7


  • Учителю
  • Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау

Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Жай сандар мен құрама сандарды ажырата алу, тесті өз бетінше шешуге үйренуге ықпал ету, берілген есептерді шығара білуге, логикалық ойларын қалыптастыру Тақырыпты өзі ашадыЖай сандар мен құрама сандарды ажыратадыМысалдар келтіре аладыӨз бетінше тестпен жұмыс жасайд
предварительный просмотр материала

ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ, ТАЛАС АУДАНЫ, ҚАРАТАУ ҚАЛАСЫ

«ҮМІТ» ҚИМЫЛ-ТІРЕК АППАРАТЫ БҰЗЫЛҒАН

БАЛАЛАРҒА АРНАЛҒАН МЕКТЕП ИНТЕРНАТЫНЫҢ

МАТЕМАТИКА ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМІ


ЧОМАЕВА АРДАҚ ҚУАНЫШБАЙҚЫЗЫ


Сыныбы: _5 «А» Пәні: математика


Сабақтың тақырыбы:

Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Жай сандар мен құрама сандарды ажырата алу, тесті өз бетінше шешуге үйренуге ықпал ету, берілген есептерді шығара білуге, логикалық ойларын қалыптастыру

Табыс критерийлері:

  • Тақырыпты өзі ашады

  • Жай сандар мен құрама сандарды ажыратады

  • Мысалдар келтіре алады

  • Өз бетінше тестпен жұмыс жасайды

  • Жай сандар мен құрама сандардың бөлгіштерін таба біледі

Сабақ түрі:

Аралас сабақ


Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Керекті жабдықтар

1 мин

Ұйымдастыру

Оқушыларды түгелдеу

Сабақта жоқ оқушыларды айтады


2 мин

Кері байланыс

Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып түсініктерін тереңдетеді.

Топқа ат

«Жай сандар» тобы, «Құрама сандар» тобы

2 мин


Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады

Кеспе қағаздар

5 мин

Өтілген тарауды қорытындылау















Анықтама айту

Өткен сабақ бойынша алған түсініктерін плакат бетіне түсіріп, ортаға шығып қорғап, бірінің ойын бірі қорытындылап тұжырым жасайды.


Бір топқа құрама санды, екінші топқа жай санды беріп, олардың бөлгіштерін табуды, плакат бетіне түсіру

Плакат, маркер


Бірін-бірі бағалау

2 жұлдыз (жақсы жағы)

1 тілек (ұсыныс)

10 мин

Тестпен жұмыс

Бағалау критериі «5»-5, «4»-4, «3»-3

Жай сандар мен құрама сандарды ажырата біледі, жауаптарын таба біледі

Тест парақшасы деңгейіне қарай

2 мин

Сергіту сәті

Жаңбыр жауды

16 мин

Оқулықпен жұмыс

Оқулықтан №263, 266 есептерін шығарады және бір-біріне көмек береді


Оқулық, дидактикалық материалдар



№263

Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер:

1 топ 14 2 52 2

7 7 26 2

1 13 13

14=2*7 1

52=2² *13


2 топ 105 3 78 2

35 5 39 3

7 7 13 13

  1. 1

105=3*5*7 78=2*3*13


№266

а:b бөліндісінің мәнін табыңдар:

1) a=5*7*13

b= 7*13

a:b=(5*7*13): (7*13)=15


2) a=11*13*41

b= 11*41

a:b= (11*13*41): (11*41)= 13


Өзара бағалау, бір-бірінің есебін тексеру


Тақтаға шығып шығарады


Жауабын бағалау

3 мин

Бағалау

Оқушылардың табыс критерийге байланысты жұмыс жасау

Тапсырмаларға қатысты, жұмыстарының нәтижесіне байланысты бағалайды

Смайлик

4 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағын жапсырады

Стикер, бағалау парағы,

1 тілек,

2 жұлдызша

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз болды?


Нені дамыта алар едім?



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал