- Учителю
- Математикадан сабақ тақырыбы: 'Кесінді '
Математикадан сабақ тақырыбы: 'Кесінді '
Күні:__________ Сынып: 5 «А »
Сабақтың тақырыбы: Кесінді . 4-сыныпта өтілген тақырыптарды қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: : Оқушылардың натурал сандарға амалдар қолдануын тексеру арқылы, есептер шығарған кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№15 - устно
№ 17 - устно;
3.тақырып бойынша жұмыс
а)кесіндіні анықтау
б)кесіндінің ұзындығын табу.
в)тапсырма: АС=5см, СВ=4см. табу керек АВ.
АВ=АС+ВС; АВ=5+4=9см
г) тапсырма: АВ=12см, АС=7см. табу керек ВС.
ВС=АВ-АС; ВС=12-7=5см.
оқулықпен жұмыс
№ 21- ауызша
Тақтада : № 23
1)СД=2+7=9см
2)1см3мм+6см2мм=7см5мм.
3) 3 см4мм+3см6мм=7 см
4) 2 см8мм+4см7мм=7 см5мм
№ 25
SF=14см; TF=6см; табу керек SТ.
ST =14+6=20см
Сабақты бекіту кезеңі:
Натурал сандарға қалай амалдар қолданамыз?
Теңдеуді қалай шешеміз?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма :
Күні:__________ Сынып: 5 «А »
Сабақтың тақырыбы: Кесінді . 4-сыныпта өтілген тақырыптарды қайталау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: : Оқушылардың берілген кесінділерді тексеру арқылы, есептер шығарған кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№15 - устно
№ 17 - устно;
3.тақырып бойынша жұмыс
а)кесіндіні анықтау
б)кесіндінің ұзындығын табу.
в)тапсырма: АС=5см, СВ=4см. табу керек АВ.
АВ=АС+ВС; АВ=5+4=9см
г) тапсырма: АВ=12см, АС=7см. табу керек ВС.
ВС=АВ-АС; ВС=12-7=5см.
оқулықпен жұмыс
№31
SQ= 28 дм
QT= в 4 раза меньше SQ
ST=?
QT = SQ/4 = 7 дм
ST= SQ + QT= 28 дм + 7 дм= 35 дм
Жауабы: ST= 35 дм
№32
AB = 2 см5мм
CD= в 2 ге артық AC
DB= на 3 см 5мм кем CD
AB=?
CD=2см5мм * 2 = 5 см
DB=5 см - 3 см5 мм= 1 см5 мм
AB=2 см5мм+5 см+1 см5мм= 9 см
Жауабы: АВ=9 см
№33 - ауызша
-
10 см
-
30 дм
-
100 см
-
20 см
-
600 мм
-
15 мм
№34 - ауызшапядь = 21 см
-
локоть = 45 см
№36 ауызша
-
9-4=5
-
5-4 =1
-
5+1=6
-
9+1=10
на сколько сантиметров 2 вершка < 1 дм
4 см5мм *2 = 9 см
1 дм = 10 см
10 см-9 см = 1 см Жауабы:на 1 см
-
1 дм > 1 дюйма
1 дм = 10 см
1 дюйм = 2 см5 мм
10 см/2 см5 мм=4 см Жауабы: в 4 раза
Сабақты бекіту кезеңі:
Натурал сандарға қалай амалдар қолданамыз?
Теңдеуді қалай шешеміз?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма : Үйге: № 35