7


  • Учителю
  • 300, 450, 600 Және 900 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері.

300, 450, 600 Және 900 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тақырыбы: 300, 450, 600 және 900 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндері.

Сынып: 8а

Пән: геометрия

Мақсаты:

Оқутышылық: 300, 450, 600 және 900 бұрыштары үшін синустың, косинустың, тангенстің және котангенстің мәндерін табу ережесін көрсету, оларды есептерде қолдану

Дамытушылық: Оқушылардың қызығушылық, логикалық іскерліктерін, абстракциялы ой-өрісін жаңа ұғымдар арқылы кенейту;

Тәрбиешілік: Ұқыптылыққа, шапшандыққа, жинақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың құрылымы:

І кезең. Мотивация.

ІІ кезең. Жаңа сабақты түсіндіру

ІІІ кезең. Есептер шығару

IV кезең. Рефлексия

V кезең. Үй тапсырмасы, бағалау.

Сабақтың барысы:

І. Мотивация.

Синустар және косинустар мәнің өздерінің алақандарында табуға болады. Маған қолдарынды созындар. Саусақтар арасындағы бұрыштарды өлшейміз.

Екі тік бұрышты үшбұрыш сызғыш - 300 және 450 аламыз. Тік бұрышын алақандағы ойысқа келтіріп салғанда, бас бармақ пен шынашақ саусақтар арасындағы бұрышты өлшейміз.

1) Сонда шынашақ пен аты жоқ саусақпен 300 бұрыш жасайды.

2) Шынашақ ортаңғы саусақпен 450 бұрыш жасайды.

3) Шынашақ сұқ саусақпен 600 бұрыш жасайды.

4) Бас бармақ шынашақпен 900 бұрыш жасайды.


№4

№3

№2

№1


№0


Егер жұдырығымызды түйсек, онда саусақтар арасындағы бұрыш 00-қа тең болады.

Әрбір саусақ ойыстан шыққан сәулелер деп есептейміз де, саусақтарды О-ден бастап нөмірлейміз.


Шынашақ

№0

00

Сондықтан адамдардың қолдарында барлығы 4-ақ саусақ. (әзіл)


Аты жоқ

№1

300

Орта

№2

450

Сұқ

№3

600

Бас бармақ

№4

900


ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру

(n нөмірленген саусақтың квадрат түбірінің жартысына тең. Шышанақ саусағы 00-қа тең)

(n нөмірленген саусақтың квадрат түбірінің жартысына тең. Бас бармақ саусағы 00-қа тең)


Бұрыш α

0

00

1

300

2

450

3

600

4

900


ІІІ. Есептер шығару

Кітаппен жұмыс. №151, 152, 153, 154, 155,


IV. Рефлексия

1) Тригонометриялық өрнектерге анықтама беріңдер

2) Неі білдік?

3) Нені үйрендік?

4) Не ұнады?

5) Тақырыпты толық түсінгендер қолдарынды көтеріндер.


V. Үй тапсырмасы, бағалау. №156, 157



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал