- Учителю
- Поурочный план на тему Кері тригононметриялық функциялар
Поурочный план на тему Кері тригононметриялық функциялар
Пәннің атауы: Математика
Топтар
Трактор №11
Автослесар №12
Құрылыс шебері№1
Дәнекер №6
Сабақ өткен күн
САБАҚ ЖОСПАРЫ №
1.Сабақтың тақырыбы: Кері тригонометриялық функциялар
2.Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырыпты түсіндіру
3.Сабақтың тәрбиелік мақсаты: Елжандылыққа,отансүйгіштікке,адамгершілікке,тарихи ескерткіштерді сақтауға,ұлттық сана сезімінің оянуына тәрбиелеу.
4.Дамытушылық өткізу әдісі. :Ойлау қабілеттерін, белсеңділігін, дуниетанымын, сөз бай- лығын,қызығушылығын дамыту
5.Сабақтың көрнекілігі:Оқулық, тест сурақтары
САБАҚ БАРЫСЫ
I Ұйымдастыру бөлімі:
А) Тәртіп секторының баяндамасын қабылдау;
Б) Оқушылардың сырт көрінісіне назар аудару, құрал - жабдықтарын тексеру;
В) Оқушыларды жұмыс орнына отырғызу, кезекші тағайындау;
Г) Техника қауіпсіздігін еске салу;
II Бұрын өтілген оқу материалын еске алу.
1) функциясының графигі?
2) функцияның тақтығы дегеніміз не?
III Жаңа оқу материалын баяндау.
Тақырып:
а) функциясының кері функциясын қарастырайық.
- анықталу облысы:
- өзгеру облысы:
- Функция тақ, периодты емес, шектелген
- графигі Ох және Оу осьтерін координаталар бас нүктесінде қияды
- Функция анықталу облысында өседі
ә) функциясының кері функциясын қарастырайық.
- анықталу облысы:
- өзгеру облысы:
- Функция тақ емес, жұп та емес; периодты емес; шектелген.
- графигі Ох осін х=1 нүктесінде және Оу осін нүктесінде қияды
- Функция анықталу облысы кемиді.
б) функциясының қасиеттерін келтірейік:
-
функцияның анықталу облысы - барлық нақты сандар жиыны, ;
2) мәндер жиыны интервалы;
3) функция тақ, кез келген үшін ;
4) функция бір сарынды өспелі.
Кез келген үшін тепе-теңдігі орындалады, мұндағы үшін
в) функциясының қасиеттері.
1) анықталу облысы - барлық нақты сандар жиыны,
2) мәндер жиыны - аралығы;
3) функция жұп та тақ та емес;
4) функция бірсарынды кемімелі.
IV. Өтілген оқу материалын бекіту
-
«Кері тригонометриялық функция» ұғымдары туралы не айтасыз?
-
«Arc» сөзінің мағынасы қалай түсінесін?
-
функциясына кері функцияны кесіндісінде ғана қарастырамыз. Неге?
-
функциясына кері функция болу үшін қандай шарттар орындалу керек?
V. Қорытынды
-
Оқушылардың білімін бағалау;
-
Үй тапсырмасы;
-
Аудитория тазалығы;
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ
</ 101 жаттығу
Оқытушы: Таджиев С.М.