- Учителю
- Көпмүшені көбейткіштерге жіктеуге есептер шығару
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеуге есептер шығару
Пәні: Алгебра | Сыныбы: 7в,г | Мерзімі: 24.11.2015ж | |||||
Тақырыбы | Көпмүшені көбейткіштерге жіктеуге есептер шығару | ||||||
Мақсаты | Көпмүше және оларға амалдар қолдану, көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілін еске түсіре отырып,есептер шығару біліктілігін арттыру; Оқушының ой өрісін, сана сезімін қалыптастыру, шығармашылық даму мүмкіндігіне жағдай жасау; Оқушыларды алғырлыққа, шапшаңдыққа және тапқырлыққа тәрбиелеу
| ||||||
Күтілетін нәтиже | Көпмүше және оларды жіктей алады. Есептер шығаруда пайдалана алады. | ||||||
Негізгі дерек-көздер | Стикер, плакат, маркер, рефлексия парағы, таратпа қағаздар | ||||||
Бағалау критерийлері | Теорияны түсіну, сабақтың мақсатын игеру, рефлексия жасау | ||||||
Модульдердің кіріктірілуі | Оқу мен оқудағы жаңа әдіс - тәсілдер, СТО | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Кезеңі | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Кіріспе | 2 минут | Сәлемдесіп, «Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлеріне тілектер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастрады. 1,2,3 санау арқылы топқа бөлінеді. | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды. | Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау | стикерлер | ||
3 минут | «Ашық хат» ойыны Үш түрлі-түсті хат таратылады. Хаттың ішінде қайталау сұрақтары жазылады. | Берілген сұраққа жауап бере отырып, өткен тақырыптарды талқылайды. Топпен жұмыс жасайды | Формативті | стикерлер | |||
Негізгі бөлім | минут | «Құпия сөз» ойыны (Сұрақтарға жауап беріп, сөздерді ілу)
Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу
Топтау ортақ көбейткішті топтау тәсілі басқа алмастыру Жақша сыртына шығару
Сұрақтар
| Оқушылар есепті ауызша орындайды. | Ауызша мадақтау | стикерлер | ||
20 минут | Кім жүйрік (оқулықпен жұмыс) №145-151 №141 6х2-6ху-8х+8у х = - 4, у = 2 (6х2-6ху)-(8х-8у)=6х(х-у)-8(х-у)=(х-у)(6х-8)=2(х-у)(3х-4)=2(-4-2)(3*(-4)- 4)=192 А2-ав-5а+5в а=1/4 в=-1/2 (а2-ав)-(5а-5в)=а(а-в)-5(а-в)=(а-в)(а-5)=(1/4+1/2)(1/4-5)=-57/16 | Оқушылар оқулық тапсырмаларын орындайды. | Формативті | 7 сынып Алгебра | |||
| 2 минут | Сергіту сәті. Логикалық сұрақтар Төменде жетіспеген санды табыңыз 1, 8, 27, ?, 125, 216
Бос жерге қандай сан қою керек
48 24 12 6
16 4 2
Төмендегі фигуралардың қайсысы басқалардан өзгеше?
АРЫСТАН ҚОЙДЫ 2 САҒАТТА ,ҚАСҚЫР 3 САҒАТТА, ИТ 6 САҒАТТА ЖЕЙ АЛАДЫ.ОЛАР БАРЛЫҒЫ ҚОСЫЛЫП ОСЫ ҚОЙДЫ ҚАНША САҒАТТА ЖЕЙ АЛАДЫ а)1 В)2 С)3 д)1,5
| Оқушылар орындаған тапсырмаларын түсіндіреді. | Стикерлер арқылы | Таратпа қағаз | ||
| 5 минут | Кір жаятын жіп әдісі
| Оқушылар топпен бірге жұмыс жасайды. | Белсенді топқа стикер | Таратпа қағаз | ||
Қорытынды | 5 минут | Суммативті бағалау Бағалау: Бағалау критерийлеріне сүйене отырып өз-өзін бағалату «Бағдаршам» әдісі бойынша Үйге тапсырма 276: 278
| Оқушы өзін-өзі бағалайды. Рефлексия | Жасыл түс- толық түсіндім Қызыл түс- мүлдем түсінбедім Сары түс - онша түсінбедім |
|