- Учителю
- 'Натурал сандардың 2, 5, 10 сандарына бөлінгіштік белгілері' (5 класс)
'Натурал сандардың 2, 5, 10 сандарына бөлінгіштік белгілері' (5 класс)
Математика | 5 класс | |
Сабақтың тақырыбы: | Натурал сандардың 2, 5, 10 сандарына бөлінгіштік белгілер | |
Сабақтың мақсаты | Оқушылар жұп, тақ цифрлармен, жұп, тақ сандармен танысып, 2;5;10 сандарына бөлінгіштік белгілерін түсіну. Ойлау, еске сақтау қабілеттері дамиды, тапсырмаларды орындауда, сыни тұрғысынан ойлау қабілеттері шыңдалады. Оқушылар ұйымшылдыққа,әдептілікке,сыйластыққа баулып тәрбиеленеді.
| |
Стратегиялар | СТО, Диалогтік оқыту, топтық жұмыс, АКТ, семантикалық карта, кері байланыс
| |
Ресурстар | Электрондық оқулық, слайдтар, семантикалық карта,бағалау парағы, маркер, флипчарт,стикер | |
Қолданылатын әдіс тәсілдер | АКТ , Таңдау әдісі. Талдау .Топтық жұмыс. Диалогтік әдіс. Талдау Миға шабуыл Семантикалық карта. Сұрақ- жауап әдісі
|
Кезең.
Мұғалімнің әрекеті.
Оқушы әрекеті.
І Ұйымдастыру.
Сергіту сәті.
музыкалық қимыл жасайды.. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау.
Сергіту сәтін орындау.
Арнайы белгілер арқылы топқа бөлу
Топқа бөліну.
Топ ережесін ұсынады.
Топ ережесін еске түсіреді
ІІ үй тапсырмасын тексеру
Сарапшылардың тексеруін қадағалайды.
Өткен тақырып бойынша «Мен саған, сен маған» сұрақ жауаптар тізбегін құрайды
Топ сарапшылары жауапты тыңдап, ортада дұрыс бұрыстығын талқылайды.
ІІ Жаңа сабақ
Әр топқа тапсырма беріледі
1)2-ге бөлінетін 4 сан жаз;
2)5-ке бөлінетін 4 сан жаз;
3)10- бөлітетін 3 сан жаз
Мұғалім әр топтың жұмысын бақылап, тыңдап, кеңес береді.
Берілген тақырыптар бойынша тапсырмалардың түйінін анықтауға ұмтылады, ойларын шындайды.Топтың мүшелері барлығы орындайды.
Бөлінгіштік ережелеріне бағыттайды.(2-ге,5-ке,10- ға бөлінгіштік белгілері, жұп, тақ цифр; жұп, тақ сан)
Өз ойларын тұжырымдап, бір қорытындыға келіп, топ мүшелері қорытынды айтады
Электрондық оқулықпен жұмыс
Баяндауын тыңдайды.
Электрондық оқулық арқылы өз өздерін тексеруді ұсынады
Сарапшылар дұрыс, бұрыстығын қадағалайды.
Жаңа сабақты бекіту
1)Семантикалық картамен жұмысты орындауға бағыттайды.Онда постерде пайдаланылған ережені қолданады.
Әр топ өз тапсырмаларын бірлесе отырып орындайды.
№605-609
Жұмыс дәптерімен
Сілтеме жасайды
25-бет №5
X<56 теңсіздігін тура теңдікке айналдыратын Х- тің мәнін табыңыздар
Шығармашылық жұмыс
9см
6см
5см
Суреттегі фигураны қиып, тік төртбұрыш құрастырып, ауданын табыңдар
Сұрақтар қояды. Бекіту сұрақтары:
1. Қандай цифрлар жұп цифрлар деп аталады?
2. Қандай цифрлар тақ цифрлар деп аталады?
3. Қандай сандар жұп сандар деп аталады?
4. Қандай сандар тақ сандар деп аталады?
5. Қандай сандар 2-ге бөлінеді?
6. Қандай сандар 5-ке бөлінеді?
7. Қандай сандар 10-ға бөлінеді?
Бағалау.
Сарапшының бағалауы.
Бақылаушылар, сіздер оқушылардың жұмысына қандай баға берер едіңіздер?
Әр топ мүшелері өздерін бағалайды, кейін бақылаушы бағалайды.
Сабақты қорыту
Оқушының алған білімін анықтау үшін, кері байланыс жасайды, сол нәтиже арқылы сабақтың мақсатына жеткенін анықтайды.
(Қосымша №203)
Менің ойымша бүгінгі сабақтың қорытындысы ....., алған білімдерін тиянақтайды. Стикерге бүгінгі өткен сабақтың қорытындысын жазады.
Рефлексия
Сабақ нәтижесін көреді. Өз-өздерін бағалайды.Кері байланыс
Балаларда қызығушылық болды.
Өз өздеріне сыни көзбен қарайды.
Үйге тапсырма
Тапсырма береді№ 608,609(г-ж)
6013
Үйге берілген тапсырмаға көз жүгіртеді, түсініксізін сұрайды.