7


  • Учителю
  • Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формулалары

Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формулалары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Достығлиев Бейсенбай Сапинович
№ 44 орта мектеп математика пәнінің мұғалімі.

Алгебра және анализ бастамалары 10 сынып

Сабақтың тақырыбы: Туынды тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.

Міндеттері:

Білімділік: Оқушының туындыға қатысты білімін, туынды ережелерін қолдану шеберлігін, дағдыларын бақылау, тексеру. Туынды ұғымы бойынша оқушылардың ойлауын дамытуға, пәнді оқып үйренуге қажетті білім, білік және іскерлік дағдыларын меңгеруді бекітуге бағытталған;

Дамытушылық: Оқушылардың жеке түлғалық қасиеттерін қалыптастыру, логикалық ойлауын, математикалық дүниетанымын кеңейту;

Тәрбиелік: Оқушылардың бір-біріне көмектесу адамгершілігін,өзіндік дүниетанымын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: Қорытындылау сабағы.

Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, слайд, семантикалық карта, үлестірме қағаздар т.б

Пәнаралық байланыс: Физика

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі 2мин.

  1. Үй тапсырмасын тексеру 5мин

  2. Негізгі бөлім (есептер шығару) 8мин.

  3. Топтардың өзара байланысы 5 мин.

  4. Кім жылдам? Шығармашылық тапсырма 10мин.

  5. Семантикалық картамен жұмыс 7мин.

  6. Сабақты қорытындылау 3мин.

  7. Бағалау 3мин.

  8. Үй тапсырмасын беру 2мин.



Сабақтың барысы:

Білім деген - биік шың. Оған самғап қыран да,өрмелеп жылан да шығады. Алаштың ұл-қызы білім атты биік шыңға қыранша самғап шығуы керек.

Н.Ә. Назарбаев

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1-2 мин

Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.Назарларын сабаққа аудару.

топқа бөлу: «Білімділер», «Алғырлар»



ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: 4-5 мин

Туынды әлемінде

Қайталау сұрақтары:

а) Туынды дегеніміз не? ә) Туындының белгіленуі

б) у'(х) белгілеулерін енгізген кім? в) с;х; (хп)' - неге тең?

г) Туындының қолданылуы? д) Дифференциалдау ережелері

Функциялардың туындыларының формулаларын интерактивті тақтада сәйкестендіру (флипчартпен жұмыс)



ІІІ. Негізгі бөлім: Есептер шығару 8мин.

І. Топ басшылары геометриялық фигураларды таңдайды . (фигуралардың астына есептер жасырылған)



II. Топтардың өзара байланысы. «Мен саған, сен маған» ( 5 мин)

Бұл бөлімде топтар бір-біріне есептер құрастырып тапсырма береді.

III. Шығармашылық тапсырма (10 мин)

  1. Функцияның үзіліссіз нүктелерін табу.

  2. Экстремумдарын табу.

  3. Екінші ретті туындысын , таңба тұрақтылығын табу.

  4. Өсу, кему аралықтарын табу.





IV. «Білім» станциясы семантикалық карта 6-7 минут

Мұнда кестеде тігінен тапсырмалар берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазсақ, білім туралы жақсы ой-сөйлем шығады. Соны табайық.

І карта

Жауап

12х5

27х2

2-9х

Х2-2х

1

тапсырма

У=2х6

Б

А

Ғ

Д

Р

F(х)=3х3-4,5х2

О

П

І

С

Ы

Ғ(х)=х+С

У

М

Я

Ю

Л

F(х)=х3/3-х2+2

Т

Ш

Ә

І

В

У=9х3

Е

М

Ж

Қ

Ү

ІІ карта

Жауап

Х+1

20х3

21х2

0

п хп-1

тапсырма

У=7х3

Т

М

Б

Қ

С

F(х)=хп

Р

Ж

Г

Ө

А

Ғ(х)=1/2х2

С

Ұ

У

Ы

Я

F(х)=С

Д

П

Х

Т

Ц

У=5х4+1

И

Ы

Ф

А

Ң

ІІІ карта

Жауап

22х-4х3

3

1

14Х+3х2

2

тапсырма

F(х)=х4

А

М

Т

У

Ж

F(х)=7 х23

З

И

К

Ұ

О

Ғ(х)=х

Ө

Қ

Р

Г

Д

У=11х24

А

С

Ф

Н

Ғ

У=С+2х

Ш

Ы

Е

Х

Т



ІҮ.Сабақты қорытындылау: 3 минут

Мұнда білімнің шыңына жеткен соң, жүріп өткен жолдарға шолу жасау.

Ү. Оқушылар білімін бағалау: 3 минут

Бағалау парағы арқылы жеңімпаз топты анықтау,марапаттау.

Жеке оқушыларды бағалау.

Бағалау парағы

Топтар

Балл

Ортақ балл

1

2

3

4


Білімділер






Алғырлар



ҮІ.Үй тапсырмасы: 2 минут

№356, 358





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал