7


  • Учителю
  • Математикадан сабақ Тақырыбы: ' Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі. Транспортир. '

Математикадан сабақ Тақырыбы: ' Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі. Транспортир. '

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 16.10.2014 Сынып: 5 «А »

Сабақтың тақырыбы: §43. Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі. Транспортир.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: . Бұрыш,оның түрлерін анықтауға, бұрыштардың ындысын, айырмасын табуға есептер шығару

2. Дамытушылық: Әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушының тақырып туралы түсініктерін кеңейту, берілген бұрышты сәулелер арқылы қосылғыш бұрыштарға бөле білуге дағдыландыру

3.Тәрбиелік: Бұрыштың анықтамасын білу. Түрлерін ажырата білу, оны жаза білуге тәрбиелеу. Бұрыштың проценті берілген жағдайдағы сол процентке сәйкес бұрышты анықтай білу

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Бір нүктеден шыққан екі сәуледен құралған фигура бұрыш деп аталады.

Қабырғалары толықтауыш сәулелер болаптын жазыңқы бұрыш деп атайды.

Транспортирмен бұрышты өлшеу үшін:

  1. Транспортирдің центрін бұрыштың төбесіне (О нүктесіне ) дәл келтіру керек;

  2. Бұрыштың бір қабырғасы транспортир шкаласындағы санақ басы арқылы өтуі керек;

  3. Бұрыштың екінші қабырғасы өтетін шкаладағы штрих осы бұрыштың градустық өлшемін көрсетеді.

Бұрыштың төбесінен шығатын және оны градустық өлшемдері тең екі бұрышқа болінетін сәуле биссектрисса деп атайды

Берілгені:

DAC =700

CAB = 600


Т\к: DAB

Берілгені:

GEF =300

HEG 3 есе үлкен GEF


Т\к: HEF

Берілгені:

КМS =1500

KML =650


Т\к: LMS

А

АВД<АВС; АВС>СВД

Егер АВД= 500 СВД=300 болса, онда

АВС = АВД + СВД = 500 + 300 = 800

АВС = 800


В Д



С

Есептер шығару

№1383ауызша

№ 1384

3 бұрыш пайда болды. ВАД, ВАС, САД

№ 1385

АВС=300 СВД=1300 АВД=900

№1389

№1390


Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бұрыш дегеніміз не?

  2. Бұрыштың қандай элементтері бар?

  3. Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?

  4. Жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?

  5. Бұрышты транспортирмен қалай өлшейміз?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §7.5. 1-5 сұрақтар. № 1387, №1388


Күні: 17.10.2014 Сынып: 5 «А »

Сабақтың тақырыбы: §43. Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі. Транспортир.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Бұрыш, бұрыштың градустық өлшемі және транспортирді пайдаланып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

ТАПСЫРМА № 6

  • АВС = …; DEF = …; KST = …;
    ROD = …; OMK = …; CMN = …;

3. тапсырма №7

а) Берілгені:

КМS =1500

KML =650

Т\к: LMS


б) Берілгені В

  • ВОD=50

  • АОD=180

Т\к ВОА

А О D

4. Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды тап.

№1399 №1400

4. Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

6. Үйге тапсырма: 3 бұрыш сыз 450, 1300,60o

1Өзіндік жұмыс

1бұрышты өлшеп , жаз.

  • АВС = …; DEF = …; KST = …;
    ROD = …; OMK = …; CMN = …; угол = …;

2. бұрыштарды өлшеп түрлерін жаз


  • EOK - …; NAP - …; LBM - …; RCT - …;

3. Бұрыштарды есепте.

а) берілгені :

КМS =1500

KML =650

Т\к: LMS


б) Берілгені: В

  • ВОD=50

  • АОD=180

Т\к ВОА

А О D

4. Сағат тілдерінің көмегімен бұрыштарды тап.



Сабақ №__152

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Өздік жұмыс. Градустық өлшемі берілген бұрышты салу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: градустық өлшемі берілген бұрышты салу.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: өздік жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: транспортир, сызғыш, қарындаш, өшіргіш.


Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: № 1458 - №1459

Өздік жұмысы (№ 4)

298 бет


Сабақты бекіту кезеңі:

1.Бұрыш дегеніміз не?

2.Бұрыштың қандай элементтері бар?

3.Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?

4.Жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?

5.Бұрышты транспортирмен қалай өлшейміз?

6. Транспортир не үшін қажет?


Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: қайталау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал