- Учителю
- Санды орнек ,арипты орнек
Санды орнек ,арипты орнек
Бекітемін: Сабақ жоспары
Сабақ:Теңдеу
Мектеп:№55
Күні:
Мұғалімнің есімі:Жиенбаева А.
Сынып:5а сынып
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
1.Теңдеу сөзінің мағынасын білу.
2.Теңдеуді шешу жолдарын түсіну.
3.Теңдеудің шешімін табуды жаттығуларды орындауда үйрену
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
1.Теңдеу сөзінің мағынасын біледі.
Оқушылардың басым бөлімі:
2.Жаттығу орындауда теңдеудің шешу жолдарын түсінеді.
Кейбір оқушылар:
3..Теңдеуді шешу жолдарын жаттығулар орындауда үйренеді
Оқушылар:
............ (істей алады)
Теңдеу шешу кезінде қандай ережелер мен қасиеттер қолданылатынын үйренеді.
</<br>
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Теңдеу,теңдеудің шешімі,теңдеудің түбірі
Сыныптағыдиалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
1.Теңдеулердің шешімін табу дегеніміз не?
Сіз неліктен ......екенін айта аласыз ба?
1.Теңдеудің шешу дегеніміз не?
2.Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз? Теңдеудің әр уақытта түбірі бола ма?
Жетістік критерийлері
1.Теңдеулердің түбірін табады.
2.Теңдеудің шешу жолдарын үйренеді.
3.Теңдеудің дұрыс шығарылғанын тексеруді біледі.
Алдыңғы оқу
Санды өрнек және әріпті өрнек
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Басы
3 мин
Ой қозғау: БЖӘ
1.математикада белгісіз сан дегеніміз не?
2.Не себепті ол белгісіз сан деп аталады?
3.Мысал келтіре аласын ба?
4.Мәні анықтауды қажет ететін әрпі бар теңдік қалай деп аталады?
Топқа бөлу:Тақырыпты ашу мақсатында қағаз қиындылары арқылы топқа бөлінеді.
Акт
Оқулық
Математика -5сынып
Ортасы
15 мин
2мин
Жаңа сабақтың тұсаукесері:
Топтық жұмыс
Конверт -сұрақ әдісі.
1.Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз?
2.Теңдеуді шешу дегеніміз не?
3.Теңдеудің дұрыс шығарылғанын қалай тексеруге болады?
1топ:
2топ:
3топ:
Оқушылар «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» бойынша бағаланады.
Оқулық
Математика 5-сынып
Авторы Әбілқасымова
10 мин
2мин
Жұптық жұмыс:
«Жұптасып-ойлан- бөліс»әдісі
Жаттығулар сипаттамасы:тапсырмалар беріледі,оқушылар ойланып,тапсырманы жеке- жеке орындап,әр жұп дұрыс есептерін тақтаға жазады.
1топ:
№161 а)28+x=43
№162a)4994+x=6001
№169 1)(x+17)*18=342
2 топ:
№161 б)x+195=300
№162 б)x+2332=4010
№169 2)(51+у):17=31
3топ:
№161 в)11у=187
№162 в)5304-x=4999
№169 3)484:(у-29)=11
Оқушылар бағдаршам арқылы өзара бағаланады..
Жеке жұмыс.
Сәйкестендіру тесті
Теңдеудің шешімі
Сандардан, әріптерден амалдардан тұрады
Теңдеудің түбірі
Теңдеудегі әріптің орнына қойғанда оны дұрыс санды теңдікке айналдыратын сан
Теңдеуді шешу
Теңдеудегі әріптің орнына қойғанда оны дұрыс теңдікке айналдыратын сан
Санды өрнек
Теңдеудің барлық түбірлерін табу немесе түбірлерінің жоқ екендігін көрсету
Әріпті өрнек
Сандар мен амалдардан тұрады
Дайын жауап үлгісі арқылы бағалады.
Үйге тапсырма №171 есеп
Электронды оқулық 5-сынып
Математика
Әбілқасымова
АКТ
Интерактивті тақта
Сурет сабағы
Соңы
3мин
Кері байланыс.
Қосымша ақпарат
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
1Екі жұлдыз,бір ұсыныс
2.Бағдаршам
3.Дайын жауап үлгісі
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
1.Топтық ,жұптық жұмыстар арқылыоқушылар қолдау
2.Теңдеулердің түбірін табу
3.Қабілеті жоғары оқушыларға күрделендірілген тапсырмалар беру
№176 есеп
Рефлексия
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай болды?
- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай нәрсе табысты болды
1.
2.
Қандай нәрсе сабақты жақсарта алды.
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.