7


  • Учителю
  • конспект урока математики по тему: '«300, 450 және 600 бұрыштар үшін синустың, косинустың және тангенстің мәні» тақырыбына есеп тер шығару' (8 класс)

конспект урока математики по тему: '«300, 450 және 600 бұрыштар үшін синустың, косинустың және тангенстің мәні» тақырыбына есеп тер шығару' (8 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Тақырыбы (тема) :  «300,450 және 600 бұрыштар үшін синустың ,косинустың және тангенстің мәні» тақырыбына есеп тер шығару.Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі:300,450 және 600 бұрыштар үшін синустың ,косинустың және тангенстің мәнін, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді, Пифагор т
предварительный просмотр материала

Мерзімі:__________ 8 «Ә» сынып Бекітемін: _________

Тақырыбы (тема) : «300,450 және 600 бұрыштар үшін синустың ,косинустың және тангенстің мәні» тақырыбына есеп тер шығару.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: 300,450 және 600 бұрыштар үшін синустың ,косинустың және тангенстің мәнін, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді, Пифагор теоремасын, тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы және тангенсі формулаларын пайдаланып есеп шығару дағдыларын арттыру.

2. Дамытушылығы: Математикалық есептерді шығару арқылы логикалық ойлау, байқау қабілеттерін және білім, білік дағдыларын дамыту

3. Тәрбиелігі: оқушыларды ұстамдылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу

Сабактың көрнекілігі: үлестірмелі қағаз

Сабақтың типі: бекіту

Сабақтың түрі: дәстурлі

Сабақ кезеңі

Уақыты

ОӘ; тіәұ

Сабақтың барысы

I.Ұйымдастыру кезеңі :

3 мин

Сұрақ - жауап

Окушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару



II. Жаңа сабаққа мақсат қою



5 мин



Сұрақ - жауап



№281

1) ,

2) ,

3)

4)


2 мин


Бүгінгі 300,450 және 600 бұрыштар үшін синустың ,косинустың және тангенстің мәнін, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді, Пифагор теоремасын, тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы және тангенсі формулаларын пайдаланып есеп шығарамыз.

ІІІ. Жаңа материалды бекіту



Ауызша баяндау




№155(есептер жинағынан)

1.

2.

3.

4.

№160

Тікбұрышты үшбұрыштың бір катеті 8 см, ал гипотенузасы екінші катетінен 4 см артық. Гипотенузаны табыңдар.



a=8см, b=x, c= x+4

64+x2=x2+8x+16

8x=48

x=6

c=6+4=10 жауабы: 10 см



Ауызша есеп (суретке қарап, белгісізді тап)

AB=6см, АС=5см BС=1см, АС=см

Дарынды оқушылармен жұмыс

1.АВС үшбұрышының бүйір қабырғалары АВ= ВС=5 см, табаны АС=8 см. Сүйір бұрышының синусын, косинусын, тангенсін тап.

2.Тік бұрышты үшбұрыштың катеті 21 см тең, ал гипотенузасы 35 см. Үшбұрыштың биіктігін табыңыз.

3.Ромбының диагональдары 18 см және 80 см тең. Ромбының қабырғасын анықтаңыз.

Нашар оқитын оқушымен жұмыс

1. Sin600 2) cos 300, 3)ctg600 мәндерін жаз



Қорытындылау, бекіту

Өздік жұмыс







Жауаптары




Сабақты қорытындылау:

Бағалау:

«5» - «3» -

«4» - «2» -

Үйге тапсырма: №282





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал