7


  • Учителю
  • Поурочный план, 7 класс, математика 'ЕКІ ӨРНЕКТІҢ ҚОСЫНДЫСЫНЫҢ КВАДРАТЫ ЖӘНЕ АЙЫРЫМЫНЫҢ КВАДРАТЫНЫҢ ФОРМУЛАЛАРЫ'

Поурочный план, 7 класс, математика 'ЕКІ ӨРНЕКТІҢ ҚОСЫНДЫСЫНЫҢ КВАДРАТЫ ЖӘНЕ АЙЫРЫМЫНЫҢ КВАДРАТЫНЫҢ ФОРМУЛАЛАРЫ'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:_________

Пәні:алгебра

Сыныбы: 7

тақырыбы: ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫ

§ 9. ЕКІ ӨРНЕКТІҢ ҚОСЫНДЫСЫНЫҢ КВАДРАТЫ ЖӘНЕ АЙЫРЫМЫНЫҢ КВАДРАТЫНЫҢ ФОРМУЛАЛАРЫ

ТАҚЫРЫПТЫ ОҚУ БАРЫСЫНДА

Мақсаты:

БІЛУ КЕРЕК : ИГЕРУ КЕРЕК:

- екі өрнектің қосындысының квадраты - формуласын

және айырымының квадратының қолдану;

ережесі; -формуланың көмегімен өрнекті

  • осы формулаларды қолдану; түрлендіру;

  • өрнектерді түрлендіруді білу; -теңдеуді формулалардың көмегімен

шешу;

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен амандасу;

ә) Оқушылардың назарын сабаққа аудару, оқу құралдарын даярлау;

б) оқушыларды түгендеу; (3 минут)

2. Үй тапсырмасын тексеру (5 минут)

3. Өткен тақырыпты қайталау ( 2 минут)


ӘДЕБИЕТТЕР:

1.Алгебра оқулығы Жалпы білім беретін мектептің 7 сынып арналған / А.Әбілқасымова, В.Корчевский, А. Абдиев, З.Жұмағұлова / Алматы «Мектеп», 2012ж.

2.Алгебра.7сынып. Дидактикалық материалдар. Ә.Н.Шыныбеков / Алматы «Атамұра», 2012 ж.

3. Алгебра.7сынып. Есептер жинағы. В.Корчевский, А. Абдиев, С.Төлеубаева/

Алматы «Мектеп», 2012ж.


Алгоритм бойынша жұмыс істеу керек екенін есте сақта.

Тексеруден өтіп, бағалау парағын толтыруды және жол жиегіне ескертпе жаса. Пайда болған сұрақтарды жауапсыз қалдырмауға тырыс.

Өзіңді-өзің тексеруде әділ бол,өйткені өзіңе және өзіңді тексерушіге де көмегін тигізеді.

СӘТТІЛІК ТІЛЕЙМІЗ!


Жаңа сабақ

ТАПСЫРМА №1

1) 69 - 71 беттердегі мәтінді оқы . Қорытынды жаса, екі өрнектің қосындысының квадраты және айырымының квадратының формулалары не үшін қажет;

2) екі өрнектің қосындысының квадратын түрлендіруді қарастырылған 69 бетте: және екі өрнектің айырымының квадраты 70 бетте: . Осы формулаларды дәптеріңе және «Формулалар» кітапшасына жазып ал;

3) көпмүшені көпмүшеге көбейту ережесін қолданып, формулаларды өздерің дәлелдеңдер.

4) 69-71 беттердегі 1,2,3,4 мысалдарды қарастыр және талда. Олардың кез келген екеуін дәптеріңе жазып ал;

Өткен тақырып: екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласы

а) ; б) . (4б)

ТЕКСЕРУДЕН ӨТ №1 ( 15 минут )

ТАПСЫРМА №2

2) №176 берілген (1 ,3 ,5,7) формулалар колданып шығар; (4б)

ТЕКСЕРУДЕН ӨТ №2 (3 минут)


ТАПСЫРМА №3

1) № 177 кез келген үш мысалды шығар және түсіндіріп бер; (6б)

2) Тепе-теңдік ақиқат болатындай жұлдызшаларды бірмүшемен алмастыр - екі мысал шығар : (2б)

4

ТЕКСЕРУДЕН ӨТ №3 (7 минут)


ТАПСЫРМА №4

, формулаларын қолданып теңдеуді шешуде қарастыр:

4) Үлгі бойынша бір теңдеуді шеш :

(4 б)

ТЕКСЕРУДЕН ӨТ №4 (5 минут)

Үйге тапсырма (1 минут)

БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ (3 минут)


тақырыбы: ЕКІ ӨРНЕКТІҢ ҚОСЫНДЫСЫНЫҢ КВАДРАТЫ ЖӘНЕ АЙЫРЫМЫНЫҢ КВАДРАТЫНЫҢ ФОРМУЛАЛАРЫ:


Т.А. ___________________________________________, сынып _____


Max

балл

алынған

балл

кім

тексерді

кімді

тексерді

баға

1








2








3









4





барлығы

20





БАРЛЫҒЫ : 20 балл

«5» - 18-20 балл;

«4» - 14-17 балл;

«3» - 7-13 балл.

Қорытынды: (1 минут)



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал