7


  • Учителю
  • Конспект уроку з алгебри 8 клас на тему: «Квадратні корені. Розв’язування вправ»

Конспект уроку з алгебри 8 клас на тему: «Квадратні корені. Розв’язування вправ»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тема уроку: Квадратні корені. Розв’язування вправ. Мета уроку: - Узагальнити і систематизувати знання учнів про квадратні корені; Розвивати логічне мислення, культуру математичних записів, пізнавальний інтерес до історії математик; - Усі математичні дії виконувати, повт
предварительный просмотр материала

Тема уроку: Квадратні корені. Розв'язування вправ.

Мета уроку:

  • Узагальнити і систематизувати знання учнів про квадратні корені;

  • Закріпити навички тотожних перетворень ірраціональних виразів;

  • Розвивати логічне мислення, культуру математичних записів, пізнавальний інтерес до історії математик;

  • Усі математичні дії виконувати, повторюючи і закріплюючи відомості про життя і творчість великого українського поета Т. Г. Шевченка;

  • Виховувати працьовитість та позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: урок засвоєння знань, умінь і навичок

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Записуємо тему сьогоднішнього уроку «Квадратні корені. Розв'язування вправ». Пам'ятайте, що починаючи з уроку ви маленькими кроками йдете до своєї великої мрії, мети, бажаю вам усім успіху у ваших починаннях.

Запорука успіху - постійна зайнятість

Нікітін.Л.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання





1



2



3



4



5



6



7



8



Метод «Кросворд»

1.Назвіть знак, який необхідно поставити при порівнянні чисел і . (Більше)

2. Назвіть відомого французького математика, який ввів сучасне поз начення радикала? (Декарт)

3. Із якого числа неможливо добути квадратний корінь? (Від'ємного)

4. Як називають невід'ємний квадратний корінь із невід'ємного числа? (Арифметичний). Сформулюйте означення арифметичного квадратного кореня.

5. Як одним словом назвати додатні числа і нуль? (Невід'ємні)

6. Числа, які можна подати у вигляді нескінченного неперіодичного десяткового дробу. (Ірраціональні)

7. Як називають знак арифметичного квадратного кореня? (Радикал)

8. Числа, які можна подати у вигляді нескінченного десяткового періодичного дробу. (Раціональні)

Пропоную дітям знайти по вертикалі кросворду знайоме їм слово. Це - Шевченко. Ми бачимо прізвище геніального українського поета, художника і патріота - Т. Г. Шевченка.

Отже, протягом уроку ми з вами пригадаємо деякі сторінки його біографії. Поетичні твори Тараса Григоровича ви вивчаєте на уроках української літератури, а ми з вами на сьогоднішньому уроці засобами математики поговоримо про великого українського поета Т. Г. Шевченка, якому в цьому році виповнюється 200 років з дня його народження. На сьогоднішньому уроці розв'язуючи різні завдання, ви дізнаєтесь про цікаві факти із життя Кобзаря. Для цього треба бути уважними, дисциплінованими працьовитими.

Але спочатку перевіримо домашнє завдання.

Метод « Знайди правильну відповідь»

№ 382

Тренувальні усні вправи

а) розв'яжіть рівняння: 9.

б) знайдіть суму коренів рівнянь: 0

в) обчисліть: 3.

1

8

1

4

Відповіді до усних вправ дають нам дату: 9.03.1814.

9 березня 1814 року в селі Моринцях на Київщині в родині кріпака народився Т.Г. Шевченко.

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення учнями фактичного матеріалу.

  1. Колективне розв'язування завдань біля дошки:

Обчислити:

а)

б)

в)

г)

Виконавши обчислення і записавши відповіді по порядку ми отримали 1840 це рік коли завдяки українському письменникові Євгену Гребінці в Петербурзі побачила світ перша збірка поета «Кобзар», яка містила всього 8 творів, 7 поезій і поема «Катерина».

  1. Самостійне виконання завдання(хто з учнів виконає першим і прокоментує отримає відповідний бал)

Спростити вираз:

а)

б)

В нас зустрічаються два числа 26 і 50. Коли вийшов «Кобзар» Шевченкові було 26 років. А дану книгу видано 50 - ма мовами світу.

  1. Усна робота. Метод «Експрес - тест»

  1. Виберіть рівняння коренями, якого є числа 2 і - 2

а) ; б) ; в) ; з) ; і) ;

2. Обчисліть:

а) 64; п) 80; о) 86; т) ; г) 16;

3. Скільки коренів має рівняння ;

а) 1; б) жодного; п) 2; в) нескінченна множина; а) 3;

4. Число знаходиться між числами

а) 5 і 6; б) 6 і 7; о) 7 і 8; в) 8 і 9; і) 7 і 6;

5. Знайти значення виразу

а) 6; б) 5; т) 7; в) 8; о) 9;

6. Знайдіть корені рівняння

а) 5; з) 3; о) 2; т ) 10 і) 9

7. Значення дорівнює

а) ; б) ) т ) ; і ) п) .



Назва поезії «Заповіт». Дану поезію Тарас Григорович Шевченко написав у 1845 році, коли був важко хворим. Поетові в цей час було усього 31 рік. Незважаючи на песимістичні очікування, Т. Шевченко таки переміг хворобу.

4. А зараз трохи відпочинемо і проведемо вікторину «Як ви знаєте Тараса Григоровича Шевченка»

  1. Кого з батьків Т.Г. Шевченко втратив першим? (матір)

  2. Чого хотів навчитися Шевченко в дитинстві? (малювати)

  3. З яких віршів ці рядки:

а) Затихло все, тільки дівчата

Та соловейко не затих(«Садок вишневий коло хати»)

б) …. нащо стали на папері

сумними рядами («думи мої , думи» )

в) … Було видно, було чути,

Як реве ревучий…. (Заповіт)

  1. Про що мріяв Т. Г. Шевченко? (про вільну , щасливу Україну)

Молодці!



  1. Робота в групах .( Клас поділено на три групи по рядах.)

І група

Спростити вираз 2 і знайти його значення при х = 10000.

2.

Якщо х = 10000 то,

У 1845 році Т. Г. Шевченко закінчує Академію мистецтв і отримує звання академіка - гравера. Знову їде в Україну, де змальовує пам'ятки старовини, краєвиди й сцени з народного життя.

ІІ група

Знайти значення виразу:

, якщо х = 89, у = 4

1847 році за участь у таємничій політичній організації Кирило - Мефодіївському товаристві Тараса Шевченка було заарештовано і заслано рядовим солдатом у далекі оренбурзькі степи із забороною писати і малювати. Однак поет не скорився долі. Незважаючи на заборону. Він продовжував писати і малювати, а девізом свого життя проголосив такі слова: «Караюсь, мучуся…,та не каюсь…».

ІІІ група

Розв'язати рівняння

Х - 9 = 1849

Х = 1849 + 9

Х = 1858

Відповідь 1858.

Понад 10 років томився Шевченко в неволі. У неймовірно важких умовах , крадькома він писав поезії створив понад 400 малюнків. Здоров'я його було підірване і навесні 1858 року поет повернувся із заслання.

Обчисліть значення виразу:

  1. = 47

Всього 47 років прожив Т. Г. Шевченко. Із них лише 13 він був вільним (протягом 24 років - кріпак, 10 років - тривало заслання). Але яких неосяжних вершин Т. Г. Шевченко досяг і в поезії, і у живопису! Все це завдяки не тільки таланту, але і цілеспрямованості, силі духу і наполегливій праці.

ІV. Підсумок уроку

  • Ми з вами сьогодні згадували Т. Г. Шевченка з глибокою шаною і повагою. Пам'ятайте наших великих українців, пишайтеся ними, учіться у них, любіть і бережіть свою Батьківщину.

  • Повторили властивості квадратного кореня;

  • Удосконалили свої знання щодо обчислення значень виразів, що містять квадратні корені.

V. Рефлексія

Метод «Мікрофон»

  • Що надихало і спонукало до роботи на сьогоднішньому уроці?

  • Чи вдалося зробити крок до досягнення мети?

VІ. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи.

Завершити урок хочу словами великого Кобзаря:

« Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.»

10




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал