- Учителю
- Урок математики на тему 'повторение' дробь
Урок математики на тему 'повторение' дробь
Пәні: математика
Сыныбы: 3 «Б»
Мұғалімі:Даутбаева А.Б.
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау (Үлес)
Сабақтың мақсаты: Кестелік көбейту және бөлудіңөтілген түрлері туралы білімдерін бекіту.Санның үлесін табу, үлесі бойынша санды таба білу.Оқушылардың ақыл - ойын,ой - өрісін дамыту. Пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін дамыту.Оқушыларды шапшаңдыққа, зейін қойып тыңдауға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, топтық жұмыс.
Сабақтың типі:өткен сабақты пысықтау.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ.
Сабақтың көрнекілігі: слайд, суреттер.
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық.
Күндей жадырап
Айдай арайлап
Жұлдыздай жарқырап
Судай мөлдір,таза көңілмен
Бүгінгі математика сабағын бастайық. Бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ, себебі біз сендерменЦиркке саяхатқа шығамыз. Саяхатқа біз мына автобуспен барамыз.
«АВТОБУС»ІІ Үй жұмысын тексеру.№ 5. 123бет.
450+а=920-40 х-340=180+20 у:6=9 8*б=32
450+а=880 х-340=200 у=54 б=4
а=430 х=540
№8. 124бет. 4*3-4=8 3*6-6=12 Балалар,біз цирктың алдына келіп жеттік. Циркке кіру үшін бізге не қажет? Иә, дұрыс, бізге билет қажет.
«БИЛЕТТЕГІ» тапсырманы орындау.
268+402қ 900-604 п 129+347 т 300-91ы 702-398 а 800-451 ы 286+474 с485-196 у
296
209
760
349
670
476
304
289
Қандай сөз шықты?Иә, дұрыс айтасыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы ПЫСЫҚТАУСабақта біз кестелік көбейту және бөлуге арналған есептерді шығарамыз.Санныңүлесін,үлесі бойынша сандарды табамыз.«БИЛЕТТЕГІ» тапсырманы орындап болдық. Енді ішке кіріп орындарымызға отырайық.Дәптерлерді жинап екінші дәптерлерді таратамын. Күн ретін жазу.Балалар, қараңдаршы аренаға қандай жануар шықты?
«ИТ» жасырынған сандарды тап. 0,1,2,3,6,8,9.Еңүлкен үш таңбалы санжәне ең кіші үш таңбалы сан құрастырыңдар.
Көркем жазу: 986;102.
«САЙҚЫМАЗАҚТАР» математикалық диктант
а) 9 бен 3 санының көбейтіндісінен 8-ді азайт. 9*3-8=19
ә) 508 бен 502 сандарының айырмасын 3 есе арттыр.(508-502)*3=18
«АЮЛАР» оқулықпен жұмыс. №1.125 бет.
а) көпбұрыш. Р= 5*6Р= 30см
ә) ұзындығы 10см,ені 5см
«ҚҰСТАР» №2
6*2=12 6*3=18 6*4=24 54:6=9 18:6=3
6*9=54 6*8=48 6*7=42 42:6=7 24:6=4
6*0=0 6:6=1 0*6=0 36:6=6 30:6=5
«ПІЛДЕР»өрнектер құрастыр,олардың мәндерін табыңдар.
6*7+5*3=57 5*9+3*9=72 9*6-5*6=24 5*8-4*5=20
«АРЫСТАН» топтық жұмыс.
Ұзындығы төмендегідей болатын кесінділер сыз:
І-қатар 20см-дің бестен бір бөлігі;(4см)
ІІ-қатар 18см-діңүштен бір бөлігі;(6см)
ІІІ-қатар 12см-дің жартысы. (6см)
«СИҚЫРШЫ» сергіту сәті.Бір таңбалы санды ойла, оған ойлаған санды қосыңда , мәнінен 2-ні азайтыңдар,оған 50-ді қосыңдар,0-ге көбейтіңдер. 7-ті санды қосамыз,мәнін 5-ке көбейтіңдер,10 санды қосамыз, мәнін 9 бөлеміз. Жауабы:5
«ТОТЫҚҰСТАР» есептер құрастыр және шығар.
а) І-ші сөреде - 15кітап
ІІ-ші сөреде - ?, 3есе кем
15:3 = 5(к)
Жауабы: екінші сөреде 5 кітап.
ә) І-ші сөреде- ?, 3есе артық
ІІ-ші сөреде - 5кітап
3*5 = 15(к)
Жауабы: бірінші сөреде 15 кітап.
б) І-ші сөреде - 15кітап
ІІ-ші сөреде - ?,3есе кем
15 : 3 = 5 (к)
15 + 5 = 20 (к)
Жауабы:барлығы 20 кітап.
«ЖОЛБАРЫСТАР» № 7 (ауызша)
а) 24 : 6 = 4 ә) 20:2=10кг
24 :4 = 6 20:5=4кг
24 : 2 = 12 20:4=5кг
Балалар, осымен ЦИРК аяқталды.
Сендерге ЦИРК ұнады ма?
ҚОРЫТЫНДЫ:Не үйреніп, не білдік?
Енді автобусқа мініп барлығымыз үйге қайтайық.
ҮЙ ЖҰМЫСЫ:№ 8, 9. 127 бет.Бағалау .