7


  • Учителю
  • Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар 9-класс ТРИГОНОМЕТРИЯЛЫҚ ФУНЦИЯЛАРДЫҢ ҚАСИЕТТЕРІ

Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар 9-класс ТРИГОНОМЕТРИЯЛЫҚ ФУНЦИЯЛАРДЫҢ ҚАСИЕТТЕРІ

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРСАБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ



Бірлесе оқу арқылы тригонометриялық функциялардың таңбаларын ұғыну, қасиеттерін ажырату, есептер шығаруда қолдану.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ



Тригонометриялық функциялардың таңбаларын иректерде ажырата алады;

Қасиеттерін қорытындылай алады;

Өз ойларын ашық жеткізе алады;

Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана алады.

Сабақ кезеңдері / уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)



«Тригонометриялық амандасу» тренингі

Оқушылар ортадан синус, косинус, тангенс, катангенс тригонометриялық функциялардың бірін таңдайды.

Синус - 1 қолды иыққа қойып амандасу

Косинус - 2 қолды иыққа қойып амандасу

Тангенс - 1 қолды сосын 2 қолды иыққа қойып амандасу

Катангенс - 2 қолды сосын 1 қолды иыққа қойып амандасу

(тренинг соныңда алған әсерлерімен, тақырыппен байланысы туралы ой-пікір білдіру)

Осы таңдаулар бойынша топқа бөлінеді.

Топқа ұран дайындайды



Ынталандыру

Үш шапалақ









Кеспе қағаздар, маркер, стикер

Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)



Топпен жұмыс: «Жигсо» әдісі

  1. Синус функциясының таңбасы мен қасиеті

  2. Косинус функциясының таңбасы мен қасиеті

  3. Тангенс функциясының таңбасы мен қасиеті

  4. Катангенс функциясының таңбасы мен қасиеті

4-топ тапсырмамен таныстырылым қорғайды. (электронды оқулықты қолдану арқылы)



Оқулықпен жұмыс: «Менің есебім, .....»

Барлық топтарға есептер таратылады. Сол есептер саны бойынша оқушылар бағаланады. Есептер жауабы, «менің есебім бойынша...» деп жалғастырылады

Критериалды бағалау

  1. Таныстырылым мазмұнына - 8

  2. Түсініктілігіне - 10

  3. Есептің санына байланысты бағалау (оқушылардың қатысымы)



Плакат, маркер, стикер, Алгебра 9-класс оқулығы

Абилқасымова А, Абдиев А, интерселсенді тақта

Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )

Жеке жұмыс: «Координатарлық ширек» ойыны

Тақтада координалалық жүйе илінеді. Оқушыларға тригонометриялық функциялар таратылып беріледі, сол бойынша сәйкес ширектерге ажыратады.

Жұппен жұмыс: «Сиқырлы кесте»

1-топ (синус)

Өзін-өзі бағалау







Бірін-бірі бағалау

Плакат, стикер, кеспе қағаздар, маркер

Қорытынды

«Артығын тап» сұрақ-жауап

Тақтада 3 нәрсе көрсетіледі, 2 ұқсастық бойынша, 1 артықты табу керек.

Рефлексия «Қосу, алу, қызықты, сұрақ»

Оқушыларға бағалау парағы таратылады

Үш шапалақ





Өзін-өзі бағалау

Интерселсенді тақта

Не сәтті өтті?











Не сәтсіз өтті?











Нені өзгерткіңіз келеді? Нені дамыта аласыз?

















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал