- Учителю
- Сабақ жоспары 'Өрнектерді тепе-тең түрлендіру'
Сабақ жоспары 'Өрнектерді тепе-тең түрлендіру'
Қысқа мерзімді жоспар.
Пән мұғалімі: Бакирова А.Т.
Пәні : математика
Сыныбы: 6 ә Күні: 12.01.2015
Тақырыбы:
Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Мақсаты
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулін басшылыққа алып, осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;
Күтілетін нәтиже
Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіре алады. Ұқсас мүшелерді біріктіруді біледі. Өрнектерді ықшамдау жолдарын біледі.
Түйінді идеялар (кілтті сөздер)
Кернеу - тізбектің берілген бөлігінде заряд орын ауыстырғанда, электр өрісінің атқарған жұмысының осы зарядқа қатынасына тең.
Сабақ кезеңдері:
Сабақ барысы
Бағалау
ресурстар
-
Кіріспе
-
Ұйымдастыру.
-
Амандасу «Сәлемдесу» тренингі. ( бір-бірімен «Сәлеметсің бе, менің досым!» деп амандасу)
-
Топқа бөлу (рационал,бүтін, натурал )
«рационал, бүтін, натурал» сөздері бар кеспе қағаздар
-
Тұсаукесер
Миға шабуыл
-
Қандай өрнектер теңбе-тең өрнек деп аталады?
-
Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
-
Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
-
Қысқартылмаған бөлшекпен берілген алгебралық өрнек қалай ықшамдалады?
мадақтау
-
Негізгі бөлім
Математикалық диктант:
-
Кез келген ... 0-ден және кез келген теріс саннан үлкен.
-
Оң санның модулі ...
-
Екі оң санның қосындысы ..., екі теріс санның қосындысы ...
-
... сандардың қосындысы нөлге тең.
-
Қарама-қарсы сандардың ... өзара тең.
-
Бүтін сандар, оң және теріс бөлшектер ... жиынын құрайды.
-
Қосуды орында:
а) -11,6+(-4,3) ә) -14,3+25,2
-
Азайтуды орында:
а) -4,7 - (- 3,1) ә) 7,4 - 9,8
-
Теңдеуді шеш: -0,5х+3,5х-45=9
-
Есептеңдер: -6,4х + 2,7 - 3,6х - 5,4
Өзара бағалау; критериалды бағалау
1. оң сан
2. сол санның өзіне тең
3. оң сан; теріс сан
4. қарама-қарсы
5. модульдері
6. рационал сандар
7. а) -115,9; ә) 10,9
8. а) -1,6; ә) -2,4
9. х=27
10. -10х - 2,7
Дәптер, кеспе қағаз
10 дұрыс - «5»
8-9 дұрыс - «4»
5-7 дұрыс - «3»
-
Есептер шығару
Оқулықтан жұмыс:
І топ: №
ІІ топ: №
ІІІ топ: №
басбармақ
оқулық
-
Қорытынды
Атыспақ.
Оқушылар сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
Мадақтау
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Стикерлер
Қосымша оқу
Үйге тапсырма
Оқулықтан тақырыпты оқу №
Рефлексия
«Ыстық орындық» стратегиясы