7


  • Учителю
  • 'ФУНКЦИЯ ГРАФИГІН ҚАРАПАЙЫМ ТҮРЛЕНДІРУ'

'ФУНКЦИЯ ГРАФИГІН ҚАРАПАЙЫМ ТҮРЛЕНДІРУ'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Горный орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығы мемлекеттік мекемесі



Математика пәнінің мұғалімі:

Алиев Ғани Аманбайұлы



Сабақтың тақырыбы: «Функциялардың графиктерін қарапайым түрлендіру»

Алгебра . 8 сынып

2012-2013 оқу жылы



Сабақтың тақырыбы: Функциялардың графиктерін қарапайым түрлендіру

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың квадраттық функция және оның графигін салу дағды, білімдерін бекіту және өз беттерімен ізденуге, қорытындылай білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды ойлауға, пайымдауға, шешім қабылдауға үйретіп, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Өз өмірі мен әрекетіне жаупкершілікпен қарауға тәрбиелеу. Адамгершілік жалпы адамзаттық құндылыққа: құрметтеуді, мейірімділлікке, сөйлесудегі ізеттілікке тәрбиелеу.

Сабақ түрі: жалпылау, қорытындылау , практикалық сабақ

Сабақ әдісі: сұрақ- жауап, деңгейлеп оқыту әдісі

Көрнекілігі: интер белсенді тақта, флипчарт- слайдттар, деңгейлік карточкалар

Сабақ барысы:

І Мотивациялық кезеңі:

Оқушыларды сабаққа ынталандыру

Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу

І І. Өткенге қайталау жасау.

Слайдттар арқылы қайталау

- Қандай фукцияны квадраттық функция деп атайды?

- а≠1 болғанда у=ах2 функциясының графигін қалай салады?

- у=а(х-m)2 функциясының графигі у=ах2 функциясының графигімен салыстырғанда қалай орналасады?

  • у=а(х-m)2+n функциясының графигін қалай салуға болады?



ІІ І Практикалық кезең:

  1. Өздік жұмыс

    1. у= -3х2 + 4х - 7

    графигі (1; -6) нүкте

    арқылы өте ме?

    1. Графиктің формуласын жаз.

    Өздік жұмыс

    1. Ох осі бойымен солға 2 бірлікке, одан әрі Оу осі

    бойымен 3 бірлікке төмен жылжытқанда алынатын парабола теңдеуін жазыңдар

    2.Графиктің формуласын жаз.


    Өздік жұмыс
  1. Тестпен жұмыс жасау.



Оқулықтағы 97 беттегі 11-20 есептерді шешу



4.Сабақты қорытындылау.

Рефлексия: n формулалары не үшін керек? Мысал келтіре отырып, түсіндіру

Бағалау: Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағалау парағы арқылы.

Үйге тапсырмасы: Оқулықтағы 97 беттегі 21-25 тест орындау



Өздік жұмыс

  1. у= -3х2 + 4х - 7

графигі (1; -6) нүкте

арқылы өте ме?

  1. Графиктің формуласын жаз.

Өздік жұмыс

1. Ох осі бойымен солға 2 бірлікке, одан әрі Оу осі

бойымен 3 бірлікке төмен жылжытқанда алынатын парабола теңдеуін жазыңдар

2.Графиктің формуласын жаз.






Өздік жұмыс

  1. у= -3х2 + 4х - 7

графигі (1; -6) нүкте

арқылы өте ме?

  1. Графиктің формуласын жаз.

Өздік жұмыс

1. Ох осі бойымен солға 2 бірлікке, одан әрі Оу осі

бойымен 3 бірлікке төмен жылжытқанда алынатын парабола теңдеуін жазыңдар

2.Графиктің формуласын жаз.






Өздік жұмыс

  1. у= -3х2 + 4х - 7

графигі (1; -6) нүкте

арқылы өте ме?

  1. Графиктің формуласын жаз.

Өздік жұмыс

1. Ох осі бойымен солға 2 бірлікке, одан әрі Оу осі

бойымен 3 бірлікке төмен жылжытқанда алынатын парабола теңдеуін жазыңдар

2.Графиктің формуласын жаз.






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал