7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары 'Теңдеулер жүйесінің графиктік интерпретациясы және теңдеулер жүйесінің графиктік шешімі. ' 9сынып

Сабақ жоспары 'Теңдеулер жүйесінің графиктік интерпретациясы және теңдеулер жүйесінің графиктік шешімі. ' 9сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Оқушыларды шапшаңдыққа, өз ойын айта білуге, ұжымдық ауыз біршілікке баулып, дүниетаным шеңберін кеңейту. Оқушылардың жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру, шағын топта жұмыс істеуге дағдыландыру және өз білімін тиімді пайдалана білуге үйрету. Оқушылардың екі айныма
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар


Пәні:

Математика

Сынып:

9 «с».

Мұғалім:

Шайхиева Нургул Шияповна

Өткізген күні:

9.04.2015ж.

Бөлім:

предметы математических дисциплин

Тақырып:

Теңдеулер жүйесінің графиктік интерпретациясы және теңдеулер жүйесінің графиктік шешімі.

Сабақтың типі:

Топтық сайыс

Сабақтың түрі:

Дәстүрлі емес

Сабақтың тәлім-тәрбиелік мақсаты:

Оқушыларды шапшаңдыққа, өз ойын айта білуге, ұжымдық ауыз біршілікке баулып, дүниетаным шеңберін кеңейту. Оқушылардың жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру, шағын топта жұмыс істеуге дағдыландыру және өз білімін тиімді пайдалана білуге үйрету.

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесін шешуде графиктік тәсілді қолдана отырып, олардың шешімдерін таба білуін меңгерту

Тілдік мақсат:

Оқушылар: Функцияны түрлендіру әдісін ауызша айта алады


Жетістік критерииі:

1. Құрамында бірінші және екінші дәрежелі екі айнымалыдан теңдеулері бар теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу алгоритмін біледі

2. Берілген функциялардың графиктерін салады

3. Салынған графиктер бойынша теңдеулер жүйесінің шешімін анықтайды

Алдыңғы білім:

Теңдеулердің шешімін түсінеді, теңдеулер мен теңсіздіктер жүйелерін түсінеді, олардың графиктерін салады; график салу (қағазға және электронды түрде) дағдысы; есептерді шешу дағдысы бар.

Сабақтың жүру барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-шаралар

Оқыту ресурстары

Басы

2 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Психологиялық көңіл күйлерін смайликтер арқылы білу. Сыныпты үш топқа бөлу. Топ басшыларын сайлап алу.( Әр кезең сайын топ басшыларына топ мүшелерін бағалау тапсырылады)

ІІ. Үй жұмысын тексеру. ( Интерактивті тақтаға шығарып қоямыз, оқушылар бір-бірімен дәптер алмастыра отырып тексереді.)

Презентация


3 мин

«Ой толғау» Өткен сабақты пысықтау

  1. Екі айнымалысы бар теңдеу дегеніміз не?

  2. Екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесі дегеніміз не?

  3. Екі айнымалысы бар теңдеудің графигі дегеніміз не?

  4. «Теңдеулер жүйелері» деген сөздің мағынасын қалай түсінеміз?

  5. Теңдеулер жүйесін шешу дегеніміз не?

  6. Теңдеулер жүйесінің шешімі дегеніміз не?


Өткен материалды пысықтау

15 мин

«Ой түрткі». Теңдеулер жүйесін шешудің қандай әдістерін білесіңдер?

№1. Теңдеулер жүйесін алмастыру әдісімен шығар:


№2. Теңдеулер жүйесін қосу әдісімен шығар:

Теңдеулер жүйесін графиктік әдіспен шығару алдымен мына функцияларды графиктерімен сәйкестендірейік.

у у у у у у

Мысал:

а)

центрі А(а;в), радиусы r- ге тең шеңбер теңдеуі туралы түсінік беру.

б)Берілген суреттер бойынша шеңбердің теңдеуін жазыңдар:

в) Теңдеудің графигін тұрғызыңдар:

(х+4)2+(у-4)2 (х-5)22 х2+(у+2)2 с) Теңдеулер жүйесін графиктік әдіспен шығару:



25 мин

«Біліміңді шыңда»

Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңдер:

І топ. №1. №2.

ІІ топ. №1. №2.

ІІІ топ. №3. №4.



25 мин


«Ақылдассаң шешерсің» Деңгейленген өзіндік жұмыс. «Дифференциалданған өздік жұмыс». А деңгейі: а) б) в)


В деңгейі: а) б) в)

С деңгейі:а) б)





Сұрақтар



7 мин


«Кім жылдам» (Сабақты қорытындылау)

Жоғары деңгейлік сұрақтар:

№1. 1. ху теңдеуінің графигі не ?

2. х+у теңдеуінің графигі не ?

  1. х22 теңдеуінің графигі не ?

  2. х2 теңдеуінің графигі не ?

№2. Мына теңдеулер жүйесінің неше шешімі бар? а ) б) в) г)

Презентация

Рефлексия

3 мин

Үй тапсырма: №485 Шыныбеков Ә.Н. - 8 сынып


Әр топ басшысы бағалау парағы бойынша тобындағы оқушыларды бағалайды.


Сабақ

Кезеңі

Үй тапсырмасы

«Ой толғау» кезеңі

«Ой түрткі» кезеңі

«Біліміңді шыңда» кезеңі

«Ақылдассаң шешерсің» кезеңі

«Кім жылдам» кезеңі

р/с

Аты-

жөні

1


2


3


4

Рефлексия

Бүгін нені білдім?

Нені үйренгім келеді?

Сабақтың қай жері сәтті өтті?

Өз көңіл-күйлерін сәйкес смайликтер арқылы көрсетеді.

Сабақ мынадай қорытындыға келді: естідім - ұмыттым, көрдім - есімде қалды, жасадым - үйреніп алдым.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал