7


  • Учителю
  • Урок - подорож у країну казок з десятковими дробами

Урок - подорож у країну казок з десятковими дробами

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Подорож у країну казок

з десятковими

дробами







Вчитися можна лише весело…

Щоб перетравити знання,

потрібно поглинати їх з апетитом.

А.Франс


Мета уроку:

- закріпити вміння та навички розв'язувати вправи на всі дії з десятковими дробами; розвивати навички усної лічби;

- узагальнення і систематизація знань за темами: «Дії з десятковими дробами ;

- розвиток умінь працювати в колективі та індивідуально;

обладнання: комп′ютер, мультимедійний проектор, екран, презентація до уроку;

Оформлення дошки: епіграф, записані приклади для обчислень.

ХІД УРОКУ:

І. Повідомлення теми та мети уроку. ( Слайд 1)

Учитель: Діти, ви любите казки? Звичайно, казки люблять і дорослі й діти. Сьогодні я запрошую вас здійснити захоплюючу подорож у дивовижний світ казок.

(Звучить казкова музика)

Для цього ми розділимося на три команди. Намагайтеся вирішувати завдання швидко і правильно. Якщо ж учасник команди припускається помилки, то виправити її може наступний учасник, який вийде до дошки слідом за ним. Кожна з команд, після кожного завдання буде отримувати кружечки: червоний - за 1 місце, зелений - за 2 місце, синій - за 3 місце.

А зараз вирушаємо у подорож. Нам передали відео-звертання від казкового героя , давайте з ним познайомимось. (Слайд 2)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Виконання усних вправ

(Слайд 3) У вас на партах лежать листки з завданням : за допомогою підказок треба зібрати правило.


Завдання №1 Зберіть правило

(І група) Щоб додати або відняти десяткові дроби треба:

- виконати дії додавання і віднімання;

- у відповіді поставити кому під комами в даних дробах;

- зрівняти число знаків після коми;

- записати дроби так, щоб кома опинилася під

комою, розряд під розрядом;


(Слайд 4) Зберіть правило

(ІІ група) Щоб перемножити два десяткових дроби треба:

- в добутку відокремити комою стільки цифр праворуч, скільки їх стоїть після коми в обох множниках разом;

- виконати множення, не звертаючи уваги на коми;


(Слайд 5) Зберіть правило

(ІІІ група) Щоб розділити число на десятковий дріб, треба:

- після цього виконати ділення на натуральне число;

- поставити в частці кому, коли скінчиться поділ

цілої частини;

- в діленому і в дільнику перенести кому вправо на

стільки цифр, скільки їх після коми в дільнику


(Слайд 5) Розкажіть правило :

- Як помножити десяткові дроби на 10, 100, 1000?

- Як розділити десятковий дріб на 10, 100, 1000,..?


(Слайд 5) Завдання №2 Щоб сісти на килим-літак , треба піднятися по сходинках. Яка команда перша підніметься на килим?

ІІІ. Письмове виконання вправ.

Сідаємо на килим-літак і вирушаємо в цікаву подорож.


Завдання № 3 Дорога до казкового міста складається з чотирьох частин. Перша частина має довжину 14,6 км, друга - у 2 рази довша за першу, третя довша за другу на 4 км, четверта - у 4 рази коротша за третю. Знайти довжину дороги.

Завдання № 3 Діти , допоможіть Цареві обчислити приклад зручним способом:

а) 5,94•0,07+0,33•5,94+0,4•0,06 = 2,4 ;


Завдання №4 Давайте допоможемо Буратіно впоратися із завданням.

(17,28 : 3,2 + 1,4 • 2,5) : 89 - 0,08 = 0,02


Фізкультхвилинка.

Діти, ви добре працювали. Напевно, трошки втомилися, а наша подорож по країні казок ще не закінчилася, тому давайте відпочинемо.

Тепер відповідайте на мої питання таким чином: якщо хочете відповісти «так» - хлопайте в долоні, якщо «ні » - руки вгору . Будьте уважними, а я подивлюсь, як добре ви знаєте казки і любите математику.

1) У кози було 5 козенят. (-)

2) Дідусь зловив в морі одну золоту рибку (+)

3) У сестрички Оленки був братик Іванко. (+)

4) Дідусь Хоттабич літав на вертольоті. (-)

5) Попелюшка була добра і працьовита (+)

6) У Змія Горинича була одна голова і три хвоста. (-)

7) Ємеля - дурник лежав на дивані. (-)

Картки із завданням:

5, 38=53,8 (н)

2,3<2,30 (н)

0,5>0,05 (в)

1,4<14 (в)

0,7=0,07 (н)

12,32<123,2 (в)

0,4>0,40 (н)


Завдання №4 Діти, допоможіть Бабі - Язі обнести її ліс, що має форму прямокутника, парканом, щоб не боятися більше Кощея. Ширина його становить 5,6 метра, а довжина - на 0,5 метра більше. Якої довжини їй потрібен паркан ?

Відповідь: 23,4 м .


Завдання №5 Діти, щоб розбійники дозволили нам рухатись далі , розв′яжемо рівняння:

18,63: ( 4,3 + 0,2 x ) = 2,3 Відповідь : х = 19

Завдання №5 Карлсон пропонує вам розв′язати самостійну роботу:


Варіант 1

Варіант 2

1,4 + 0,6 =



- 1,02 =



• 2,4 =


: 0,01 =


•100 =


1,7 + 0,3 =



- 1,04 =



• 2,4 =


: 0,01 =


• 100 =

Виконали? Молодці! А тепер обміняйтесь карточками з сусідом по парті. Перевіряємо.

(На екран проецирується розв′язання).

Варіант 1

Варіант 2

2

1,4 + 0,6 =

0,08

2- 1,02=


0, 192

0,08

• 2,4 =


0,192

19,2

: 0,01=


19,2

1920• 100 =


2

1,7 + 0,3 =

0,06

2

-1,04=

0,06

0,144• 2,4 =


14,4

0,144

: 0,01=


14,4

1440• 100 =

Поставте оцінку олівцем.


Дорогі діти, от і закінчилася наша подорож у країну казок.

Я хочу вам подякувати за те, що ви сьогодні , виконуючи запропоновані завдання , допомагали улюбленим героям вийти зі скрутного становища. Бажаю вам завжди бути щедрими та робити добрі вчинки.

IV. Підсумок уроку.

А зараз відгадайте загадку , що допомогало нам під час нашої подорожі…

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш.

(знання).

Вірно, діти, знання - це найбільший скарб, яким ми володіємо.

А тепер дайте відповідь, будь ласка, на наступні питання:

- Що на уроці ви дізналися?

- Що найбільше вам на уроці сподобалося?

Я вами задоволена і дякую за урок.


V. Оцінювання учнів та оголошення домашнього завдання.

Домашнє завдання:


№1 Скласти текстову задачу з улюбленими казковими героями, оформити умову задачі на альбомному листі, зобразивши її сюжет малюнком .



№2 Розв′ язати числові ребуси:

1) 7*,9* 2) *,2** 3) *6,*7* 4) 3,*5*

6,*7 2,*8* *,0** *,4**

*2,31 1,447 26,865 4,187



Додаток 1


Завдання №1 Зберіть правило


( 1 група) Щоб додати або відняти десяткові дроби треба:

- виконати дії додавання і віднімання;

- у відповіді поставити кому під комами в даних дробах;

- зрівняти число знаків після коми;

- записати дроби так, щоб кома опинилася під

комою,розряд під розрядом;

( 2 група) Щоб перемножити два десяткових дроби треба:

- в добутку відокремити комою стільки цифр праворуч, скільки їх стоїть після коми в обох множниках разом;

- виконати множення, не звертаючи уваги на коми;

( 3 група) Щоб розділити число на десятковий дріб, треба:

- після цього виконати ділення на натуральне число;

- поставити в частці кому, коли скінчиться поділ

цілої частини;

- в діленому і в дільнику перенести кому вправо на

стільки цифр, скільки їх після коми в дільнику

Додаток 2

Обчислювальний марафон.





----------------------------------------------------------------------------------

Обчислювальний марафон.



Обчислювальний марафон.



Додаток 3

Оціночний лист

П.І.учня

Кількість жетонів

Оцінка


































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал