- Учителю
- Проценті бойынша санды табу
Проценті бойынша санды табу
Сабақ: Проценті бойынша санды табу |
Мектеп Первомай орта мектебі | |||||
Күні: |
Мұғалім есімі: Оразова Айнұр Маратовна | |||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Қандай да бір шаманың берілген процентке сәйкес мәні бойынша оның толық мәнін табуды үйрену | |||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар | |||||
Проценті бойынша санды табуды үйренеді | ||||||
Оқушылардың басым бөлігі
| ||||||
Есептер шығару барысында алған білімді пайдалана біледі | ||||||
Кейбір оқушылар | ||||||
Күрделі есептерді өз бетімен шығара алады | ||||||
Тілдік мақсат
|
Оқушылар есептің берілгенін дұрыс құрады және есептеулер жүргізуге дағдыланады | |||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||
Процент, жай бөлшек, ондық бөлшек | ||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | ||||||
Жаңа сабақты есептер шығарту арқылы талқылауға алу | ||||||
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? | ||||||
Проценті бойынша санды табу үшін қолданатын формуланы қорытып шығару: мұндағы: a - ізделінді (100%-ке сәйкес) сан b- проценті берілген сан P- процент саны | ||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||||
Есептерді шығару барысында флипчартқа топпен бірігіп жазады, тақтаға шығып, шығару жолдарын көрсетеді. | ||||||
Алдыңғы тақырып |
Проценті бойынша санды табу | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) |
Ресурстар | ||||
45 минут | ||||||
Басталуы
|
2 мин |
Психологиялық ахуал: «Көңіл-күй ағашы»
(оқушылар жапырақтарды жабыстырады)
Ағаштың сұлулығы сіздердің сабаққа деген
ынталарына, сабақта атқарған жұмыстарына байланысты екенін
ұмытпаңыздар.
Таңдаған түстеріне байланысты топтарға бөліп тастау |
Ағаш суреті, жапырақ түріндегі стикерлер | |||
Негізгі бөлім
|
10 мин
10 мин
3 мин |
Топтарға тақырыпқа байланысты есептер беру арқылы мағынаны ашу.
Топтар өздері ақылдасып, шешу жолын іздестіреді. Шығару жолын тауып, тақтада қорғайды.
Практикада алған білімдерін қолдану үшін оқулықпен жұмыс жасайды. 1-топқа: № 161 (1); №1602 (2); №1609 (5,6); № 1618 (3) 2-топқа: № 161 (2); №1602 (3); №1609 (1,2); № 1618 (4) 3-топқа: № 161 (3); №1602 (1); №1609 (3,4); № 1618 (2)
Сергіту сәті. Оқушыларға үлестірме материалдарын таратып беремін. Біреуінде бөлшектер, екіншісінде проценттер. Соларды сәйкестендіру керек. Мысалы:
|
Есептер жазылған үлестірме материалдары
Формулалар жазылған плакат
Баяу әуен | |||
Қорытынды бөлім
Кері байланыс |
15 мин
1 мин
4 мин |
Әр түсті конверттерге деңгейлік тапсырмалар жазылған. Топтар өздеріне ұнаған түсті таңдап, шығарады. Қызыл түсті: А деңгейі
Сары түсті: В деңгейі
Көк түсті: С деңгейі
Үй тапсырмасын беру
Бағалау |
| |||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс | ||||
Деңгейлік тапсырмаларды шығару барысында білмей жатқан оқушыларға көмектесу |
1 топ: Тақтаға вагондары бар поезд ілінеді де оқушыларға екі түрлі смайликтар беріледі. Топ мүшелері жағымды және жағымсыз жақтарын айтып кетеді. 2 топ: А4 қағазына қолдың суретін саламыз. Әр саусаққа бүгінгі сабаққа арналған талдау жазады. Бас бармақ - біз үшін маңызды Балан үйрек - ұнамағаны Ортаң терек - біз үшін түсініксіз Шылдыр шүмек - біздің көңіл-күйіміз Кішкентай бөбек - біздің ұсынысымыз 3 топ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
| ||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
| ||||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2:.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?
|
</<br>