7


  • Учителю
  • Урок з алгебри 9 клас 'Розв'язування числових нерівностей. Підсумковий урок'

Урок з алгебри 9 клас 'Розв'язування числових нерівностей. Підсумковий урок'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок з алгебри 9 клас

Тема. Розв'язування числових нерівностей. Підсумковий урок

Мета: повторити, систематизувати та узагальнити знання й способи дій, які учні опанували під час вивчення теми «Числові нерівності»; активувати мотиваційні чинники у створені позитивного ставлення до навчання; підвищити пізнавальний інтерес, удосконалювати навички самоконтролю; стимулювати розвиток творчих здібностей учнів; формувати здатність до наукових узагальнень, до систематизації; розвивати логічне мислення учнів.

Тип уроку: систематизація та узагальнення знань і вмінь з методом інтерактивного навчання «Ажурна пилка».

Обладнання: презентації «Завдання уроку» різнокольорові фігурки, картки з практичними завданнями

Девіз уроку: "Навчаючи інших, навчайся сам"

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

Повторення та систематизація знань

Залежно від рівня підготовки учнів, їх роботу вчитель може організувати різними способами: або як самостійну роботу з теоретичним матеріалом (наприклад, за підручником або за конспектом теоретичного матеріалу повторити зміст основних понять теми, або ж скласти схему, що відображає логічний зв'язок між основними поняттями теми, тощо), або традиційно провести опитування (у формі інтерактивної вправи «Мікрофон», «Пінг-понг») за основними питаннями теми.

Контрольні питання з теорії

  1. Сформулюйте умови, за яких a > b, a < b, a = b.

  2. Як розміщені на координатній прямій числа a i b, якщо а ≠ b?

  3. Які нерівності називають строгими? нестрогими?

  4. Сформулюйте властивості числових нерівностей.

  5. Сформулюйте теорему про додавання нерівностей.

  6. Сформулюйте теорему про множення нерівностей.

  7. Сформулюйте наслідок із теореми про множення числових нерівностей.

  1. Мотивація навчальної діяльності

  • На сьогоднішньому уроці ми повинні узагальнити і систематизувати знання і вміння з теми "Числові нерівності". Пропоную зараз сформувати основні завдання, яких ми повинні досягти на сьогоднішньому уроці порівняти задані числа за відомим значенням різниці цих чисел, і навпаки;

  • порівняти вирази, використовуючи відомі співвідношення між змінними та властивості числових нерівностей, а також наслідки з цих властивостей;

  • оцінити значення виразів, використовуючи відомі співвідношення між змінними та властивості числових нерівностей, а також наслідки з цих властивостей;

  • довести нерівності, використовуючи означення порівняння чисел та/або доведені допоміжні нерівності (для суми взаємно обернених додатних чисел та для середнього арифметичного й середнього геометричного двох невід'ємних чисел).

(Даний етап можна оформити в вигляді презентації з окремими слайдами для пришвидшення виконання поставленого завдання; можна роздрукувати кожне завдання і прикріпити до магнітної дошки)

Сьогодні у нас нестандартний урок, девізом якого є вислів
"Навчаючи інших, навчайся сам".

На уроці ми будемо працювати за методом, який називається "АЖУРНА ПИЛКА".

Такий вид діяльності на уроці дає можливість вам працювати разом, щоб вивчити значну кількість інформації, або розв'язати як найбільшу кількість завдань за короткий проміжок часу, а також заохочує вас допомагати один одному вчитися, навчаючи.

Під час роботи на уроці ви повинні бути готовими працювати в різних групах.

  1. Розвязування вправ

Спочатку ви працюватимете в «домашній» групі.

У нас є дві домашні групи, кожна з яких на минулому уроці отримала певне завдання. І група розв'язувала І варіант завдання, а друга - ІІ варіант

ДОМАШНІ ГРУПИ

1. Кожна група об'єднується та обговорює завдання, які виконували вдома. (Основна мета роботи в домашніх групах перевірити правильність виконання завдань кожним членом групи)

2. Вам потрібно переконатися, що кожний член групи розуміє зміст матеріалу. Потім ви об'єднаєтеся в інші групи, де будете виступати в ролі «експертів» з тієї теми, що вивчалася в вашій «домашній» групі, та отримуєте інформацію від представників іншої групи.

«ЕКСПЕРТНІ» ГРУПИ. По черзі кожен з вас має якісно і в повному обсязі донести інформацію до членів іншої групи та сприйняти нову інформацію від представників другої групи.

В останній частині заняття ви знову повернетесь в свою «домашню» групу, а саме: ви об'єднаєтеся в пари.

«ДОМАШНІ» ПАРИ

В домашніх парах ви маєте поділитися з членом своєї «домашньої» групи новою інформацією, новими завданнями та способами їх розв'язування, які ви отримали від представників іншої групи.

Робота в домашніх группах

Отже, кожна група отримане додому завдання, опрацьовує, обговорює його, ставить запитання.

І группа

Розвяжіть системи нерівностей:

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. ;

  5. ;

  6. ;

ІІ група.

Розвяжіть системи нерівностей:

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. ;

  5. ;

  6. ;

5.Робота в експертних группах

Кожен з вас отримав фігурку певного кольору. Об'єднайтеся в експертні групи за формою фігури. Ті, хто отримав круги, сідають на 1-ий ряд, ті, що отримали квадрат - на 2-ий, а в кого трикутник - на третій (на кожному ряді є зображення відповідної фігури).

Працюєте в групах. Використовуйте план пояснення зі своєї теми та демонструйте кожен крок на прикладі вказаної презентації. Кожен по черзі працює в ролі експерта за своїм варіантом, а також в ролі слухача за новим для нього варіантом.

6. Робота в домашніх парах

А зараз ви об'єднаєтеся в пари, в межах своєї домашньої групи. Об'єднуйтесь в пари за кольором фігурок. В кого червоні круги, червоні квадрати, сині круги, сині квадрати утворюють пару і т.д.

І група ІІ варіант

ІІ група І варант

Ви маєте обмінятися інформацією, отриманою в експертних группах, виконати завдання.

  1. Підсумок уроку.

"Те, що я чую, я забуваю.

Те, що я бачу я пам'ятаю.

Те, що я роблю, я розумію".

А ви сьогодні не тільки чули й бачили нове, але працювали, навчаючи інших. Отже, я надіюся, що цей матеріал ви не тільки добре запам'ятали й зрозуміли, а й стали справжніми експертами.

То чи є ефективною така форма роботи? Підведення підсумків проводиться у формі заповнення «Картки ефективності уроку».

Постарайся точно згадати те, що почув на уроці, і відповісти на поставлені питання:

1. ПІБ, клас ____________________________________

______________________________________________

2. Яка мета стояла перед тобою на уроці? _________

_____________________________________________

3. На які знання, отримані раніше, ти спирався?

______________________________________________

4. Які нові закони, ідеї, формули, правила ти засвоїв на уроці?_______________________________

______________________________________________

5. Яка головна думка, висновок уроку _______________

______________________________________________

6. Яку оцінку ти б собі поставив, враховуючи різницю в придбаних тобою знаннях і матеріалом, виданими на уроці? ___________________________

Оцінки виставляються, відповідно до рівня засвоєння матеріалу, роботою на уроці

  1. Домашнє завдання: Виконати картку для контролю знань Рівень-2 [30, с. 53].

Представлений урок є повністю інтерактивним, один етап уроку плавно переходить в інший, не виходячи з технології «Ажурна пилка». Даний метод урізноманітнює викладення матеріалу, підсилює навчально-пізнавальний інтерес і, тим самим, підвищує ефективність уроку за рахунок того, що учень не просто розв'язав рівняння, а закріпив його на такому рівні, що мав можливість пояснити іншим, що в свою чергу забезпечує ефективність навчання відразу ж на 90 %. Звичайно, не кожен учень пояснював матеріал на високому рівні, хтось йому допомогав пояснити іншим, підказував деякі моменти, але для нього це вже перемога над собою, адже те, що раніше було не доступно йому, зараз він пояснює іншим. Це підвищує самооцінку навіть учня з середнім рівнем знань, сприяє мотивації до більш серйозної підготовки домашнього завдання для того, щоб не осоромитись, а бути повноцінним учасником навчального процесу. Також на уроці вчитель використовує картку ефективності уроку, що дає можливість учневі виразити свою особисту думку, бути не просто учасником навчально-виховного процесу, а його співучасником, деякою мірою співтворцем. Але при цьому треба пам'ятати, що зловживати таким методом, аналізом уроку з боку учня, не слід, треба зберегти ту тонку грань, де учень не переступає лінію вчителя.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал