7


  • Учителю
  • Презентация по математике 'Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі'

Презентация по математике 'Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тоқсан: 3 Күні: 25.02.2015


Ф.И.О.

Танирбергенова Гулназия Багдатовна

КГУ «Гимназия №93»

Пәні: математика

Класс: 6 А

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін, білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету.

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту;логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру; оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.


Күтілетін нәтиже:

  • Сан аралықтарының белгіленуін ажырата біліп, есептер шығара біледі;

  • Өз бетінше ойлана алады;

  • Топпен бірігіп жұмыс істейді

  • Салыстырмалы анализ жасай біледі

Жетістік критерийі:

Оқушылар бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығарады.

Әдіс-тәсілдер

Диалогтік оқыту, жағымды орта қалыптастыру, АКТ, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдер.

Оқулық:


«Математика 6» Алдамұратова Т. А.

Сабақтың барысы:


Мұғалімнің әрекеті: Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті: Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

Формативті

(ОдО)

Суммативті

(ОО)

1

Ұйымдастыру кезеңі

6 минут

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.

(Оқушылар 4 топқа бөлінеді)

Біз топқа бөліндік енді, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын құрайық. Ол үшін әр топ ребус шешуі керек.

1 топқа: «Айнымалы» сөзі



,Ы,, Ы



2 топқа:

«Сызықтық»



,,,ЫҚ,,,



3 топқа

«Теңсіздіктер»



4 топқа:

«Жүйесі»

,,,,й,,,,,



Бүгінгі күнді, тақырыпты жазыңдар.


Топқа бөліну

Оқушылар ребустарды қарастырады.



АКТ



Сабақтың өзекті сұрақтары

15 минут

  1. топқа:

  1. Санды теңсіздіктерді қосу ережесі?
    2) Санды теңсіздіктерді көбейту ережесі ?
    3) Сан аралықтарының түрлерін ата?
    4) Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не?

  1. топқа:

1)Санды теңсіздіктерді азайту ережесі ережесі?
2) Санды теңсіздіктерді бөлу ережесі ?
3) Теңсіздікті шешу дегеніміз не?
4) Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімін табу ережесін айт?

  1. топқа:

  1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?

  2. Сан аралықтарының қиылысуының,бірігуінің,шешімі болмайтынын бейнелейтін белгілерді жаз?

  3. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін қалай табамыз?

  4. Жүйенің шешімдері немен жазылады?


1.

1.


2.

2.


3.

3.


4.

4.



Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалайды



3.

Бекіту кезеңі

20 минут



Есеп шығару:

  1. А деңгейі: №1577

  2. 2) 1

  3. В деңгейі: №1585

15

57

С деңгейі: №1588

(12;16)

Әр оқушы есептерді шығарады. Жауаптарын дайын жауап парағымен тексереді.

Өзін-өзі тексереді





4

Сергіту сәті

Видео «Көзге арналған жаттығу»

Оқушылар видеодан көзге арналған жаттығуды қайталайды.



5

Рефлексия

«Бәрі менің қолымда»

4 минут


А 4 парақшаларына қатысушылар алақан бейнелерін салады.

Бас бармақ-`

«Бұл тақырып бойынша әлі ізденіс керек »,
Сұқ саусақ -

«Бұл тақырып бойынша нақты мәліметтер берілді»,
Ортан терек- «Маған бұл ұнамады»,
Шылдыр шүмек - «Мен ... үйрендім»,
Кішкентай бөбек - «Маған бұл жерде ... жетпеді».
Тыңдаушылар қағазға өз қолының суретін салып, оның ішіне жауаптарын жазады



Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын жазады.

Топ басшылары оқушылардың орташа ұпайларын шығарады





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал