7


  • Учителю
  • Поурочный план к теме Процент

Поурочный план к теме Процент

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Процент

Мектеп: №25 ЖОМ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Мейрамгалиева Г.А.

СЫНЫП: 5А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Санның бөлігін табуды еске түсіре отырып, пайыз ұғымымен танысады.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Пайыздың анықтамасын біледі, пайызды бөлшекпен немесе натурал санмен жаза алады, бөлшекті немесе натурал санды пайызбен жаза алады

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Пайыз тақырыбына берілген есептерді шығара алады

Кейбір оқушылар:

  • Шығармашылық деңгейдегі есептерді шығара алу

  • Жетелеме сұрақтар, маршруттық карта арқылы

Тілдік мақсат











Оқушылар:

  • математикалық тілде сөйлей біледі, пікірталасқа түсе алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Пайыз, формула, бөлшек, натурал сандар,

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Пайызға тұжырымдама беріңіз

Сіз неліктен шамалардың өзгеруін пайыз түрінде берілетінін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Математикалық тілде есептің қысқаша шартын жазып көрсетеңіз

Алдыңғы оқу

Өткен тақырыптардың бүгінгі тақырыппен байланыстыру

Жоспар

Жоспарлан-

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Білу

3мин

АКТ

Мақсат:

Таныстырылым арқылы жаңа тақырыпқа шығады

Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу, түгендеу

Әртүрлі геометриялық фигураларды таратып, бірдей фигураларды таңдаған оқушылар бір топ құрайды.

Оқушыларға таныстырылым ұсынылады . Талдауға арналған сұрақтарға жауап береді

Таныстырылымда нені көрдіңдер?

Қай салада пайыз туралы көп естисіздер ?

Пайыз дегеніміз не?

Пайыз өмірде қайда қолданылады?





Геометриялық фигуралар





Ортасы



Түсіну

Мақсат:

Пайыз туралы жалпы түсінік беру



































Қолдану

Формуланы қолдана отырып есептерді шығаруда пайдалану

























Талдау

Пайызды бөлшекпен

жазу, бөлшекті пайызбен жазу





Жинақтау



317-318 бетті оқушылар окиды, өзара жұптасып талдайды.

Сонымен, 1% = немесе 1% = 0,01

Поурочный план к теме Процент





Пайызды бөлшек түрінде қалай жазылады?

Жазу үшін тәртіп қандай?

Орындалу тәртібінің мәні бар ма?

Түсіндіріңіз





Пайызды бөлшекпен немесе натурал санмен жазу үшін, пайыз белгісі алдындағы пайыз саның 100-ге бөлу керек.

7%





Бөлшекті (натурал санды) пайзыбен жазу үшін, оны 100-ге көбейтіп, пайыз белгісін тіркеп жазу керек

0,4













Сәйкестендіру

1-кесте6%



10%

25%

120%

75%

0,25



0,75

0,1

0,06

1,2





2-кесте





0,91



3,2

75%



320%

60%

4%

91%

Жауабы слайдпен беріледі













Постер құру: алған, түсінгендері бойынша постерді салады

































Есеп: Ыдыстың сіне су құйылған.

1)Ыдыстың неше пайызына су құйылған?

2)Ыдыстың неше пайызы бос?

3) 100% үшін қандай шама алынған?

(ТжДО)

Маршруттық карта ұсынылады (КҚЕО)

  1. Бөлшекті пайызбен жазу

  2. 100%-дан тапқан пайызымызды азайту

  3. Сұйықтың өлшем бірлігі

Интерактивті тақта



























































Аяқталуы

Рефлексия

















Үйге тапсырма

(1 минут)

Екі шындық, бір жалған

№1274

Алманың су. Алманың неше пайызы су? Жауабы: 85%

№1275

Теңіз суының 5% - тұз. Теңіз суының неше бөлігі тұз? Жауабы:

№1277

Сыныптағы ұлдар қыздардан 20%-ға артық.Сынып оқушыларының неше пайызы ұлдар, неше пайызы қыздар? Жауабы: 60%, 40%





№1274(2), 1275 (2), №1277





Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?





Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  • Үлгерімі нашар оқушыға «Маршруттық карта» арқылы есеп шығаруды ұсынамын.

Үлгерімі жоғары оқушыға күрделі есеп беремін.

  • «Карусель», «Смайликтерді ұсыну» арқылы бағалаймын.

  • Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы өткіземін.

Сабақтың жинақтау кезе-ңінде жаңа тақырып бойын-ша «Екі шындық, бір жалған» әдісі арқылы оқушылардың түсініктерін тексеремін.

  • Мәлімет жинау, экономика саласымен байланысын табу;



Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқу-шылар не білді? Сы-ныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспар-ланған саралау шарала-ры тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қан-дай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшық сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1.



2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1.





2.





</ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал