7


  • Учителю
  • Урок по математике на тему 'Жай бөлшектерге амалдар қолдану' (5 класс)

Урок по математике на тему 'Жай бөлшектерге амалдар қолдану' (5 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға жай бөлшек туралы ұғымды меңгерту.Жай бөлшектерге амалдар қолдана білуді меңгерту және есептеуде қолдана білуге қалыптастыру .2.  Оқушылардың іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, білімдерін дамыту.3. Оқушыларды шыдамдылыққа,ұй
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы:

«Жай бөлшектерге амалдар қолдану »

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік мақсаты:

Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау , зейін қою қабілеттерін дамыту.Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.


Тәрбиелік мақсаты:

Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік ізденістерін қалыптастыру. Бір-біріне достарына көмек көрсетіп, топ, ұжым болып бірлесіп, тату-тәтті жұмыс істей білуге тәрбиелеу.


Дамытушылық мақсаты:

Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру.


Сабақтың әдісі: Өзара оқыту,сұрақ -жауап,тест.


Сабақтың түрі: Тарауды қайталау,білімді жүйеге келтіру.


Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта,таратпа материалдар,


Сабақтың жоспары:

  • Ұйымдастыру

  • Үй тапсырмасы "Қайталау - оқу айнасы"

  • "Білім көзі кітапта" (кітаппен жұмыс)

  • Деңгейлік тапсырма

  • Сергіту сәті

  • Алгаритмдік бөлім

  • Үйге тапсырма

  • Бағалау


Сабақтың барысы:


І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сабаққа даярлығын,қатысуын шолып өту,құралдарын тексеру.


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.(слайд)


Сол жақтағы 10-Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай қосамыз?

Ортадағы 10 -Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай азайтамыз

Сол жақтағы 10- Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қалай азайтамыз?

Сол жақтағы 20-Бөлшекті бөлшекке қалай көбейтеміз?

Ортадағы 20-Бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?

Оң жақтағы 20 -Аралас сандарды қалай көбейтеміз?

Оң жақтағы 30 - Жай бөлшектердің негізгі қасиеті қандай

Ортадағы 30 -Санның бөлігін қалай табамыз?

Оң жақтағы 30-Аралас сандарды қалай бөлеміз?


ІІІ. « Білім көзі кітапта » кітаппен жұмыс.

№ 872 (1-3 ); № 873(1-3); № 874; № 882


ІV. Деңгейлік тапсырмалар.


І деңгей. ( 5 ұпай )


1. 2. 3.

ІІ деңгей ( 10 ұпай )


1. 2. 3.

ІІІ деңгей. ( 15 ұпай )


1. 2. 3.

V кезең: «Ой түйін» (Сергіту сәті, сөзжұмбақ шешу)




Б

Ұ

Р

Ы

С


Т

Ө

Р

Т


А

Р

А

Л

А

С

Ш

А

Р

Ш

Ы


Т

Е

Ң

Д

Е

У


Е

К

І




1. Алымы бөліміне тең немесе одан үлкен бөлшек (Бұрыс)

  1. 2 2 неге тең? (төрт)

  2. Бүтін және бөлшек бөліктен тұратын сан (Аралас)

  3. Геометриялық фигура (шаршы)

  4. Құрамында мәнін табу қажет болатын әріпті өрнек (Теңдеу)

  5. Ең кіші жай сан (Екі)


VI кезең: Алгоритмдік бөлім. Логикалық есеп шығару.


1

Х)


2)


Х




3

)

Х


VІкезең: Сабақты қортындылау

Математикалық диктант Математикалық диктант жауабы:


VІІкезең: Үйге тапсырма. Ережелерді қайталау. №877,879

VІІІкезең: Бағалау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал