7


  • Учителю
  • Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару

Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің М.Жұмабаев атындағы № 21 орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі



«Бекітемін» «Келісемін» ӘБ отырысында
мектеп директоры: директордың қаралды. Хаттама №
Сламов Ғ.Т. оқу әдіс.ісі жөн. орынбасары: Бостанова А.Д.
Ботамкулова С.Б. _________________
______________ ____________ «___»__________2015ж.





Ашық сабақ

Тақырыбы: «Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару»

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 8 «Ә»

Пән мұғалімі: Абдешова.Қ.Х.

Тараз қаласы.

2015 - 2016 оқу жылы

Сынып: 8

Сабақтың тақырыбы: «Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Квадрат теңдеулерді шешуде формулаларды тиімді пайдалану дағдыларын қалыптастыру, дискриминант арқылы квадрат теңдеулерді шешу

Дамытушылық: Алған білімдерін әр түрлі жағдайларда қолдана білуге дағдыландыру.Белсендігін көтеруге , ойлау қабілетін арттыруға , өз ойын жүйелеуге , тез шешім қабылдауда ұқсастықты , қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру

Тәрбиелік: Оқушылардың білімге деген қызығушылығын арттыру. Ұжым намысын қорғай білетін, тұлға тәрбиелеу. Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге , үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.

Сабақтың түрі: Пысықтау сабақ

Сабақтың көрнектілігі: Семантикалық карта , интерактивті тақта.

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)

ІІ. «Қызығушылықты ояту» бөлімі

Үй тапсырмасын тексеру

№1 "Ішіне - сыртына" әдісі: (5 мин)

№2 "Ойды жалғастыр" (3 мин)

ІІІ. Мағынаны тану бөлімі:

№3 Тақырыптық есептерді шығару "Кесте толтыру" (5 имн)

№4 «Математикалық диктант» (5 мин)

№5 "Кім жылдам?" Оқулықпен жұмыс (10 мин)

Сергіту сәті: «Сөз жұмбақ» шешу (5 мин)

ІV. Сабақты бекіту

№6 «Семантикалық карта» (5 мин)

V. Үйге тапсырма беру (2 имн)

VI. Бағалау (3 мин)

Сабақтың барысы

ІІ. «Қызығушылықты ояту» бөлімі:

Үй тапсырмасын тексеру

№1 "Ішіне - сыртына" әдісі:



№2 "Ойды жалғастыр"



ІІІ. Мағынаны тану бөлімі:

№3 Тақырыптық есептерді шығару "Кесте толтыру"

Квадраттық теңдеу

a

b

c

Түбірлер

саны

1

5x2+4х-1=0


2

3x2+ 10x + 7 =0


3

-7х2-4х+11=0

№4 «Математикалық диктант» Жұптық жұмыс

Математикалық диктант мәтіні

1

Бірінші коэффициенті -5( -3), бос мүшесі 7( 5) - ке тең толымсыз квадрат теңдеуді жазып, шығарыңдар.

2

Бірінші коэффициенті 3( 5), екінші коэффициенті 5( 7) - ке тең толымсыз квадрат теңдеуді жазып, шығарыңыз.

3

Бірінші коэффициенті 3( -5), екінші коэффициенті-5( 3), бос мүшесі 0-ге тең квадрат теңдеуді жазыңдар.

№5 "Кім жылдам?" Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті: «Сөз жұмбақ» шешу

Сұрақтар:

  1. ах+вх+с=0, (a=0) теңдеуі қалай аталады?

  2. Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласындағы түбір астындағы өрнек?

  3. Квадрат теңдеудегі а және в.

  4. Квадрат теңдеудің дербес түрі?

ІV. Сабақты бекіту

№6 «Семантикалық карта»

Теңдеу

Толық

Толымсыз

Келтірілген

Келтірілмеген


V. Үйге тапсырма беру: "Квадрат теңдеуді шешу формулалары" тақырыбын оқу

№135(1,2)есептер

VI. Бағалау





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал