7


  • Учителю
  • 'Рационал сандарды қосуды қайталауға арналған жаттығулар' (ашық сабақ) 6 сынып

'Рационал сандарды қосуды қайталауға арналған жаттығулар' (ашық сабақ) 6 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 6

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды қосуды қайталауға

арналған жаттығулар

Сабақтың мақсаттары:

  1. Білімділік: Рационал сандарды қосуды қайталау, ережелерін есеп шығаруда қолдана білу

  2. Дамытушылық: Тез есептеу дағдыларын жетілдіру. Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа,өз бетімен еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: тірек сызбалар, топшама , интерактивті тақта

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру бөлімі

2.Математикалық диктант

3.Математикалық футбол

4.Семантикалық карта

5.Тапсырмаларды орындау, тез ойла

6.Оқулықпен жұмыс

7. Жарнама

8. Логикалық есептер

9.Үйге тапсырма

10.Қорытынды.

Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Оқушыларды топқа бөліп аламын. Ол үшін кәмпиттер үлестіріп, бірдей кәмпит алғандар бір топ болады.

II. Математикалық диктант

I- нұсқа II-нұсқа

1) -6+9 1) 8+(-7)

2) 1,5+(-5) 2) -1,2+0,8

3) -1+(-3,7) 3) -2,5+(-4)

4) -3+15 4) -5,6+5,6

5) 4+(-3)+(-1) 5) -8+11+(-5)

III.Математикалық футбол

Екі топ бір -біріне сұрақ қояды. 6-сыныпта өтілген тақырыптардан сұрақтар қояды.

  1. Семантикалық карта

+

-4

-3

-2

-1

0

1

3







2







1







0








V.Тапсырма Интерактивті тақтада дұрыс жауабын тауып, орнына қою керек

1)6+(-21)=

2)-1,5+(-5)=

3)9+(-14,7)=

4)-3,1+(-1,5)=

5)-100+ =-64

VI.Тез ойла...

Сандар берілген: -1; -2; -3; -4; -5; -6; -7; -8; -9; -10

Осы сандарды тек қана 1 рет қолданып 3 теңдік құра.

-1+(-4) = -5

-2+(-6) =-8

-3+(-7) = -10

VII.Оқулықпен жұмыс

№ 482

VIII.Демалыс сәті

Жарнама. Әр топ оң сан мен теріс санды жарнамалайды. Мысалы оң сан ұтыс, оң сан жылылық, оң сан биіктік тб , теріс санмен ұтылыс, салқындық, тереңдік тб

ІХ. Дұрыс жауаптарын табыңыз. Интерактивті тақтада дұрыс жауабын тауып, орнына қою керек

1)-13+(-3)=

16,-16,10,-10

2)18,5+23,8=

-5,3; -41,13; 5,3; 42,3; 5,03;

3)16,4+(-0,08)=

16,32; 16,48; -16,32; 17,48; -17,2

4)26,33+(-25,97)=

0,3,6; -0,36; 52,3; 0,36; -51,03

Х.Сандарды тап

-14+. . . = -37

-4,8+ . . . = -8,6

-2,13+ . . . = -17

3,8+. . . = -4,08

-51,22+. . . = -60,1

ХІ.Логика жағалауы

1)Нұрсұлтан, Айлен, Лаура үшеуі

математика сабағынан бақылау

жұмысынан қандай баға алғанын

сұрағанда, мұғалім: ешқайсысың

жаман баға алған жоқсыңдар,

бірақ әрқайсыңның бағаң әр

түрлі. Нұрсұлтанның бағасы "3" емес,

Айленнің бағасы "3"-те, "5"-те

емес. Сонда әркім қандай баға алды?

2)Тәрелкеде 1 алма қалатындай

етіп, 4 алманы 4 адамға бөліп

беріңдер

ХІІ. Үйге тапсырма:

№485, № 486

Оң және теріс сандарға әңгіме құрау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал