- Учителю
- Урок на тему: Жай бөлшектерді көбейту
Урок на тему: Жай бөлшектерді көбейту
Қызылорда облысы, Жалағаш ауданының Темірбек Жүргенов атындағы №123 мектеп-лицейінің жоғары категориялы математика пәнінің мұғалімі.
Сабатың тақырыбы
Жай бөлшектерді көбейту /есептер шығару/
Мақсаты
Жай бөлшектерді көбейту тақырыбына есептер шығару
Күтілетін нәтиже
Жай бөлшектерді көбейту ережесін біледі, ережені пайдаланып есептер шығара алады
Керекті жабдықтар
Оқулық, слайд, стикерлер, маркер,таратпа материалдар.
Сабақ барысы
Уақыт
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
1 мин
Ұйымдас тыру
Оқушылармен амандасу.
Сыныпты топқа бөлу
3 топқа бөлінеді
3 мин
Ой қозғау /ортақ жеке жұмыс/
а) Жай бөлшектің негізгі қасиеті?
ә) Жай бөлшектерді қалай көбейтеміз?
б) Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?
в) Аралас сандар қалай көбейтіледі?
Оқушылар қолдарын көтеру арқылы жауап береді
5 мин
"Кім жылдам?" жеке жұмыс
Тапсырма қосымша парақта көрсетілген
Соңынан экраннан жауаптары көрсетіледі
Оқушылар көрсетілген жауаптар арқылы жұмыстарын тексереді
7 мин
"Стоп кадр" тест тапсырмалары /жұптық жұмыс/
Тапсырма қосымша парақта көрсетілген
Тапсырманы белсенді оқушы тақтада орындай бастайды. Мұғалімнің «Стоп кадр» деген сөзінен кейін тоқтайды. Ары қарай оқушылар өздері орындарында жасғастырады
8 мин
«Идеялар синтезі» топтық жұмыс
1-топқа: №793
2-топқа: №796
3-топқа: №797
Оқушылар есепті топтасып шығарады, тақтаға орындығына стикер жапсырылған оқушы жазады
3 мин
Сергіту сәті
Экраннан оқушы жұмбақ оқиды
Оқушылар жауабын табатын болады
8 мин
Математикалық домино /топтық жұмыс/
Оқушылар доминолардағы есептерді шешу арқылы сөйлем құрастырады.
Сөйлем жай бөлшектердің шығу тарихына байланысты.
8мин
Шолиер табақшалары
3 түрлі қорапқа деңгейлік тапсырмалар салынған
А табақша: Жай бөлшектерді көбейту ережесін жаз
В табақша:
С табақша:
Оқушылар есепті жеке шығарып, ерте аяқтаған оқушы жауабын жазып қорапқа салып отырады
Бағалау 2 мин
Оқушыларға таратылған үлестерді санап, неше шеңбер құралғанын анықтау
Рефлексия
Блоб сынып бөлмесі
Үйге тапсырма
№798-№799 есептер
"Кім жылдам?" жеке жұмысI топ
II топ
III топ