7


  • Учителю
  • Открытий урок на тему: '1 санын қосу және азайту' (1- класс)

Открытий урок на тему: '1 санын қосу және азайту' (1- класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1-сынып

Математика

Тақырыбы: 1 санын қосу және азайту.

Мақсаты

1.Білімділігі: Сан қатарының қасиетіне сүйеніп, 1 санын қосу және азайту

тәсілімен таныстыру. Санға 1-ді қосу үшін келесі санды атау,

1-ді азайту үшін алдыңғы санды атау жеткілікті болатыны

туралы қорытындыны тұжырымдау.

2. Дамытушылығы: Математикалық ойлауын дамыту.

3.Тәрбиелілігі: Жеке тұлғаның танымдық қабілетін қалыптастыру.

Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа материалды игерту сабағы.

Көрнекілігі: Электронды оқулық, Кеспе сандар, Қалталы полотно,

Ойындар үшін заттар.

Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру. Көңіл-күй ахуалы.

Балалар назарын тақтаға аудару.

А) Геометриялық фигураларды қайталау. (слаид)

Б) Тыныштық сәті. Көзді жұмып, ойша 0-10 сандарын санату.


2. Ойын «Өз орныңды тап»

Балаларға сандар беріледі. Әр бала қолындағы санға қарап өз орнын тауып тұрады. Сол санның көршілерін атайды. Сан қатары екені айтылады. Тура, кері санау. №3

Ойын «Жоғалған санды тап» (слаид)

1 * 3 4 * 6 7 * 8 * 10

Қайталау. * сан қатары,

* натурал сандар,

* бір таңбалы сандар,

* екі таңбалы сандар

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 - сан қатары

  1. 2 3 4 5 6 7 8 9 - бір таңбалы сандар

10 - екі таңбалы сан

3. Білімді еске түсіру.

А) Оқушылар өздерінің орындарынан жауап береді. Қолдарындағы санды көтереді.

4 санынан 1-еуі артық сан - 5

10- санынан 1-еуі кем сан - 9

7 санынан 1-еуі артық сан - 8

1-санынан 1-еуі кем сан - 0

4. Электронды оқулықпен түсінік беру.

1-ді қосу және азайту.

5. Мәселе қою.

Санға 1-ді қосқанда не шығады?

Саннан 1-ді азайтқанда не шығады?

(Оқушылар ой қорытуы тиіс)

6. Оқулықпен жұмыс. (82-83-бет)

1. Суретпен жұмыс. Қыс мезгілі туралы әңгіме жүргізу. (слайд)

-Қазір қай мезгіл?

-Қыста қандай ойын ойналады?

-Қалай ойнайды?

-Төбешікте неше бала жүр? 5

-Неше бала келе жатыр? 1

-Сонда нешеу болады? 6 5+1=6 (теңдігін тақтаға жазғызу.)

1+5=6 (ережені қайталау)

-Біреуі сырғанап түсіп кетті. Неше бала қалды? 6-1=5 (қорыту)

№2 Электронды оқулықтан тапсырма орындау.

1+1=2 2-1=1

2+1=3 3-1=2

3+1=4 4-1=3

4+1=5 5-1=4

5+1=6 6-1=5

6+1=7 7-1=6

7+1=8 8-1=7

8+1=9 9-1=8

9+1=10 10-1=9

7. Сергіту.

Музыка тыңдау. «Егемен Қазақстан» әні. Оқушыларға сұрақ қою.

-Бұл ән не туралы?

-Әнді тыңдағанда қандай сезімде болдыңдар?

( Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік мерекесі туралы әңгімелеу.)


8. Дәптермен жұмыс. 55-бет.

№1 Машиналар мен ұлулар жарысында ретімен сандар қатарын жазу.

  1. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

  1. 9 8 7 6 5 4 3 2 1 ------ Бұлар Натурал сандар.

№2 Мысалдың мәнін өз беттерінше табады.

1 + 2 1 + 3 1 + 4 1 + 5

2 - 1 4 - 1 5 - 1 6 - 1

1 + 6 1 + 7 1 + 8 1 + 9

№3 Қолдың моторикасын дамыту үшін жүргізілетін тапсырма.

1 санын дұрыс жазу.

Оқулықтан көшіріп орындау.

№5 Қалып қойған санды орнына қояды. «Ұтыс» ойыны егер де оқушы қалып қойған санды тез таба білсе, онда ұтысты ұтып алады. Ұтысқа фишкалар тігіледі.


10 ═ 1 + * 9 ═ 1 + * 8 ═ 1 + * 7 ═ 1 + *


6 ═ 1 + * 5 ═ 1 + * 4 ═ 1 + * 3 ═ 1 + *


9. Сабақты аяқтау, бекіту.

-Бүгін не үйрендік?

10. Қорытындылау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал