- Учителю
- Тақырыбы: 'Сызықтық теңдеулер' 6 сынып
Тақырыбы: 'Сызықтық теңдеулер' 6 сынып
Сабақ жоспары
Пән: математика
Сынып: 6 «ә »
Күні: 21. 01. 15
Сабақтың тақырыбы: Сызықтық теңдеу
Сабақтың мақсаттары:
-
Сызықтық теңдеуді шешу, сурет арқылы теңдеу құру, мәтінді есепке сурет салу, бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің қасиеттерін және шешу алгоритмін білу, шығару барысында тиімді түрде қолдана алу;
-
Сыныптасының және өзінің білім деңгейін бағалауға үйрену;
-
Топта бірлесе жұмыс істей алу.
Сабақтың типі: Оқушылардың білімін, білігін және дағдысын жалпылау және жетілдіру.
Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, диалогты оқыту.
Сабақтың түрі: бекіту сабағы.
Сабақ көрнекілігі: бағалау парақтары, деңгейлік тапсырма.
Сабақта қолданылатын құралдар: ватман, маркер, стикер, смайликтер, карточкалар.
Сабақ барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі(2 минут)
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, олардың зейінін сабаққа аудару.
-
Тренинг (шаттық шеңбері);
-
Теориялық сұрақтар(оқушылар бір біріне сұрақтар қояды)
-
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не?
-
Қасиеттері;
-
Шешу алгоритмі;
-
теңдеуін шешудің неше түрі бар.
-
неше түбірі бар;
-
неше түбірі бар;
-
неше түбірі бар.
-
Үй жұмысын тексеру:
№ 854
-
Карточкамен жұмыс:
-
Теориялық материалды қайталау (20 минут).
-
Теориялық материалды қайталау. Топтық жұмыс, постер жасау (8минут);
Әр топқа жеке тапсырма беріледі. Сурет бойынша теңдеу құру, сол бойынша постер жасап қорғау;
Постерді қорғау критерийлері:
-
Толық мазмұнды
-
Дұрыс әзірленген
-
Сөз мәдениеті
І топты ІІ, ІІ топты ІІІ, ІІІ топты ІV, ІV топты І топ бағалайды.
Бағалауды топ басшысы айтады және жауабын түсіндіреді. Бағаларын бағалау парағына белгілейді.
Бағалау парағы
Сынып: __________ топ:____________ топ басшысы:______________
№
Аты-жөні
Теориялық тапсырма
Үй тапсырмасы
есеп
Постер бағалау
есеп
Қорытынды баға
1
2
3
4
5
6
-
Деңгейлік тапсырмалар:
Деңгейлік тапсырмаларды әр оқушы өз өздерін бағалайды.
Талдау сұрақтары:
-
Қай есептер қиын болды?
-
Есептер несімен қиын болды?
-
Қай себептен шығара алмадым деп ойлайсың?
-
Үй жұмысын беру:
V тарау. № 845 А деңгейінен,
№ 857 В деңгейінен,
№ 873 С деңгейінен.
-
Рефлексия (сабақ соңындағы көңіл күй смайликтері).