- Учителю
- Ашық сабақ әзірлемесі 'Алғашқы геометриялық мағлұматтар' 7 класс
Ашық сабақ әзірлемесі 'Алғашқы геометриялық мағлұматтар' 7 класс
Мерзімі: | Пән - геометрия | Сынып - 7 а
| Сабақ № | ||
Сабақ тақырыбы | Алғашқы геометриялық мағлұматтар | ||||
Мақсаты | Алғашқы геометриялық мағлұматтар тарауы бойынша оқушылардың білімдерін критериалды бағалау арқылы бекіту
| ||||
Күтілетін нәтиже | Оқушылар алғашқы геометриялық мағлұматтар бойынша толық мәлімет біледі; Есептер шығару барысында теориялық білімдерін қолданалады; Топта өз ой-пікірлерін ортаға салалады және талдауға кіріседі.
| ||||
Негізгі идеялар | Геометрия пәні бойынша өткен материалдарды оқушылардың игеруі; Оқушылардың геометрия пәніне деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру, ойлау қабілеттерін дамыту; Топпем жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, жауапкершілікке, нақтылыққа тәрбиелеу.
| ||||
Сабақ түрі | Бекіту - ойын сабағы
| ||||
Сабақ көрнекілігі | Слайдтар, банк атаулары жазылған қағаздар , кеспе қағаздар., бағалау критерийі, смайликтер, қажетті құралдар.
| ||||
Сілтеме | Геометрия 7сынып, Бекбоев И, Қайдасов Ж., «Мектеп», 2012ж., әдістемелік құрал, орта мерзімді жоспар, ғаламтор материалдары
| ||||
С а б а қ т ы ң ө т у б а р ы с ы :
| |||||
Сабақ кезеңі | Жұмыс түрі, әдістер
| Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||
Ұйымдас-тыру /3 мин/ |
Әр топтың алдында өз банк атаулары жазылған. БТА банкі, Халық банкі, АТФ банкі Слайд1-4 | Оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызу.
Мұғалімдерден бір адам банкілердің ақша айналымын тексеріп отыра-тын аудитор сайланады. | Оқушылар жа-ңылтпаштар айтып, топтарға бөлінеді. Банкінің президенттері өз банкімен танысты-рып өтеді және слайд-пен жарнама көрсетеді. | ||
«Ой-қозғау» І, ІІ тур сұрақтары /7 мин/
| Алғашқы геометриялық мағлұматтар тарауы бойынша теориялық сурақтар: -геометрия ұғымы туралы; -аксиомалар, анықтамалар, қарапайым геометриялық белгіленүлер; -бұрыштың түрлері, қасиеттері, белгілері | Слайд бойынша деңгейлі сұрақтарды құның түсіндіру
Слайд 5,6 | Топ мүшелері кезекпен сұрақтарға жауап береді, дұрыс және толық жауапқа онда олардың капиталына тапсырманың құны қосылады | ||
«Мағынаны ажырату» - ІІІ тур практикалық есептер /17 мин/ | Теориялық білімдерін есептер шығару барысында тиімді қолдана білу: 1.Сыбайлас бұрыштардың бірі екіншісінен 750 үлкен. Осы бұрыштарды табыңдар. 2.Премия 3.Сыбайлас бұрыштардың бірі екіншісінен есе үлкен. Осы бұрыштарды табыңдар. 4.А, В, С нүктелері бір түзуде жатады, ал А нүктесі В және С нүктелерінің арасында жатады. АВ = х, АС = х+4,3, ВС =6,7. АС кесіндісінің ұзындығын табыңдар. 5.АВ және СD түзулері Е нүктесінде қиылсады, мұндағы ВЕС және АЕD бұрыштарының қосындысы 1940 - қа тең. АЕС бұрышын табыңдар. 6.Суреттен неше квадрат табуға болады? Слайд 7 | Есептерді шығару барысында қосымша сұрақтар қою арқылы білімдерін бекіту.
| Топ слайдтағы ұяшық-ты таңдау арқылы түскен есепті шығарады.
Әр топ тақтада есеп-тің шығару жолын көр-сетіп, талдайды | ||
Cергіту сәті. /2 мин/ | Көрсетілген қимылдарды қайталап билеу
|
| Сергиді.
| ||
«Топпен жұмыс» постерларды дайындау және қорғау /10 мин/ | Геометрия туралы қысқаша мәлімет:
І топ - Геометрия және біз ІІ топ - Геометрия және табиғат ІІІ топ - Геометрия күнделікті тұрмыста |
Әр банк президен-тіне кеспе қағаздар смайликтер, маркерлер,қажетті құралдар беріледі |
Топ мүшелері тапсырма бойынша постерді дайындауға кіріседі және араларынан спикер постерді қорғау-ға шығады.
| ||
Рефлексия /2 мин/ | Кері байланыс жасау.
| Смайликтерді тақтаға ілу | Смайликтерді тақтаға іледі. | ||
Қорытынды |
Өзіңді тексер 30-30 бет -тест тапсырмалары Слайд 9
Қай банкінің капиталы жоғары екені анықталып, жеңімпаз топ аталады. | Критериалды ба-ғалау парақтарын-да жалпы ұпай-ды шығаруды сұрай-мын және кейбір оқушылардың бағалары талқыла-нады. Талқылауға мүм-кіндік беру. | Өздерінің бағалау парақтарын өткізеді.
Күнделіктеріне жазып алады.
|