- Учителю
- Конспект уроку з математики на тему 'Відсоткові розрахунки' (9 клас)
Конспект уроку з математики на тему 'Відсоткові розрахунки' (9 клас)
Тема уроку. Відсоткові розрахунки
Мета. Узагальнити, систематизувати та поглибити знання учнів про відсоткові розрахунки ; закріпити навички розв'язування вправ на відсоткові розрахунки; розвивати мислення, увагу; формувати інформаційні компетенції; виховувати наполегливість, активність.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Хід уроку
І. Етап орієнтації
Мотивація навчальної діяльності
Задачі на відсотки для багатьох учнів завжди вважалися найважчими. У тренувальних вправах ЗНО та екзаменаційних роботах у 9 класі такі задачі зустрічаються досить часто. Також задачі такого типу часто зустрічаються у повсякденному житті.
Актуалізація навчальної діяльності
- Де ми зустрічаємося у житті із задачами на відсотки?
- Коли ви вперше зустрілися із відсотками?
ІІ. Етап визначення мети
Презентація до теми на комп'ютері (слайди № 1 - 3): оголошення теми, мети. Побудова очікуваних результатів: продовжити речення «Після уроку я зможу…».
ІІІ. Етап організації виконання плану діяльності
Активізація знань і умінь
-
Що таке відсоток? (слайд 4).
-
Які типи задач на відсотки ви знаєте?(слайд 5).
-
Знаходження відсотка від числа (слайд 6), розв'язати дану задачу другим способом.
-
Знаходження числа за його відсотком(слайд 7), розв'язати задачу другим способом.
-
Знаходження відсоткового відношення двох чисел(слайд 8), розв'язати задачу другим способом.
-
Складні відсотки (слайд 9). Де використовують складні відсотки?
-
До якого типу відносяться задачі? Правильна відповідь оцінюється в один бал (слайд 10).
Самостійна робота (6 балів - кожна задача по 2бали, слайд 11).
Самоперевірка за готовим розв'язком. Аналіз розв'язків, вибіркова перевірка робіт.
Робота в групах - знайди помилку(слайд 12).
Самоперевірка (слайд 13).
Робота в парах (слайд 14):
-
заповни таблицю,
-
склади рівняння,
-
розв'яжи рівняння.
Застосування старовинного способу для швидкого розв'язування
Нехай потрібно змішати розчини а-відсоткової і в- відсоткової кислоти, щоб одержати с-відсотковий розчин. Нехай вага першого розчину - х(одиниць маси), а іншого - у. У першому розчині , у другому - кислоти. Тоді в результуючому розчині: .
Звідси випливає співвідношення: , тобто .
Такий самий висновок одержимо в результаті схеми:
а | в - с|
с
в |с - а|
Таким чином, використання такої схеми обґрунтовано. Хочу продемонструвати застосування способу до розв'язання декількох задач(слайд 15).
Закріплення набутих навиків
- Самостійно розв'язати задачу, застосувавши старовинний спосіб(слайд 16).
- Гра «Доміно»(слайд 17).
- Перевір себе (слейд18).
IV. Контрольно - оцінювальний етап.
Підсумок уроку
Задача - жарт (слайд 19).
Метод «Продовжте речення». Продовжте речення: «На уроці я…»
Виставлення оцінок.
Домашнє завдання:
вибрати з екзаменаційних завдань дві задачі на відсотки з третьої частини і розв'язати будь-яким методом (слайд 20).
Слайд 1
Слайд2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20