7


  • Учителю
  • 'Күрделі функцияның туындысы' тақырыбына есептер шығару

'Күрделі функцияның туындысы' тақырыбына есептер шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты:Білімділік: туынды табудың негізгі ерекшеліктерін, дәрежеден, күрделі функциядан туынды табу формулаларын қолдана білуДамытушылық: логикалық ойлау қабілеттерін, есептер шығару дағдыларын дамытуТәрбиелік: жауапкершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеуСабақ
предварительный просмотр материала

Күні: 04.02.2015ж

Сыныбы: 10 «б»


Тақырыбы: Күрделі функцияның туындысы

тақырыбына есептер шығару


Сабақтың мақсаты:

Білімділік: туынды табудың негізгі ерекшеліктерін, дәрежеден, күрделі функциядан туынды табу формулаларын қолдана білу

Дамытушылық: логикалық ойлау қабілеттерін, есептер шығару дағдыларын дамыту

Тәрбиелік: жауапкершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу

Сабақ көрнекілігі: постер, маркер, тесттер жинағы, оқулық, бор.

Сабақ түрі: топтық тәсіл

Сабақ әдісі: диалог

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару, оқушыларды екі топқа бөлу, «Өсімше», «Туынды»

Бағалау парақтарын тарату.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

№214.

ә) f (х) = х2 , g (х) = 6х - 1

у = f (g (х)) = (6х - 1)2 у = g (f (х)) = 6х2 - 1


№216

ә) f (х) = х6

f /(х) = - 30х5

Постермен жұмыс ұйымдастыру. Туынды туралы ұғым, туынды табу ережелері, формулалары.


№217.

ә) f (х) = (5 - 3х3 + х4)6

f / (х) = 6(5 - 3х3 + х 4)5 (4х3 - 9х2)


Постермен жұмыс ұйымдастыру. Туынды туралы ұғым, туынды табу ережелері, формулалары.


Сергіту сәті. Логикалық есеп.


1). Құрбақа тереңдігі 50 метр құдыққа түсіп кетті. Бір күнде 18 метр жоғары көтеріліп, содан кейін 12 метр төмен түседі. Сол орнында келесі күнге дейін қалады. Келесі күні де осы қайталанады. құрбақа неше күннен кейін құдықтан шығады? (7 күннен кейін)


2). Бір қарияның ер жеткен үш ұлы болыпты. Қартайған шағында малын балаларына бөліп бергісі келіп, 12 жерге қаз-қатар қазық қағады да, 1-ші қазыққа 1 қой, 2-ші қазыққа 2 қой, 3-ші қазыққа 3 қой, осы ретпен соңғы қазыққа 12 қой байлайды. Осында байланған қойларды үшеуің тең бөліп алыңдар, еншілерің тепе-тең болады, - дейді қария. Қария қанша қойдан тастап кетті? (26 қой)


Есеп шығару.

А деңгей.


№215

ә) f (х) = х2 б) f (х) = + 5х

х - 4 х + 1

х х

Д (f): [ 4; +∞) Д (f): (-1; +)

№217

а) f (х) = (х3 - х5 + 6)7 б) f (х) = (3 5

В деңгей


№218

у = f (g(х)) у = g (f (х))

а) f (х) = , g(х)= ә) f (х) = х2 + х - 1, g(х) = ctg х


№220

а) f (х) = (8х5 - 5х8)12 в) f (х) = (х5 - 4х4)100


С деңгей


№222

а) f (х) = (х2 + )9 ә) f (х) = (х5 - )11










Тест жұмысын алу


  1. Функцияның туындысын тап

f (х) = х2 + х3


а) 2х + 3х2 с) 2х-1+3х 2

в) 2х2 + 3х д) 2х + 3х


  1. f /(х) теңсіздігін шеш

f (х) = 2х2- х


а) (; ) с) (-∞; )


в) ( ; +∞) д) (-∞; )

  1. Туындыны тап

f (х) = ( 2х - 7) 8


а) 8 (2х - 7)7 (2х - 7) с) 16 (2х - 7)8

в) 16 (2х - 7)7 д) 8 (2х -7) (2х - 7)


  1. Туындыны тап

f (х) = х2(3х + х 3)


а) 9х2 +5х4 с) 6х2 + 4х2

в) 2х3х + 3х2 д) 9х2 + 3х2


  1. Туындыны тап

f (х) = х3 +


а) 3х + в) 3х +


с) 3х2 + д) 3х2 +


Қорытындылау.

«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы келесі топқа өздерінің тілектерін білдіреді.

Үйге тапсырма: №221, №220

Бағалау.

Бағалау парақтарын алып, бағаларын ескеріп бағалаймыз.

Қызылорда облысы

Қармақшы ауданы

Ақжар ауылы

№ 28 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Тайжанова Қалдыгүл



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал