7


  • Учителю
  • Алгебра 8-сынып, 'Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру'

Алгебра 8-сынып, 'Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Бұл сабақ 8-сыныптың алгебра курсындағы "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру" тақырыбын өткеннен кейін тарауды жүйелеп, қайталау үшін өткізіледі.Сабақтың мақсаттары:1.білімділік – оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйел
предварительный просмотр материала

Сынып: 8

Пәні: алгебра

Сабақ тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.

Сабақ типі: жүйелеу сабағы

Түрі: практикалық

Сабақ мақсаттары:

  1. білімділік - оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту.

  2. дамытушылық - логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;

  3. тәрбиелік - оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге, өзара ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, тест тапсырмалары, карточкалар,

Сабақ әдістері: ауызша, көрнекілік, өз бетімен жұмыс, топпен жұмыс.

Сабақ барысы:

1. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа дайындығы мен қатысуын тексеру. Топқа бөлу, топтарына ат қойып, спикерлерін сайлау.

2. Үй жұмысын тексеру: №161, №163, 165, 169 (Ш) (Кір жаю әдісі арқылы)

3.Ой қозғау. Өтілген тақырыпты пысықтау:

  1. Түбір, арифметикалық квадрат түбір деген не?

  2. Арифметикалық квадрат түбірдің қандай қасиеттерін білесіңдер?

  3. Квадрат түбірлері бар өрнектерді қалай түрлендіруге болады?

4.Ауызша есептеу.

5.Үйге тапсырма:№170(жұп), №173, 177 (Ш)

6. «Біліміңді сынап көр» оқулықпен жұмыс:№166,№168(1,3)


7.Сергіту сәті. Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса қол шапалақтайды.

  1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)

  2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)

  3. (-)

  4. (-)

  5. (+)

  6. (-5)2=-25 (-)

8.Топпен жұмыс:

I топ- тест тапсырмасы

II топ-постер жасайды

III топ- постер жасайды

IV топ-өзіндік жұмыс.

Тест тапсырмасы:

1) b-ның кандай мәнінде өрнегінің мағынасы болады?

А) b<0 B) b>0 C) b=0 .

2) теңдеуін шешіңдер:

А) 25 В) -25 С) 25;-25

3.у-тің қандай мәнінде теңдігі дұрыс болады?

А) 9,25 В) 24,5 С) 12,25

4) өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізіңдер.

А) В) С)

5) өрнегіндегі көбейткішті түбір белгісінің алдына шығарыңдар.

А) В) С)

Өзіндік жұмыс:

А тобы:1.Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығар:

2. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіз:

В тобы: 1. Өрнекті ықшамда: .

2. Салыстыр:

3. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босат:

С тобы:1. Өрнекті ықшамда:

9.Қорытынды:

Мұғалім: Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады.

Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:(слайд)

Рене Декарт (1596-1650) француз математигі, әрі философы. 1637жылы

арифметикалық квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген.

10.Бағалау: Спикерлер өз топтарын бағалайды.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал