7


  • Учителю
  • Открытый урок на тему 'Көпмүше және оларға амалдар қолдану'

Открытый урок на тему 'Көпмүше және оларға амалдар қолдану'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты: тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйелеу. Сабақтың дамытушылық мақсаты: қызықты есептер шығару, әртүрлі жұмыс түрлерін қолдана отырып пәнге қызығушылықтарын туғызу, өз ойын нақты және анық жеткізе білуге тәрбиелеу.Сабақтың түрі: топпен , жұппен, же
предварительный просмотр материала

Алгебра 7 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Көпмүше және оларға амалдар қолдану» тақырыбына есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйелеу.
Сабақтың дамытушылық мақсаты: қызықты есептер шығару, әртүрлі жұмыс түрлерін қолдана отырып пәнге қызығушылықтарын туғызу, өз ойын нақты және анық жеткізе білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: топпен , жұппен, жеке жұмыс жасай білу біліктілігін дамыту, танымдық қызығушылығын дамыту, өздерін бағалау.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация, слайд, карточкалар, бағалау парағы,тест тапсырмалары.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру.
Ағылшын философы Герберт Спенсер айтқан екен: «Мида май сияқты жиналған білімнен гөрі, ақыл бұлшық етіне айналған білім қымбат» - деп, біз миымызды жұмыс жасату үшін кішкене шынығу жұмысын жасайық.
Білімге сәйкес келетін дағдылар мен іскерліктерді қалыптастыру үшін көпмүшелер тақырыбын қайталап, ережелерін еске түсірейік.

Слайдта дұрыс және дұрыс емес ережелер жазылған, оқушылар дұрыс жауаптарын айтады.
1-слайд. Теория зертханасы
1. Бірмүше дегеніміз сан және әріпті көбейткіштердің қосындысы.
2. Стандарт түрде жазылған бірмүшенің әріп көбейткішін бірмүшенің коэффициенті деп атайды.
3. Санды және әріпті көбейткіштер мен олардың дәрежелерінің көбейтіндісі бірмүше деп аталады.
4. Бірмүшенің құрамындағы әріптердің дәрежелерінің қосындысы бірмүшенің дәрежесі деп аталады.
5. Бір-бірінен айырмашылығы тек коэффициентінде болатын бірмүшелер ұқсас мүшелер деп аталады
6. Бірнеше бірмүшелердің алгебралық қосындысы бірмүше деп аталады.
7. Бірмүшені көпмүшеге көбейткенде бірмүше шығады.
8. Бірмүшені көпмүшеге көбейткенде көпмүше шығады.
9. Ұқсас мүшелері жоқ әрбір мүшесі стандарт түрдегі бірмүше болатын көпмүше стандарт түрдегі көпмүше деп аталады.
10. Жақшаның алдында "+" таңбасы тұрса, жақшаны ашқанда ішіндегі таңбалары өзгермейді.
11. Жақшаның алдында "-" таңбасы тұрса, жақшаны ашқанда ішіндегі таңбалар қарама-қарсыға өзгереді.
2-слайд. Ауызша тапсырмалар зертханасы

; ;

6) ; 7) ; 9) ( .

3-слайд. Деңгейлік тапсырмалар зертханасы

А деңгейі

  1. Көпмүше түріне келтіріңдер:

г)

д)

В деңгейі

  1. Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:

б)

г)

д)

С деңгейі

  1. Теңбе -теңдікті дәлелдеңдер:

б)

г)

Оқулықпен жұмыс : №269(1,2,) 270, №271(1).

Сергіту сәті. Көзге жаттығу жасау.

4-слайд. Тест тапсырмасы. 1-нұсқа

1)Бірмүшені стандарт түрге келтір:

А) В) С) Д) .

2) Ықшамда:

А) ; В) ; С) Д)

3) Ұқсас мүшелерді біріктір:

А) В) С) Д)

4)Көпмүшенің дәрежесін тап

А) 6 В) 5 С) 4 Д) 3.

5)Көбейтуді орында:

А) B) C) D) .

6) Көбейткіштерге жікте:

A) B) C) D)

2-нұсқа

1)Бірмүшені стандарт түрге келтір:

А) В) С) Д) .

2) Ықшамда:

А) ; В) ; С) 5 Д)

3) Ұқсас мүшелерді біріктір:

А) В) С) Д)

4)Көпмүшенің дәрежесін тап

А) 6 В) 5 С) 4 Д) 3.

5)Көбейтуді орында:

А) B) C) D) .

6) Көбейткіштерге жікте:

A) B) C) D)

5-слайд. Теңдеулер зертханасы

,

2)

3)

,

5)

6) 15

Үйге тапсырма №271(2,3,4),№272,№273.

Оқушыларды бағалау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал