- Учителю
- Күнтізбелік жоспар 5 сынып
Күнтізбелік жоспар 5 сынып
Тақырыбы |
Формулалар | ||||
Мақсаты |
Оқушыларға формула туралы мағлұмат беру. | ||||
Күтілетін нәтиже |
Тақырып бойынша формулалар ұғымын меңгереді. | ||||
7 модульдің қолданылуы |
«АКТ", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету".
| ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
бағалау парағы, «БББ» кестесі | ||||
Қолданылатын ресурстар |
Флипчарт, тақта,оқулық | ||||
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты 2 топқа бөлу (санау арқылы) -үй тапсырмасын тексеру(дұрыс болса «+» , қате болса «- » қояды) -өткенді пысықтау (бір-біріне сұрақ қою арқылы) -жаңа сабаққа кірісу ( өтілген тақырыппен байланыстыру арқылы жаңа сабақтың мақсатын қояды)
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты топта жұмыс істеуге бейімдеу. | |||
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті | ||
Білу
Қызығушылық тарын ояту |
Суреттер сөйлейді Суреттер (геометриялық фигуралар) арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақ- жауап
|
Флипчарттағы фигуралар бойынша әр топқа тапсырма беріледі, олар фигура арқылы не білетіндерін не үйренгендерін ортаға салып бөліседі
P=2(a+b) P=a+b+c S= ab V=abc S=vt C=an
|
Оқушы берген тапсырманы орындау Әр топ геометриялық фигуралармен жұмыс істейді, бүгінгі тақырыптан не білгендерін айтады | ||
Түсіну |
Кеспе қағаздағы есептерді шығарады (флипчарт) |
Өткен тақырыпты толық меңгеріп жаңа тақырыпқа сұрақ - жауап қадамы арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-алмасау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсініп білу Топпен жұмыс жасау | ||
Қолдану |
Мұғалімнің көмегімен деңгейлік тапсырмалар орындайды. |
Әр топқа тапсырма тарату арқылы тараудан не біліп не үйренгендерін айтып түсіндіреді
Оқулықпен жұмыс. № 104, №106 (жұппен, топпен тексереді) |
Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша баяндап береді. | ||
Сергіту сәті |
музыка бойынша сергіту сәті |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Бейнероликтегідей жаттығулар жасайды. | ||
Талдау |
«Кім білімді» Топтар жарысы |
Топтарға тапсырма мен сұрақтар беріледі, әр топқа уақыт беріледі, қай топ бітсе, сол топ ортаға шығып жауаптарын көрсетеді Мұғалім келесі топқа сұрақтар қойғызады. |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру керек.Қай топтың тапсырмасы мен сұрақтары дұрыс болса сол топ жеңімпаз болады | ||
Жинақтау |
Математикалық диктант арқылы сабақты жинақтайды |
Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа нұсқа бойынша тапсырмалар орындау тапсырылады |
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып,мағанасын ашу,түсініп білу.Топпен жұмыс жасау | ||
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау (2 мин) бағалау парақшалары (ұпаймен) |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін өзі топпен бағалайды | ||
Үй тапсырмасын беру |
33-36 бет оқу, тақырыпқа байланысты сөзжұмбақтар құрастыру, № 112 |
Не істеу керек екендігін түсіндіріп береді |
Белгілеп алады. | ||
Рефлексия |
«БББ» кестесін толтыру |
Оқушыларға «БББ» толтыруды ұсыну |
Ұсынылған кестені толтыру |
«БББ» кестесі
Бағалау парағы
№1
Тапсырма
№2
Тапсырма
№3
Техникалық диктант
Жалпы баға
1
3
2
5
4
4
18
2
3
Бағалау шкаласы:
18-20-«5»
15-17-«4»
14 ұпайдан төмен болса «3» деген баға қойылады
Мүткенов атындағы жалпы білім орта мектебі.
</ Математика
Тақырыбы: «Формулалар»
5 сынып
Пән мұғалімі: Алькеева Б.К.