- Учителю
- Урок алгебри у 7 класі з теми 'Добуток різниці двох виразів на їх суму'
Урок алгебри у 7 класі з теми 'Добуток різниці двох виразів на їх суму'
Додаток 2.5
Предмет: Алгебра
Клас: 7
Тема: Добуток суми двох виразів на їх різницю
Мета: Ознайомити учнів ще з однією можливістю скороченого множення, особливості її використання до розв'язання вправ, спрощення виразів, обчислень. Розвивати зорову й оперативну пам'ять, усний рахунок, логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати стриманість, послідовність у діях, культуру математичної мови.
Тип уроку: комбінований
Матеріали: підручник, картки із завданнями, таблиця квадратів двозначних чисел, збірник задач і завдань для тематичного оцінювання з алгебри для 7 класу
Інтерактивні педтехніки: робота в групах, керована практика, презентація, бліц-самостійна робота
Хід уроку
I. Організація класу: перевірка готовності учнів до уроку, привітання.
II. Мотивація навчання: повідомлення теми, мети, завдань уроку.
III. Перевірка домашнього завдання:
№881
а) 112а2-56а+7; б) -у2+30ху-3х2 ; в) -1,5b2-20b-40;
г) За2-2а+3; д) 15с2-24с+20; е) 2b2-16а2+26аb.
№ 882
а)45а2+210а+245; б) -96+48b-6b2 ;
в)-3х2+2х-12; г) -4а2+16а+4.
IV. Актуалізація опорних знань
-
Математичний диктант:
Варіант 1
-
(x+y)2; 2) (m-n)2; 3) (a+3)2; 4) (b-7)2; 5) (2c+3)2; 6) (5x-y)2.
Варіант 2
-
(c+d)2; 2) (a-b)2; 3) (x+2)2; 4) (y-6)2; 5) (3a+2)2; 6) (4y-x)2.
-
Усний рахунок
а) Піднесіть до квадрату:
5а, 3х, 2х3, 4х5, х6у3, a3b, a3c4, xy; 0,7a2b2, 0,03ab10;
б) Який одночлен піднесли до квадрату?
0,0001х2у2; 25а4b6; 0,49х10у4; 9а2b2; 0,25x2; 64b8; 36y6; 144x14; 0,09a2;
в) Виконати множення:
3а∙5b; 2a2∙11b3; 15x2∙2x6; 0,4a∙0,2a3; a∙b; x∙2x2.
V. Вивчення нового матеріалу
Учень біля дошки:
(a+b)(a-b)=a2-ab+ab-b2=a2-b2
Сформулюємо правило, звернемо увагу на гру слів (квадрат різниці, різниця квадратів). Робота з підручником: стор. 161.
Приклади:
(х-у)(х+у)=х2-у2; (а-10)(а+10)=а2-100;
(
Увага!а+4)(а-4)=а2-16;
(а+4)(4-а)=16-а2;
(-7+х)(х+7)=х2-49; (30-2)(30+2)=900 - 4=896;
Висновок: звернемо увагу на той множник, в якому різниця двох виразів.
VI. Закріплення вивченого матеріалу:
-
Усні вправи (lодаткове усне завдання учням, що викликані до дошки)
(c+d)(c-d)
(p+q)(p-q)
(х+5)(х-5)
(а+3)(а-3)
(y+1)(y-1)
(а+с)(а-с)
(1-b)(1+b)
(m+n)(m-n)
(7-х)(7+х)
(а-4)(а+4)
2.Керована практика
- Колективно №912, 915
№918 а) 10000-1=9999; б) 6400-9=6391; в) 40000-1=39999;
г) 4900-36=4864; д) 1000000-4=999996; е) 1-0,25=0,75.
- 917(резерв)
- В парах №916, 923
- Що замість зірочки (усно) ?
(х-у)(х+у)=*-у2; (а-10)(а+10)=а2-*;
(а+*)(а-*)=а2-16; (а+4)(4-а)=*-**;
(-7+х)(х+*)=х2-49; (30-2)(30+2)=900 - *.
VII. Самостійна робота в двох варіантах
р-14.
VIII. Домашнє завдання
П.33, рівень I- №913, 919; рівень ІІ-№927, 928; рівень ІІІ-№931, 940*