- Учителю
- Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері
Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері
Сабақтың тақырыбы: |
</<font color="#000000">Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері | ||||
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелерін шешу дағдыларын қалыптастыру | ||||
Сабақтың міндеттері: |
1. Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері есеп шығаруды үйрету 2. Есеп шығару жолдарын үйрету 3.ой қорытуға үйрету, сөздік қорын байыту | ||||
Оқытуда қолданылатын стратегиялар мен тәсілдер |
Топтастыру, сұрақ-жауап, талдау | ||||
Күтілетін нәтиже: |
1. Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері есеп шығара алады 2. Есеп шығару жолдарын үйренеді 3. ой қорытуға үйрету, сөздік қорынды жасай алады | ||||
Бағалау критерийлері |
1. Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелері есеп шығаруды үйрету түсіндім - 1 ұпай 2. Есеп шығару жолдарын үйрендім - 1 ұпай 3. өздігінен есеп шыға алдым------2-ұпай | ||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Күтілетін нәтиже | ||
Ұйымдастыру кезеңі Сергіту сәті
|
Амандасу Сыныпты ұйымдастырып, оқушылар зейінін тұрақтандыру Ынтымақтастық атмосфераны орнықтыру.
|
Оқушылар орнынан тұрады,Оқу-құралдарын түгендеп, сабаққа назарын аударады. Көңілді әуенге амандасудың бірнеше түрі арқылы билеп, сергиді. Төрт топқа бөлінді |
Сабаққа кірісер алдында ынтымақтастық атмосфераға қол жеткізеді | ||
Нақты мәліметті еске түсіру |
Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға сұрақ қою Үй тапсырмасына берілген жаттығуды тексеру |
Оқушылар үй тапсырмасына берілген жаттығудың шартын түсіндіреді |
Білімге қол жеткізеді | ||
Жаңа тақырып Білімді игеру |
1 топПифогор теоремасында тригонометрияның өрнегімен есеп шығару жолдары 2 топ негізгі 8 формуласы 3 келтіру формуласы 4. Кері теорема |
Оқушылар топпен ақылдасып, өз ойларын ортаға салып, кестені толтырады орындайды |
Әр топ ойын бір-біріне ашық айтып, талдайды. | ||
Түсінікті кеңейту |
1.Теңдеуді шешіңіз: sin5xsin6x= -cos11x Шешуі: sin5xsin6x= -cos11x (cos(5x-6x)-cos(5x+6x))=-cos11x (cosx-cos11x)=-cos11x cosx-cos11x+cos11x=0 cosx+ cos11x =0 (cosx+cos11x)=0 cosx+cos11x=0 2cos *cos=0 2cos6x*cos5x=0 2cos6x=0 2) cos5x=0 6x= + 5x= + x= + n x= nz kz 2. cosx*cos2x-cos2x=0 cos2x(cosx-1)=0 cos2x=0 2) cosx-1=0 2x= cosx=1 x= x=2
2011ж. 1 нұсқа (22)
Есептеңіз: А) В) С) - 1. D) 2. Е) 1. Шешуі: , формулаларын қолданып, ықшамдаймыз:
2
|
Өз бетінше жұмыс істейді Есепті өздері шығарады Жаттығуды орындайды. Бір-біріне орындаған жаттығуларын өз сөзімен түсіндіреді, жоғарғы деңгейлі сұрақтарға жауап береді
Өрнекті ықшамдаңыз: ==
|
Тақырып туралы идея алмасады | ||
Қорытындылау Ойын жазбаша жеткізу |
Тақырып бойынша сұрақ беру |
Оқушылар жауап береді |
Сыни ойланады Ойын әсерлі жеткізеді | ||
Үйге тапсырма Ойларын тұжырымдау |
Формулаларды жаттау |
Формулаларды жаттау, есепті аята |
Өзіндік ой қорытады | ||
Бағалау Ойларын қорыту |
Формативті бағалау «Бағдаршам», «Басбармақ» Суммативті бағалау Табыс критерийі |
Өзін- өзі бағалайды |
Бір-бірін бағалайды | ||
Қорытынды. Рефлексия. «Екі жұлдыз, бір тілек» - Сабақ ұнады ма? - Сабақ бойынша өзіңізге қажет мәліметтерді таптыңыздар ма? -Бүгінгі тақырып сіздер үшін қандай маңызы бар деп ойлайсыздар? | |||||
Рефлексия |
Өзімнің сабағым жайлы пікірім | ||||
Сабақты оқыту мақсаты қолжетімді болды ма?
Оқушылар нені білді?
Сыныпта қандай ахуал қалыптасты?
Уақыт бойынша үлгердім бе?
Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма?
|
|