7


  • Учителю
  • 'Туынды тарауына есептер шығару' тақырыбына сабақ жоспары

'Туынды тарауына есептер шығару' тақырыбына сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Алматы облысы. Сарқан ауданы. Екіаша орта мектебі.

Касенова Нураш Жексембаевна.

Математика пәнінің мұғалімі.

І-ші санатты мұғалім.


Сабақтың тақырыбы: «Туындыны табу ережелері » тақырыбына есептер

шығарту.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың туынды, туынды ережелерін қолдану шеберлігін, дағдыларын бақылау,тексеру.Туынды ұғымы бойынша оқушының ойлауын дамытуға, пәнді оқып үйренуге қажетті білім, білік және іскерлік дағдыларын дамыту.

Дамытушылық: Оқушылардың өз-өзіне деген сенімділік қасиетін, логикалық ойлау қабілетін,математикалық дүниетанымын кеңейту.

Тәрбиелік: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, бір-біріне деген достық қарым-қатынасын адамгершілік қасиеттерін,өзіндік дүниетанымын қалыптастыру.

Сабақтың түрі: оқушылардың білімін, біліктілігін тексеріп, қорытындылау сабағы.

Сабақтың әдісі: Ой-қозғау, деңгейлеп оқыту технологиясын ассоциация әдісін қолдану.

Сабақтың көрнекілігі: туынды ережелері жазылған плакат,интерактивті тақта, карточкалар.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа дайындығын, сабаққа қатысуын тексеру.

Сыныпты топқа бөлу. Шеңбер бойымен тұрғызып олардың арқаларына номері жазылған парақтар арқылы қай топқа отыратындықтарын, әрқайсысының артындағы сандар бойынша анықтау.

Бүгінгі сабағымыздың ұраны:

Мақсатымыз - білім алу,

Міндетіміз - еңбектену.

Ұғып алып, біліп алып,

Өмірде оны қолдана алу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Үй тапсырмасына берілген есептердің шешуін көрсету.( топ басшылары тексеріп ұпайларын қояды)

№ 175

а) 2х-3 ә) 14х6+ б) 56х7-56х6 в) 5х4 - 6х2+3 (3 ұпай)

№176

А) 4х+3 ә)х4 + б)6х5 - 3х2 в) -6х2 +4х - 1 (3 ұпай)


ІІІ. «Ой қозғау » .«Ұшқыр ойдан ұтымды жауап ».Қайталау сұрақтары: (ауызша) (топтарға арналған)

А) Туынды табудың ережелері.

Б) Туындының шығу тарихы.

В) Туындыны басқа пәндермен байланыстыру.

ІV. «Ойлан тап.» Сематикалық картамен жұмыс.Тақтада әр топқа арналған 1;2;3;4;5; деген парақтарды толтыру.

І - топ.

Жауап

тапсырма

2

1

32х

7-12х3-1

Б

А

Қ

У

Ф

Д

Ж

З

І

Е

Ә

Б

Л

Г

В

Қ

І

Я

Ю

У

Ұ

Ы

Т

П

М

ІІ - топ


Жауап

тапсырма

2х+24х3

15х2

7

12х2-2

К

У

Ф

Б

Д

Ж

А

З

І

Е

С

Ә

Г

В

Я

Ю

Қ

Т

Ө

Ұ

Р

П

И

М

Ы


ІІІ - топ.

Жауап

тапсырма

36

-12х

28х+3

Қ

Ж

З

У

М

Ф

Г

Ұ

Д

І

Р

Е

Ә

В

Ө

Ф

Ц

Ш

А

И

Қ

Т

Х

Һ

Щ


Жауабы: «Білім - басты мұрат» білімге көп көңіл бөлуіміз керек.


V. «Мектеп айнасы » - бұл тақырыптағы кейіпкерлер мектептегі шығармашылықпен жұмыс жасайтын үлгілі ұстаздар. Есептерді шығару арқылы әр жауапты ашқанда ұстаз бейнесі ашылады.

Деңгейлік тапсырма. А тобы.

Туындысын табыңдар:

1. а) б) в) г)

Жауабы: а) 2х ; б) 6х2; в) 75х2; г) 6х5.

2. функциясының х =2 нүктесіндегі туындысын есептеңіз.

Жауабы: -2.


В тобы.

1. функциясының туындысын тауып, өрнегінің мәнін есептеңдер.

Жауабы: -40.

2. функциясының туындысын табыңыз.

Жауабы: -12(3-4х)2

С тобы.


1.Берілгені: функциясының туындысын табыңыз.

Жауабы:

2. функциясының туындысын табыңыз.

Жауабы:

Оқулықпен жұмыс.

№ 181

№ 183

VI. «Шешуші сәт» Тест тапсырмасы.


Деңгей

Тапсырма

А

В

С

1

А

. f /(3) туындысын табыңыз.

106

100

10,6

2

А

,

6

16

60

3

В

2

1

3

4

В

туындысын тап.

2

5

С

туындысын тап.

Жауабы:

1

2

3

4

5

А

С

В

А

В

Ж Е Ң І С

VII Қорытындылау. Бағалау.

Үйге тапсырма: № 181 № 183




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал