7


  • Учителю
  • разработка урока по алгебре для 10 класса

разработка урока по алгебре для 10 класса

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Разработка урока рассчитана для классов с казахским языком обучения.Урок является обобщающим по тригонометрии.В разработке  указывается цель - обобщение и закрепление знаний учащихся по решению тригонометрических уравнений и неравенств. далее  план и ход урока, предл
предварительный просмотр материала


БҚО, Тасқала, Ы. Алтынсарин атындағы ЖББОМ

І санатты математика пәні мұғалімі Ташенова Г.У.

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер.

Сабақтың мақсаты.

1) білімділік- оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп , жинақтау,

жүйелеу, қорытындылау.

2)дамытушылық -логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру ,белсенділіктерін

арттыру. Сабаққа қызығушылықты қалыптастыру, ұзақ есте сақтау қабілеттерін

жетілдіру.

3) тәрбиелік - оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке, шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, өз

бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Қорытындылау сабақ

Құралдар: Интерактивтік тақта,слайдтар,плакат «Теңсіздікті шешіңіз.».

Сабақ барысы:

1 Ұйымдастыру кезеңі.

2 Сұрақ-жауап «Формуланы білесің бе?» (ауызша).

3 Интербелсенді тақтамен жұмыс: тригонометриялық функциялардың графиктерін

түрлендіру.

4 «Қатені тап»

5 Тригонометриялық теңдеулер шешу.

6 Тригонометриялық теңсіздіктер шешу.

7 Өздік жұмыс.

8 Оқушыларды бағалау, сабақты қорытындылау

Слайд 1-2

1 Мұғалім: Балалар, сендер «тригонометрия» ұғымымен алғаш 9-шы сыныпта танысып, оның анықтамасымен және көптеген формулаларымен таныстыңдар. Сол формулаларды есеп шығаруда, өрнектерді түрлендіруде пайдалануды үйрендіңдер. 10-шы сыныпта тригонометриялық функциялардың графиктерін салып және оларды түрлендіруді, тригонометриялық теңдеулерді және тригонометриялық теңсіздіктерді шешуге үйрендіңдер.Бүгінгі сабақта осы алған білімдерімізді жинақтап, қорытындылайық.

2 Алдымен сұрақтарға жауап беріңіз: «Формуланы білесің бе?» (ауызша).Слайд 3-4



Дұрыс жауаптары:


3Интербелсенді тақтамен жұмыс:

тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіру. Слайд 5-6-7


1)

2) 3)


4 «Қатені тап» Слайд 8-9


1)

2)

5 Тригонометриялық теңдеулер шешу


1) sin x =

x=(-1)n+1Z

2) сos x =

x =

3)



4) cos 2x - cos 6 x = 0.



2 sin 2x * sin 4x = 0


2sin 2x = 0 немесе sin 4x = 0

2x = Пn, n . 4х = Пn, n .


5)


€ Z

6)3sin2х+sin х*cosх =2cos2х (:cos2х)


3tg2х+tgх-2=0 Белгілейміз: tgх=а


D=25

а1=-1 а2=

tgх=-1

х=€Z

tgх=-

х=€Z


6 Тригонометриялық теңсіздіктер шешу.(плакат «Теңсіздікті шешіңіз.»)


7 Өздік жұмыс.(ppt. теңзіздіктер2) Слайд 1-2-3

Тапсырмалары:

І-нұсқа

1) 2)




ІІ-нұсқа 1) 2)





8 Үйге тапсырма беру.

Оқушыларды бағалау, сабақты қорытындылау.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал