7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары 'Сызықтық функциялар'

Сабақ жоспары 'Сызықтық функциялар'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Малоубинка орта мектебі» КММ



Сабақтың тақырыбы: Сызықтық функциялар графиктерінің өзара орналасуы



Математика пәні мұғалімі: Жақсылыков Р.Е.





Малоубинка ауылы,2014ж

Сабақтың тақырыбы: Сызықтық функциялар графиктерінің өзара орналасуы.

Сабақтың мақсаты: білімділік:Екі сызықтық функция графиктерінің қиылысу және параллель болу шарттарын қорыту; сызықтық функция және тура пропорционалдықтың графиктерін тұрғыза білу;

дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін жетілдіріп, өз бетінше жұмысты ұйымдастыра отырып салыстыру, заңдылықты табу, жалпылау, зерттеу қабілеттерін дамыту

тәрбиелік: оқушыларды ұқыптылыққа, адамгершілікке, сабақты ынта қойып тыңдауға, еңбекке жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың типі: Бекіту сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, зерттеу, есептер шығару

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

ІІ. Сұрақ-жауап

ІІІ. Қатемен жұмыс

IV. бекіту сабақ

1. Есептер шығару

2. Қорытынды шығару

V. Бекіту

VI. Оқулықпен жұмыс

VII. Тест жұмысы

VIII. Үйге тапсырма

ІХ. Қорытындылау, бағалау



Экспресс-сауал:

  • Қандай функция сызықтық деп аталады? (y=kx+l түріндегі түріндегі функцияны сызықтық функция деп атайды)

  • Сызықтық функцияның графигі қандай болады? (Сызықтық функцияның графигі түзу сызық болады)

  • Тура пропорционалдық қандай формуламен беріледі? (y=kx түріндегі функция тура пропорционалдық )

  • Түзу мен Ох осьінің оң бағыты арасындағы бұрыш неге байланысты өзгереді? (Егер k>0, онда сүйір бұрыш; егер k<0,онда доғал бұрыш.)

  • х=а және у=b теңдеуінің графигі қандай болады? ( х=а - ОУ осіне параллель түзу;

у=b - ОХ осіне параллель түзу.)

к саны

сызықтық функция :

шарты :

қорытынды :

у= k1x +l1



y= k2x + l2

k1=k2

Түзулер параллель.

k1= k2

Түзулер қиылысады.

k1 * k2= - 1

Түзулер перпендикуляр



Қатені тап:

Оқушы функциялардың бірінің графигін салғанда қате жіберді. Қай суретте қате бар?



Графиктерді бір координаталық жүйеде салып, сұрақтарға жауап бер

  • Барлық түзулер қалай орналасқан?

  • Барлық формулаларда ортақ не бар?

  • Әр функцияның бұрыштық коэффициентінің мәні қандай?

Тексеріп көрелік!

топтық жұмыс

  • y=k1x+l1 және y=k2x+l2 екі сызықтық функциялары берілген. Мына шарттар орындалатындай k1, k2 , l1 , l2 сандарын таңдап алыңдар:

- параллель болатын;

- қиылысатын;

- тік бұрыш жасап қиылысатын;

Сәйкес формулаларын жазып, салыңдар

Оқулықпен жұмыс



Тест жұмысы

Бекіту

Дұрыс жауапты табыңдар:



Үйге тапсырма: №1389(ж),1390,1392, №1397

Қорытындылау, бағалау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал