- Учителю
- Алгебрадан 9- класс, сабақ жоспары
Алгебрадан 9- класс, сабақ жоспары
Сыныбы: 9б | Күні: 17.09.2015 ж | Пәні: алгебра | ||
Сабақтың тақырыбы: |
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу | |||
Мақсаттары: |
| |||
Ресурстар: | Оқулық, жоспар, графиктер | |||
Оқыту нәтижесі: |
| |||
Түйінді идея: | Күш - білімде, білім - кітапта | |||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті | ||
Кіріспе
| - Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, назарын өзіне аудару; - Оқушылардың көңіл - күйін анықтау (смайликтердің көмегімен); -Үй тапсырмасын тексеру - топқа бөлу; |
екі топқа бөлінеді | ||
Тұсау кесер
| Білемін | Білгім келеді | ||
|
|
Оқушылар тақырып бойынша өз білгендерін нені білгісі келетінін жазады
Негізгі бөлім
Өтілген тақырып бойынша есептер шығару
І топқа: №5
у айнымалысын х айнымалысы арқылы өрнектеңдер
ІІ топқа: №6
х айнымалысын у айнымалысы арқылы өрнектеңдер
І топқа: №8
Берілген теңдеудің кез келген үш шешімін табыңдар
ІІ топқа: №9
Берілген теңдеулердің кез келген екі шешімін табыңдар
Оқушылар топта талқылап, тақтаға шығарып, дәптерлеріне жазып алады .
Сергіту сәті
«Ырғақ көшбасшы» ойыны
Қорытынды
Қайталау - оқу айнасы
-Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуден қандай айырмашылығы бар?
-Қандай жағдайда берілген теңдеуге мәндес теңдеу алуға болады?
-Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу қалай шешіледі?
-Кейбір жағдайларда «екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің шешімі болмайды» деп тұжырымдауға бола ма?
- ....
Оқушылар өтілген
тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді
Бағалау
Жетондар арқылы бағалау. Топ басшылары мүшелеріне сабақ барысында жетондар беріп отырады, соңында қорытынды бағасын айтады
Үйге тапсырма
№10
Рефлексия
Бүгінгі сабақ ұнады (ұнамады ) ма?
Бүгінгі сабақтың қай бөлімі ұнады?
Бүгінгі сабақта кімнің жауабы ерекше ұнады?
(стикерлерге жазып, тақтаға іледі)