7


  • Учителю
  • Дәреженің қасиеттері: негіздері бірдей дәрежелерді көбейту және бөлу;дәрежені, көбейтіндіні және бөлшекті дәрежеге шығару

Дәреженің қасиеттері: негіздері бірдей дәрежелерді көбейту және бөлу;дәрежені, көбейтіндіні және бөлшекті дәрежеге шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: алгебра

Сыныбы: 7 «а»

Сабақтың тақырыбы

Дәреженің қасиеттері: негіздері бірдей дәрежелерді көбейту және бөлу;дәрежені,көбейтіндіні және бөлшекті дәрежеге шығару

Сабақтың мақсаты

Білімділік-алдыңғы сабақтарда өткендерді еске түсіріп қайталау арқылы оқушы білімін бақылай отырып,өздері ойланып шығарып алуға бағыттау;

Дамытушылық -қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру,өзара достыққа,қамқор да мейірімді бола білуге тәрбиелеу

Тәрбиелік-топта жұмыс істеуге,өз ойларын, шешімдерін еркін айта білуге,тез шешім қабылдауына жол ашу, өз пікірін,есептеу жолын айтуға бағыттау,ойлау қабілетін арттыруға тәрбиелеу

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер: сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру. «Досыма хат» -көңіл күйді көтеру.

топқа бөлу, ,АКТ- ны пайдалану.

«Алгебралық диктант» әдісі, өтілген материалдар бойынша тест орындау Дарынды және талантты оқушымен жұмыс: шығармашылық тапсырма беру.

Оқыту үшін бағалау: сол кезеңдегі білім деңгейін анықтау, топтық, жұптық, жиынтық.

Негізгі мақсаттары:


  • Бірлескен оқуға жұмылу;

  • сын тұрғысынан ойлауды дамыту;

  • есте сақтау және есеп шығару қабілеттерін жетілдіру;

  • топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру;

  • өзін-өзі бағалауға немесе өзара бағалауға үйрету.

Оқытуда күтілетін нәтиже

Өз ойын анық, ашық жеткізе алуға үйренеді,сұрақты қоя білуге және оған жауапты бере алады. Қасиеттерді қолдана отырып, есептің шешімін дұрыс табуға үйренеді.Бір-біріне сұрақтар қою арқылы ережелерді қайталайды, логикалық қабілеттерін дамиды.


Сабақтың

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдастыру

Кезеңі

Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың сабаққа қатысы мен әзірлігін тексеріп өту.

Сыныпта психологиялық ахуал жасау. «Досыма хат»



Бағалау парақшасы таныстырып қолдарына тарату

Алгебралық домино. Жалғасын жаз

(ху)4

(-na)3

(-5х)4

(10ав)2

(-2авху)4

(-3рх)3

(2*5)4

(2*3)3

(2*100)2



Оқушылар сабаққа әзірлене бастайды.


Көңіл-күйлері көтеріледі.


Бағалау парақшасымен танысады

Алгебралық доминоны орындайды. Ойласа отырып,жалғасын жазады.

Берілген қағаздар бойынша топтасу.

Оқушылар қағаздардағы тапсырмаларды орындау арқылы топқа бөлінеді.Әр топ топбасшысын сайлайды.

Топтардың жауаптары ортаға салынып,талқылайды,сұрақтар қояды.

Интербелсенді тақтада әрбір топ мүшелеріне арналған бүтін көрсеткішті дәрежеге қатысты түсініктеме көрсетіледі.


Топтағы оқушылар анықтамаларды пысықтайды.


Әр топқа қиындық деңгейлері бірдей тапсырмалар беріледі.

№ 101 Көбейтіндіні дәрежеге шығарыңдар:

А. (ху/а)5 в. (-с/ав)3 с. (х2у/ав)4

Д. (-2ав/3х)5

№ 105 Дәрежеге шығарыңдар

1.(х3)5 : (х3)2 2.(х3)4: (х2)5

№107

  1. 2*х)4/(х3)2 2.(ав)23в4/а (ав)3

Топ мүшелері есептерді бір-бірлеріне түсіндіре отырып шығарады. Топ басшылары топ құрамындағы мүшелерді бағалау парақшасына бағалап отырады.




Тест тапсырмасын орындауға беру

1.Өрнекті ықшамдаңдар: .

А); В); С); D); Е)

2. Бөлшектің мәнін табыңдар:

А) -81; В) 9; С) -9; D) 18; Е) 81.

3. Өрнекті ықшамдаңдар:

А) В); С); D); Е)

4. Өрнекті ықшамдаңдар: 4a2b ∙ (-3b3)2.

a) 24ab9 ; b) -24ab7 ; c) 36a2b7 ;

d) -36a2b7 ; e) -12a2b7.

Тест тапсырмасы жасайды, оны өздері тексереді


Жинақтау


БББ парағын толтырады

Білемін

Білдім

Білгім келеді

Топ мүшелері картаны толтырады.

Оқушылардың өз ойын ашып айта алатындығы қадағаланады.

Бағалау


1. Өзін-өзі бағалау

2. Формативті бағадан

3. Жиынтық бағаға

Көшу

Бағалау парақшасын тарату

Оқушылардың сабақ барысында топ басшыларының бағалауларына қарап жиынтық баға шығарамын.

Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, сабақта шығарылған есептерді қандай деңгейде түсінгендігін білу үшін «Кері байланыс бутерброды»арқылы беріледі.

Оқушылар өз ойларын «Кері байланыс бутерброды» әдісін пайдаланып көрсетеді.

Үйге

тапсырма


№ 116 27 бет

Есептеңдер

Дәреженің қасиеттерін пайдаланып есептеу. Түрлендіре білуге үйрету

Оқушылар үй

тапсырмасын

күнделіктеріне жазып

алады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал