7


  • Учителю
  • математикадан сабақ жоспары 'Заттарды санау' (1 сынып)

математикадан сабақ жоспары 'Заттарды санау' (1 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты: 1. Математика пәні жайында түсінік беру. Математика ғылымының қажеттілігі мен пайдасы. Қарапайым түсініктер туралы ұғымдарын қалыптастыру. Оқушыларды санауға үйретудің тәсілдерімен таныстыру, зат пен санды сәйкестендіруге үйрету. 2. Оқушылардың жан-жа
предварительный просмотр материала

Пән: математика Тексерілді:------------

Өтілу мерзімі:

І - тарау: Қарапайым түсініктер

№1 Сабақтың тақырыбы: Заттарды санау
Сабақтың мақсаты: 1. Математика пәні жайында түсінік беру. Математика ғылымының қажеттілігі мен пайдасы. Қарапайым түсініктер туралы ұғымдарын қалыптастыру. Оқушыларды санауға үйретудің тәсілдерімен таныстыру, зат пен санды сәйкестендіруге үйрету.
2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі дамыту.
3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге, зейінділікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру:

Шаттық шеңбер.

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанайық, достарым,

Арайлап өткен күнге!

2. Тығырық:

-Балалар, мына кішкентай көжек неге жылап тұр деп ойлайсыңдар?

-Көжек,балалар, мектепке бірінші сыныпқа келіпті, оның қолында не бар? -- қолыңдағы шарларының жартысын ұшырып алыпты, соған жылап тұр екен.

-Көжекке көмектесеміз бе?

-Санап шарлардың жібін көжектің қолына ұстату.

-Жақсы балалар, сонымен неше шар бар екен?

6-10 шар.

10

7

8

1

3

9

4

2

5

-Жақсы, балалар, біздің көжек енді оқушы болды. Оған енді керек?

-дұрыс оқулықтар.

-санауға, есептер шығаруға бізді қай пән үйретеді, қай оқулық?

-дұрыс, математика.

-ендеше, көжекке математика кітабын сыйға тартайық. Ол орман мектебінде барып математика ғылымын оқып,зерттесін.

- ал енді біз де кітабымызды ашып, сандар әлеміне үңіліп, санауды үйрене бастайық.

3. Оқулықпен жұмыс.

Оқушылардың назарын оқулыққа аудару.

3 бет №1 тапсырма заттарды ата, сана.

Тура санау, кері санату. Әр затты санау, барлығын бірге санау.
3 бет № 2 тапсырма сурет бойынша жұмыс.

  • Кімдерді көріп отырсыңдар?

  • Мұғалім нешеу?

  • Оқушылар нешеу?

  • Оң жақта неше бала?

  • Сол жақта неше бала? т.т

4 бет №3 Қояндар нешеу? Тәтті тоқаштар нешеу? Барлық тоқаштар қояндарға жете ме? (Бөлшектері үлестіру алдағы уақытта үлес тақырыбына дайындық) торттың бір бөлігі, бірден екі бөлігі, барлығы төрт бөлік.

4.Дәптермен жұмыс:

1. «Цирк» жануарларды ата, сана, боя. Геометриялық фигураларды ата, сана, боя.

2. Жемістерді ата, сана, тиісті суретін сал.

3. Нүктелер мен таяқшаларды жазу.

Сергіту сәті:

Жоғары қарадым - аспан көрдім,

Төмен қарадым - жер көрдім.

Оңға бұрылдым, солға бұрылдым,

Егеменді ел көрдім

Дұрыс отыру,дәптердің дұрыс орналасуын, қаламды дұрыс ұстауды қадағалау.

Сабақты қорытындылау:

  • Математика пәні не үшін керек?

  • Бүгін не істедік?

  • Сендерге не ұнады?

Кітап: 4 бет № 4 тапсырма. Аю неше балық ұстай алады? Тура, кері санау.

Оқушыларды мадақтау. қоянның суретін тарату

Үйге тапсырма: 3-4 бет қайталау,дәптердегі 3 тапсырма.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал