- Учителю
- Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу (5-сынып сабақ жоспары)
Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу (5-сынып сабақ жоспары)
Пәні:Математика Мұғалімі: Бектұрған Қуатжан | Мерзімі: 19.11.2015 | Сыныбы:5 | |
Сабақтың тақырыбы: | Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу | ||
Сабақтың реті: | 61-сабақ | ||
Жалпы сабақтың мақсаты: | Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың натурал сандарды жай I көбейткіштерге жіктеу тақырыбын түсінуін нәтижелеу,есептер шығарту. 2.Есептер шығарту арқылы оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілеттерін дамыту. 3. Оқушыларды ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа, мақсатқа жетуге тәрбиелей отырып,математикаға деген қызығушылығын арттыру. | ||
Оқу нәтижелері:
|
-белсенділіктері артады; ынтымақтастық ахуал қалыптасады; -бағаланады; -бірлесе отырып, ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады; -жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге, танымдық дағдылары арқылы басқада ақпарат көздерін дамыта отырып топпен жұмыс жасау барысында шығармашылық, ізденіс дағдысы, қабілеті артады; -өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыланады; - ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді. -белсенділіктері артады,сыни ойланады; -мағлұмат алады; -сауаттылықтары артады; -өз ойларын еркін жеткізе білуге, оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттері дамиды; | ||
Түйінді идеялар: | Берілген тапсырмаларды өз бетінше орындай алады. | ||
Сабақтың типі: | Бекіту сабағы | ||
Сабақты ұйымдастыру түрі: | Тренинг-тәжірибе | ||
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | «Қарама-қарсы сап», «Күту ағашы», «Пирамида», «Екі жұлдыз,бір тілек», «Қар борату», «Басбармақ» әдістері | ||
Жұмыс түрлері: | Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс | ||
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
| ||
І Қызығушылығын ояту кезеңі: | |||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||
1-әрекет : Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. «Қарама-қарсы сап» әдісі бойынша сәлемдесу. | Оқушылар бір-бірінің қолын алып, тілек айтып амандасып,көңіл -күйлерін білдіру арқылы сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастырады.
| ||
Натурал сандарды жай көбейткіштерге жіктеу.
| Бірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін дәреже деп аталатын өрнек түрінде жазуға болады.
| ||
ІІ. Мағынаны ажырату. (кубизм стратегиясы арқылы) Есептер щығару | Орында орындалатын есептер №290,291,292,297,298 Тақтада орындалатын есептер №302,305,307
| ||
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия. «Менің бүгінгі сабақтан түйгенім». ІV. Үйге тапсырма | 1. 12 санын жай көбейткіштерге жікте: А) 22 *3; Ә) 4*3; Б) 2*6 2. 2*3*5*7*11=? А) 2230 Ә) 2310 Б)2130 3. 52 *10=? А) 20 Ә) 100 Б) 250 4. 1000000 А) 106 Ә) 1002 Б) 510 5. 2*2*2*3*3=? А) 81 Ә) 72 Б) 12 6. 462 санын жай көбейткіштерге жікте. А)2*3*5*11 Ә)2*5*7*11 Б)2*3*7*11
№294
| ||
Бағалау.
| Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. |