- Учителю
- Фрагмент конспекту уроку з теми Формула коренів квадратного рівняння. 8 клас алгебра
Фрагмент конспекту уроку з теми Формула коренів квадратного рівняння. 8 клас алгебра
Тема . Формула коренів квадратного рівняння.
Мета : Закріпити навики розв'язування неповних квадратних рівнянь, ознайомитися з формулою дискримінанта та формулою коренів квадратного рівняння, формувати первинні навики обчислення дискримінанта та встановлення кількості коренів квадратного рівняння. Розвивати логічне мислення , пам'ять , увагу, зв'язне математичне мовлення. Виховувати почуття відповідальності за результати своїх знань , інтерес до вивчення теми та предмету.
Тип уроку : комбінований.
Хід уроку :
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Перевірка теоретичного матеріалу(фронтальне опитування.слайд2.)
-
Що таке арифметичний квадратний корінь?
-
Чому дорівнює корінь квадратний із 144 , 7256, -100 ?
-
Яке рівняння називається квадратним?
-
Назвіть квадратні рівняння на слайді.
-
Як називаються коефіцієнти квадратного рівняння?
-
Назвіть коефіцієнти рівняння зображеного на слайді.
-
Яке рівняння називається зведеним?
-
Назвіть такі рівняння на слайді(їх там немає, тому навести приклади)
-
Чи можна з будь-якого рівняння зробити зведене? 9так) Як це зробити?
-
Наведіть приклад на рівняння , що записане на слайді
-
Гра «Хто швидше?» (із взаємоперевіркою за ключем на слайді);
Встановити відповідність між коефіцієнтами та квадратними рівняннями:а
b
c
рівняння
1
3
-1
0
2 |
1 |
0 |
-25 |
3 |
2 |
1 |
-3 |
4 |
5 |
0 |
0 |
5 |
1 |
-3 |
-10 |
6 |
7 |
-5 |
6 |
7 |
1 |
-4 |
3 |
8 |
9 |
-12 |
4 |
9 |
-3 |
-2 |
5 |
10 |
0 |
3 |
6 |
-
Яке рівняння називається неповним?
-
Назвіть неповні квадратні рівняння, зображені на слайді;
2.Перевірка домашнього завдання (Самостійна робота 5-7хв)Варіант 1
Варіант 2
Рівень А
(5 б)
1.Обчислити 5∙
А)60 ; б) 70 ; в) 54 ; г) 6 ;
2. Яке рівняння зведене?
А) 4х2-6х+9=0 ; б)х2-х =0 ;
в) х2 - 7х+23=0; г) 3х-6=0.
3.Розв'яжіть рівняння:
А) х2=100 ; б) 7х2=0 .
1.Обчислити 6∙
А)72 ; б) 66 ; в) 60 ; г)11 ;
2. Яке рівняння зведене?
А) х2-6х+9=0 ; б)5х2-х =0 ;
в) 8х2 - 7х+23=0; г) 12х-6=0.
3.Розв'яжіть рівняння:
А) х2=49 ; б) 13х2=0 .
Рівень Б
(8б)
1.Обчислити 7∙ +
А)70 ; б) 70,5 ; в) 75 ; г) 105 ;
2.Розв'яжіть рівняння:
а)20х2 -5 = 0 ; б) 2х2 + 7х = 0 ;
в) х2 +25=0; г) (х-2)2 = 0.
1.Обчислити 10∙ +
А)90 ; б) 90,6 ; в) 96 ; г) 9,6 ;
2.Розв'яжіть рівняння:
а)27х2 -3 = 0 ; б) 3х2 - 6х = 0 ;
в) х2 +36=0 ; г) (х+6)2 = 0
-
Скільки коренів має неповне квадратне рівняння?
3.Коментований розв'язок біля дошки
Відкриємо зошити і запишемо число , класна робота.
Розв'яжемо рівняння і встановимо скільки коренів воно має:
А) 7х2 - 1 = 0 ;
Б) 2х2 - 2х = 0;
В) 2х2 + 2 = 0;
Г) х2 - 6х + 9 = 0;
Д) 2х2 - 7х + 9 = 0 ?
Проблемне питання : Ми змогли встановити скільки розв'язків мають рівняння а)- г) , а от сказати про останнє рівняння нічого з упевненістю не можемо. То ж сьогодні на уроці ми спробуємо дати відповідь на питання : «Скільки коренів може мати повне квадратне рівняння і як їх знайти?»
Тож запишемо тему уроку «Формула коренів квадратного рівняння»
Відкриємо підручники на сторінці 157.