- Учителю
- Тема урока 'ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану'
Тема урока 'ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану'
Сынып: 5а Күні: 13.11.2015 жыл
Пән: математика Пән мұғалімі: Сырымбетов Б.М.
Тақырыбы: ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану
Мақсаттары:
-
Оқушылардың ондықбөлшектер тарауы бойынша алған ББД-нтексеру;
-
Оқушылардың логикалық, қызығушылық іскерліктерін тарауды қайталауға арналған тапсырмалар арқылы кеңейту;
-
Ұқыптылыққа, шапшандыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: білім-дағдыны қалыптастыру
Сабақтың әдісі: практикалық
Құрал-жабдықтар: интербелсеңді тақта, тестілеу пульттары, карташалар және т.б.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Қайталауға арналған тапсымалар
1-тапсырма: Берілген сандардың жұбын тап
Ондық бөлшектер
0,2
12,6
15,001
3,09
Жай бөлшектер
2-тапсырма: Салыстыр
0,2132 * 0,1232
1100101,1 * 110010,11
10,23 * 10,230
ІІІ. Практикалық бөлім
1-деңгей:
Амалдарды орында:
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
ІV. Сергіту сәті
«Жұп-тақ» ойыны. Мұғалңм кез келген санды айтады. Егер жұп саны айтылса, онда оқушылар қолдарын жоғары көтереді, тақ болса - түсіреді.
V. Бекіту кезеңі
Тест
№1
Есепте
0,2+0,8
А)
1
В)
10
С)
0,1
D)
0,28
№2
Есепте
1-0,25
А)
1,25
В)
12,5
С)
0,75
D)
7,5
№3
Есепте
12,5 : 125
А)
1
В)
0,1
С)
0,01
D)
10
№4
Салыстыр
25,1 * 2,51
А)
<
В)
=
С)
>
D)
Дұрыс жауап жоқ
№5
«?» орнына дұрыс цифрді тап
21,?21 <21,101
А)
0
В)
1
С)
2
D)
3
№6
Есепте
12 · 0,01
А)
12
В)
0,012
С)
0,12
D)
1,2
№7
Есепте
25 : 0,5
А)
50
В)
5
С)
0,5
D)
0,05
№8
Салыстыр
25,1 - 10,1 * 15
А)
<
В)
=
С)
>
D)
Дұрыс жауап жоқ
№9
0,001 + 0,999
А)
0,1
В)
1
С)
0,01
D)
10
VІ. Рефлексия
-
Сабақ ұнады ма?
-
Қызықты болды ма?
-
Нені еске түсірдік?
-
Тағы да осындай сабақтар болғаның қалайсыңдар ма?
VІ. Үй тапсырмасы. Бағалау
1-деңгей:
Амалдарды орында:
.
1-деңгей:
Амалдарды орында:
.
1-деңгей:
Амалдарды орында:
.
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
.
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
.
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
.
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?