- Учителю
- Бірмүше және көпмүше. Бірмүше және көпмүшенің дәрежесі (7 сынып)
Бірмүше және көпмүше. Бірмүше және көпмүшенің дәрежесі (7 сынып)
Пәні: Алгебра |
Мерзімі: 20.10.2016 жыл |
Сыныбы: 7 «А» | |
Сабақтың тақырыбы: |
Бірмүше және көпмүше. Бірмүше және көпмүшенің дәрежесі | ||
Сабақтың реті: |
22- сабақ | ||
Жалпы сабақтың мақсаты: |
| ||
Күтілетін оқу нәтижелері:
|
Оқушылар бірмүше және көпмүше жайлы мағлұмат алады. - өз бетінше есеп шығара алады; - қате жазылған есептерді түзете алады.
| ||
Түйінді идеялар: |
Математикада бірмүше және көпмүшені стандарт түрде жазуды, өрнекті ықшамдауды пайдаланып өз бетінше есептер шығара алады. | ||
Сабақты ұйымдастыру түрі: |
Тренинг-тәжірибе | ||
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Сәлемдесу, «топтас, бірік, бөліс» әдісі | ||
Жұмыс түрлері: |
Ұжымдық, жеке жұмыс, топтық жұмыс | ||
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: |
Интерактивті тақта, үлестірме материалдар, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер | ||
І Қызығушылығын ояту кезеңі: | |||
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті | ||
1-әрекет . Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. |
Топқа бөлініп,топ мүшелері бір-біріне тілек айтады. Дәреже,Бірмүше, Көпмүше, Функция | ||
2-әрекет. «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады | ||
3-әрекет. «Көршіңе есеп» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. |
(өтілген тақырып бойынша бір-біріне есеп беріп, жауап алу). | ||
4-әрекет. Бағалау «Көрші топты бағала» әдісі арқылы бағаланады |
Топтар бір - бірінің жауабын тексеріп,бағалайды | ||
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі | |||
5-әрекет. Миға шабуыл әдісі |
Оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашу. Бірмүше,көпмүшеге мысалдар келтіру(адам мүшесін алу, Гүл сабағы мен жапырақшалары т.б) | ||
6-әрекет. Топтық жұмыс: «Топтас,бірік,бөліс» әдісі
|
Оқушылар өздерінің топтарында жаңа тақырыпты оқиды, талқылайды, басқа топпен бөліседі
| ||
Сергіту жаттығуын жасату |
33 ойынын ойнайды | ||
ІІ Ой толғаныс кезеңі | |||
7- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру |
Оқулықта берілген есептерді оқушылар дәптерлеріне шығарады, жазады, қорғайды №155(3,4,5,6); №156(3-6);№157(3-6);№158(5-8) | ||
8-әрекет. «Ой қозғау» әдісі бойынша өз беттерімен тест шешеді |
Оқушылар берілген тест жұмысын шешеді. Ауыстыру әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. | ||
ІІІ Қорытындылау кезеңі | |||
9-әрекет. Бағалау
|
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды, жинаған балдары арқылы бағаланады. | ||
10-әрекет.Үй тапсырмасы |
§1 оқу. №155- №158 есептің қалғанын шығаруға. | ||
11-әрекет.Кері байланыс |
Өзін-өзі бағалау парағы бойынша | ||
Мұғалім: |
Кузенбаева Айсулу Шукпанкызы |