7


  • Учителю
  • №17 Ә ҚАстеев ЖОМ Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару

№17 Ә ҚАстеев ЖОМ Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пән мұғалімі: Амиртаев А

Күні: 21.11.2015

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Натурал санның бөлігіші мен еселігін табуға есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Натурал сандардың бөлгіші мен еселігін табуға, жай және құрама сандарды ажырата білуге есептер шығару

Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру



2.Үй тапсырмасын тексеру:

3.Сыныпты екі топқа бөлу

Жай сандар және құрама сандар тобы

1-топ: Жай сан дегеніміз қандай сандар?

2-топ: Құрама сандар дегеніміз қандай сандар?

№233 есеп

1-топ: Сандардың бөлгіші

2-топ: Сандардың еселігін табу

№234 есеп

1-топ: 1) , 3).

2-топ: 2) , 4).

№242.

1-топ: 1-кесте

2-топ: 2-кесте.

Сабақты бекіту кезеңі:

1.Натурал санның бөлгіші дегеніміз не? Мысал келтір.

2. Натурал санның еселігі дегеніміз не? Мысал келтіру арқылы.

3. Жай және құрама сан дегеніміз не?

Бағалау.

Топта белсенді қатысқан оқушылар бағаланады


Үйге тапсырма:№ 236

Күні: Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы: Бөлінгіштіктің негізгі қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларды бөлінгіштіктің негізгі қасиеттерімен таныстыру

Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, пәнге қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі: достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу тәрбиелеу

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Оқытудың әдісі: теориялық және практикалық

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру



2.Үй тапсырмасын тексеру:

3.Жаңа сабақты меңгерту:

Егер әрбір қосылғыш қандай да бір санға бөлінсе, онда қосынды да осы санға бөлінеді.

(56+21):7=56:7+21:7

Егер азайғыш пен азайтқыш қандай бір натурал чанға бөлінсе, онда олардың айырымының мәні де сол санға бөлінеді.

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 248, №249

Деңгейлік тапсырма.

№253

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Натурал санның бөлгіші дегеніміз не? Мысал келтір.

2. Натурал санның еселігі дегеніміз не? Мысал келтіру арқылы.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма:№ 252





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал