- Учителю
- Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Пәні: Математика |
Сынып 5 «Б» |
Күні : 10.02.2016ж | |
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану | ||
Жалпы мақсаты |
| ||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар жай бөлшектердің негізгі қасиеттерін анықтап, амалдар қолдану арқылы берілген есептерді шеше алады. Өздерін және сыныптастарын бағалай алады. | ||
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
| ||
Сілтемелер |
АКТ. БжС технологиясы | ||
Сабақтың түрі |
Қайталау сабағы | ||
Сабақтың типі |
Дәстүрлі емес | ||
Пән аралық байланыс |
Экология және дүниетану | ||
Тапсырмалар |
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс әрекеті | ||
1 Ұйымдастыру. | |||
2 Сабаққа мақсат қоюды Сабақтың мақсатын бекітеді. ұсынады. | |||
3 Психологиялық дайындық, Топқа бөлінеді. топқа бөледі. | |||
4 Үй тапсырмасын пысық- Әр топ мүшелері сұраққа тау. Сұрақ-жауап. жауап береді. | |||
Топтық тапсырма береді. Жеке жұмыс. 10мин 5 Жұптық жұмыс. 3мин Топтық жұмыс.12мин | |||
6 Сабақты бекіту. Тест Тестті орындайды тапсырма береді.
| |||
7 Үй тапсырмасы беріледі. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. | |||
8 Баға қою . Бағалау критериясын ұсынады. | |||
| |||
Ұйымдастыру кезеңі . 1 мин
Сергіту сәті, топқа бөледі. 1 мин |
Психологиялық дайындық. Әрбір адам - досым, сыныптасым, туысым Әрбір ісім - тірлік, тірек, адамдық Әрбір сөзім - шындық, бірлік, адалдық Әрбір сабақ - үйрену, оқу, іздену.
Оқушылар топқа бөлініп, орындарына жайғасады.
| ||
Сабақтың барысы | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | ||
Үй тапсырмасын пысықтау. 3 мин Не біліп келдім айдары бойынша әр топқа сұрақтарын қояды. |
І, ІІ және ІІІ,IV топтар бір-біріне жай бөлшек тақырыбы бойынша сұрақтарға жауап береді.
| ||
Топтық тапсырма. 8мин 1. (Орманға саяхат) Оқушыларға жай бөлшектерге есептер беріледі. 2.(ауызша есеп) |
Топтар берілген есепті шығарып, тақтада қорғайды. 1 топ: 2 топ: 3топ: 4 топ: | ||
Оқулықпен жұмыс. 6мин (топқа есеп беріледі) |
Топ бірлесе шығарады. № | ||
Жеке тапсырма. 10мин (Бжс технологиясы)ТКШ, АКШ, ЖКШ бойынша тапсырма береді |
Оқушылар ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды. Дәптер алмастырылып, тақтада көрсетілген дұрыс жауап бойынша тексереді. | ||
Жұптық тапсырма. 3мин Сематикалық карта бойынша тапсырма береді. (шарт бойынша қорық атауы шығу керек)
|
Жұптарымен берілген тапсырманы орындайды. Шыққан қорық атауын айтады. ;
| ||
Ойлан тап. Сабақты бекіту. 6мин
Қосымша тапсырма |
Оқушы есептерді шешеді. Нәтижеде, әрі эпик, әрі айтыс ақыны; абыз жырау әрі жауынгер жыршы есімі шығады.
(240:2)*3-190=170 | ||
Үйге тапсырма. 1 мин |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. №1198, 1199 | ||
Бағалау 3мин | |||
Топтың бағаларын талдау Қорытынды бағаны шығару |
Топты оқушылар келесі критерийлер бойынша бағалайды:
| ||
Рефлексия 1 мин | |||
Оқушыларға стикерлер таратылады. |
Оқушылар өз ойларын жазып, көңіл-күй дидарына жапсырады. |
«Бекітемін»_____________
Ж. Жабаев атындағы
№4 мектеп-гимназиясының
директоры Б.С. Сыздықова
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Жай бөлшектерге амалдар қолдану»
Пәні: математика
Сынып: 5 «Б»
Пән мұғалімі: Ж.Қ.Тамбетова
2015-2016 оқу жылы