7


  • Учителю
  • Разработка урока геометрии ' Равнобедренный треугольник'

Разработка урока геометрии ' Равнобедренный треугольник'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок №

Тема уроку Рівнобедрений трикутник

Мета уроку: домогтися свідомого розуміння учнями

  • означення рівнобедреного трикутника, назви його елементів;

  • означення рівностороннього трикутника та того факту , що рівносторонній трикутник можна вважати рівнобедреним;

  • теореми що виражає властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи .

сформувати первинні вміння :

  • використовувати означення, розпізнавати на рисунку або за умовою рівнобедрений трикутник та назви його елементів;

  • відтворювати теорему про властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи та використовувати при розв'язуванні задач.

Розвивати логічне, раціональне і критичне мислення, сприяти розвитку « ситуації успіху», формувати вміння співпраці.

Виховувати працьовитість, об'єктивність в оцінюванні результатів власної й колективної праці.



Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність та обладнання: Таблиці «Рівнобедрений трикутник», «Медіана, висота, бісектриса трикутника», слайди з теми, опорні конспекти, картки для усного рахунку.



Хід уроку.



І.Організаційний момент.



ІІ. Актуалізація опорних знань.



Для роботи на уроці клас об' єднати у дві групи (за різними навчальними досягненнями).



Усні вправи.



  1. Дайте означення трикутника.

  2. Які трикутники називаються рівними?

  3. Якщо К М Р = ДСВ , що це означає?

  4. Сформулюйте І і ІІ ознаки рівності трикутників.

  5. Як класифікуються трикутники за кутами, сторонами?

Чи рівні трикутники? (якщо так, то за якою ознакою) .

І гр. ІІ гр.

А В С Д



К О Р Н М Х Q А

А В С Д

М Р О Е



Кожна група отримує завдання «Розв'яжи кросворд»(за результатами кросворда оголошується тема уроку).



Який трикутник зайвий і чому?





ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

(Мета та завдання уроку.)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Означення рівнобедреного трикутника.



Учням пропонується кілька видів трикутників, серед яких є рівнобедрений. Треба дати відповідь на запитання « Який з трикутників ви б назвали рівнобедреним?»

А ВС - основа(а) , Р = а + 2в

АВ, АС - бічні(в)

бічна бічна

В С

Основа

  1. Означення рівностороннього трикутника.

Рівносторонній трикутник є окремим видом рівнобедреного трикутника.



К



КМ=КР=МР (а) , Р= 3а

М Р



Ознака рівнобедреного трикутника.



Теорема . У рівнобедреного трикутника кути при основі рівні, а бісектриса проведена до основи є медіаною і висотою.

В Дано : АВС , АВ=ВС, ВК- бісектриса

Довести:1.< А = <С , 2. АК=КС, 3. ВК ḻ АС.

Доведення.

С

Розглянемо АВК і СВК : < 1 = < 2, так як ВК - бісектриса, АВ = ВС (за умовою), ВК спільна . Значить АВК = СВК (за І ознакою рівності трикутників ). Відповідні кути і сторони рівні: < А = < С, АК=КС значить ВК - медіана, <������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

������������������������������������������������������������������



������������������������������������



���������������������



���������������������������������



���������������������������������������������



������



����

< К = 40 , ДР = РК

АМ=ВМ



К А В

А №2.

Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 2,6 м. Знайти сторони трикутника , якщо його основа більша за бічну сторону на 0,2 м.



VІ. Підсумок уроку.

Яке число можна поставити замість зірочки , щоб АВС був рівнобедрений : а). з основою АВ, б). з основою АС. Для кожного випадку назвіть рівні кути.(а - І гр., б - ІІ гр.).

В



4 *



А 5 С

VІІ. Домашнє завдання

Прочитати, вивчити означення, довести теорему §13 , розв'язати задачі №389 , №394 , №404(а)



Рівнобедрений трикутник

Ознака Означення

Якщо в АВС АВС - рівнобедрений АВС- рівносторонній

< А= <��������������

���������������

���������������



�����������

�������



������������������

���������������������������������������������

����������





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал