- Учителю
- Конспект уроку на тему 'Дроби навколо нас'. НПП 'Росток'
Конспект уроку на тему 'Дроби навколо нас'. НПП 'Росток'
Тема. Дроби навколо нас.
Мета.
- Сформувати уміння застосовувати дроби до розв'язання практичних задач та вивчення інших предметів, встановити взаємозв'язок між математикою та іншими предметами;
-учити учнів застосовувати дроби в реальному житті;
- розвивати пізнавальні можливості, творчі здібності, самостійність, увагу, пам'ять.
Б) навчальні:
-навчити учнів застосовувати знання про дроби при вивченні інших предметів;
- повторити і закріпити уміння виконувати дії з дробами.
Хід уроку
І.Самовизначення до діяльності.
Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ви дізнаєтесь, що знання з математики нам потрібні в реальному житті. Я впевнена, що наш урок принесе вам нові відкриття і сподіваюсь, що ви з успіхом будете їх використовувати до розв'язання практичних задач та вивчення інших предметів.
ІІ. Актуалізація опорних знань і фіксація утруднень.
Пропоную вам відгадати загадку. Слово - відгадка буде одним з ключових слів нашого уроку. У вас є три спроби:
УВАГА: - це дрібні свинцеві кулі для стрільби з мисливської зброї;
-
це часті, переривчаті звуки, напр.. барабанний……
-
він може бути правильний чи неправильний, звичайний чи десятковий.
-
Яке це слово? (Дріб)
-
Чому це слово ключове на нашому уроці?
-
Чи уявляємо ми своє життя без дробів?
-
Де ми їх зустрічаємо в повсякденному житті?
-
Тобто все навкруги дроби.
-
Сформулюйте тему нашого уроку. Запишіть в зошити.
-
Отже ми з вами на уроці будемо ….виконувати завдання з дробами. Метою уроку є поглиблення та узагальнення знань про дроби і наближення їх до реального життя. Девізом нашого уроку є слова Рене Декарта: « Цікавий відшукає невідоме, щоб здивуватись, а допитливий - щоб дізнатись і перестати дивуватись.» Я бажаю вам бути допитливими!
-
Оскільки урок у нас незвичайний то і домашні завдання у вас були творчі. Крім повторення теми «Дроби» ви одержали завдання пошукового характеру.
-
Сьогодні у нас працює три групи: історична, валеологічна та географічна.
-
Перед вами лежать листки самооцінювання, завдання для самостійної роботи,(додатки)
-
Слухаємо повідомлення наших істориків _______________________
-
Вправа «Знайди загублене»
-
Подивіться на завдання -1 і знайдіть загублену річ(презентація сл..1)
52+18=7
736-336=4
3+108=408
74-24=5
73+27=10
57-4=17
-
Чи виникли у вас утруднення при виконанні завдань?
-
Яку роль відіграє кома ?
-
Який алгоритм ви використовували?
-
Вивішую Д-1
-
Що ще підготувала нам перша група?(Повідомлення про 7 чудес України.__________________________________________________
-
Виконуємо завдання -2. Виконайте множення дробів з 1 таблиці і запишіть у другу під числом, що є добутком дробівта прочитайте слово- назву міста.
-
0,4
10
0,9
0,4
10
0,9
2,5
А
П
Ж
2,5
1
25
2,25
0,5
Р
О
Я
0,5
0,2
5
0,45
6
З
Ж
І
6
2,4
60
5,4
2,4
1
25
5
0,2
5,4
2,25
60
0,45
З
А
П
О
Р
І
Ж
Ж
Я
Так у Запоріжжі знаходиться третє чудо України - національний заповідник острів Хортиця.
-Які утруднення виникли при виконанні вправ?
-Якими алгоритмами користувалися при множенні дробів?
-Еталон Д-2.
-Що вивчає валеологія? (здоровий спосіб життя людини)
-Наша друга група валеологів знайшла зв'зок валеології і математики.
Учень 1: Ми - діти, ми щастя і радість батьків. Як часто чуємо ми ці слова і чого тільки не роблять вони, щоб ми були розумними, гарними, мали сучасні комп'ютери, наймодніше вбрання. При цьому кажуть обов'язково - все це - важливо, але запорукою життєвого успіху людини є її здоров'я, яке закладається з раннього дитинства. Як зробити так, щоб вирости не лише успішними, але й здоровими людьми? Сьогодні ми вирішили подивитись на цю проблему з точки зору математики і поговорити про неї мовою … дробів.
Презентація-2
Учень 2: Якщо уявити здоров'я людини у вигляді піраміди (плакат), то її основою буде фізичне здоров'я. воно становить , тобто половину від усього здоров'я людини. Психічне здоров'я - емоції, вміння їх контролювати, тощо - частини. І своєрідна вершина здоров'я - духовний світ людини - бачення прекрасного - піраміди здоров'я.
Отже, дроби допомагають нам порівняти складові здоров'я між собою.
Учень 3: Що ж впливає на здоров'я людини? Розглянемо наступний плакат. Знову ж таки, якщо здоров'я людини уявити як круг, то ми бачимо, що 0,2 частини здоров'я людини залежить від спадковості, 0,1 частина - від медицини, 0,2 частини - від екології, а решту - від способу життя людини. Яка це частина? Підрахуйте.
(1-0,2-0,1-0,2=0,5)
Отже, не слід сподіватись: "Ось прийде лікар, дасть нам здоров'я".
Дякуємо за цікаві повідомлення.
-Кожна група отримала задачу про здоровий спосіб життя(обговоріть та захистіть свій проект розв'язку.(Додаток - 3).
- Третя група Географічна покаже зв'язок математики з природою.
3)На земній кулі живуть птахи, які безпомилково визначають прогноз погоди на літо.
Обчисліть: 4,5:1,8 3,15:0,15 42-40,5 18,4+26,6 21:0,15 0,6.* 40 17 *.0,1 490:14(додаток-4) Обговорення в групах і швидке обчислення:
Яке слово отримали?
(Повідомлення 3 групи. )Фламінго будують із піску гнізда у вигляді зрізаного конуса, у верхній частині його роблять заглиблення, де відкладають яйця. Якщо літо буде дощове, то гнізда будують високими, щоб їх не могла затопити вода, а якщо літо засушливе, то гнізда будують більш низькими
Молодці!!!
Який алгоритм нам залишилось повторити? (ділення)
Вивішую Д-4.
-Фізкультхвилинка.
-Що далі ми повинні зробити?
- Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном. Д-5
Відкриваємо збірники на ст..91
-1група виконує тест 1
-2 група- тест 2
-3 група-тест 3.(час виконання там зазначено)
Рефлексія діяльності.
-Які цілі ми перед собою ставили?
-Чи досягли ми їх?
-Кому було легко виконувати всі завдання?
-Хто зазнавав труднощів?
-Чи сподобався вам наш урок?
-Зробіть висновок.